На Водохреща в Іваничах освятили воду, традиційних купань не відбулося
19-го січня в Іваничах звершили освячення води, чимало людей відвідали святкове богослужіння у Свято-Казанському храмі. Проте цьогоріч, зважаючи на карантин, традиційних купань на місцевих водоймах не відбувалося.
Як відомо, в народі свято Водохреща називають Йордан або Богоявлення, яке знаменує прийняття Ісусом Христом на себе найважливішого християнського таїнства Хрещення.
Вважається, що цього дня вода набуває цілющих властивостей, які зберігає протягом року, а ще очищає та оздоровляє. Такої ж думки й кілька десятків іваничівців, які з самого ранку зібралися в Свято-Казанському храмі на урочисте богослужіння й освячення води.
До слова, чимало людей були у масках, адже в країні триває карантин й пандемія коронавірусу, хоча більшість іваничівців цю вимогу проігнорувала.
Журналісти БУГу поспілкувалися з місцевими мешканцями, які прийшли в храм, і поцікавилися як саме вони використовуватимуть освячену водичку.
Так, пані Галина освячену на Водохреще воду зберігає увесь рік. Вона вважає, що її можна пити в разі нездужання, наносити на хворі місця або бризкати на речі.
Василь переконаний, що освячена вода зміцнює в людині віру в Бога.
Родина Марії вже багато років дотримується традиції освячувати житло святою водою. Для цього беруть склянку зі святою водохресною водою і пальцем правої руки зачерпують воду. Освячують кожен кут кімнат у вигляді хреста, починаючи від вхідних дверей і просуваючись по квартирі за годинниковою стрілкою. Й щиро вірять, що таким способом захищають свою домівку від всіляких бід і напастей.
А в сім’ї Олени заведено святу воду пити по чайній ложці щодня з ранку – обов’язково після молитви. При цьому, за її словами, в жодному разі не можна пити освячену воду в поганому настрої або з поганими думками – інакше вона втратить усі свої властивості.
Пропонуємо вам добірку фото з богослужіння та водосвятного молебню у Свято-Казанського храмі:
До слова, традиційних масштабних святкувань, які зазвичай на Водохреща проводять на озері Татарка, цьогоріч в Іваничах не було.
Як пояснила у телефонному коментарі директорка Іваничівського центру культури Алла Наумук, вирішили дотримуватися вимог локдауну, який наразі триває в Україні.
Не було в Іваничах і традиційного занурення в крижану воду. На Татарці навіть ніхто не зробив ополонки, у якій зазвичай купаються відчайдухи. Можливо людей полякав сильний мороз, або знову ж зупинив локдаун.
ХРИСТОС ОХРЕСТИВСЯ! В РІЧЦІ ЙОРДАНЬ!
Чогось тут так все показово, не віра в Бога і дотримання канонів, а традиції і обряди. Була на Богослужіннях в Риковичах, в Старосіллі – там щира молитва з дотримання Канонів Церкви.
А нашим нововолинцям ніяка холєра не страшна пірнаємо в мороз і пірнатимемо!