<
Інші розділи
Sinoptik - logo

Погода на найближчий час

Історик розповіла, що чекати туристам від маршруту «Волинський спадок»

Цей запис опубліковано більш як рік тому
17:20 | 29.06.2021 / Новини / /
Перегляди
379
/ Коментарі відсутні

Мальовничі краєвиди, архітектурні споруди, овіяні легендами та розповіді про історичні факти – все це буде чекати туристів, які оберуть маршрут «Волинський спадок» вже цього літа.

Так прокоментувала створення маршруту історик, дослідник Волині Тетяна Яцечко-Блаженко.

За словами науковця, назва маршруту «Волинський спадок» звучить гордо. З опису проєкту довідуємося про його наповненість цікавими для туристів не лише України населеними пунктами: Олика, Цумань, Клевань, Деражне, Білів та Пересопницю. 

Також Тетяна Яцечко-Блаженко вважає, що «Волинський спадок» – це ідеальне рішення для сімейного вікенду. Адже подорож історичною Волинню буде пізнавальною для туристів будь-якого віку.

«В містечку Олика із багатолітньою історією можна буде провести не одну годину, роздивляючись комплекс замку князів Радзивіллів, чи найстаріший костел Волині – святих Петра і Павла. Також зараз в Олиці можна стати свідком історичної події – відновлення із руїн колегіати Святої Трійці. Свого часу цей храм мав неймовірну окрасу – дорогоцінний орган, привезений із Риму. Неподалік від замку можна побачити В’їзну Луцьку браму, яка зустрічає всіх, хто приїздить до Олики»,  – розповідає історик про особливості Олики. 

Цікавий факт, за словами пані Тетяни, що справжнім квестом в Олицькому замку може стати пошук давніх написів на латині на стінах будівлі:

«Скільки позитивної філософії вкладали в їх трактування свого часу власники замку. Якщо ви будете уважні, то натрапите на слова «tendit in ardua virtus» – «гідність прагне великих справ» та «pro aris et focis» – «захищати все найдорожче»

До речі, перебуваючи в Цумані, наголошує дослідниця Волині, пам’ятайте, що там теж свого часу знаходилась «унікальна резиденція» князів Радзивіллів. Пошук джерел про її існування триває, говорить дослідник. Про неї є згадка в реєстрі майна Олицького замку за 1803 рік, який подає в своїй праці доктор історичних наук Володимир Александрович.

«І перелік цікавих фактів про локації можна продовжувати… Проте не варто гаяти час, а починати вже сьогодні планувати поїздку «Волинським спадком», що я неодмінно зроблю і згодом поділюсь враженням від побаченого», – резюмувала вона.

 Довідково: Історико-культурний екомаршрут «Волинський спадок» реалізує ГО Волинська Фундація у партнерстві з Українською Природоохоронною Групою – UNCG, як проект, що був підтриманий в рамках конкурсної програми «Культура+» Українського культурного фонду.

Маршрут матиме протяжність близько 150 кілометрів. Пролягатиме суміжними громадами Волинської та Рівненської областей: Цумань, Олика, Деражне, Клевань, Білів, Пересопниця.

До слова, відкриття маршруту незабаром відбудеться – стежте за фейсбук-сторінкою Волинська Фундація.




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

25 Листопада, Понеділок
24 Листопада, Неділя

Sinoptik - logo

Погода на найближчий час