Ігор Гузь: Чим швидше громади об’єднаються, тим швидше вони розвиватимуться
Чим швидше громади об’єднаються, тим швидше вони розвиватимуться. На цьому наголосив народний депутат України Ігор Гузь під час форуму«Реформа місцевого самоврядування на Волині: інструменти участі громадян», що відбувся у Луцьку.
Він окреслив ситуацію з об’єднанням територіальних громад у виборчому окрузі №19, при цьому наголосивши: «Я підтримую об’єднання громад, але не втручаюся в дискусію, де має бути центр громади», – повідомляє прес-служба нардепа.
Зокрема, нардеп зазначив, що наразі сільради Литовежа та Поромова, що на Іваничівщині, готуються до виборів. З політичних причин завадили створенню Павлівської громади. У Нововолинську – інша ситуація. Щодо Володимир-Волинського району, то Устилузька та Зимнівська громади розвиваються. Сільради Березович та Хобултової прийняли рішення приєднатися до Зимнівської ОТГ. Залишається Заріччанська сільрада, яка, нібито, має самостійно утворити громади. Найскладніше питання з створення ОТГ в Любомльському районі. Голови шести сільських громад проголосували за рішення об’єднатися навколо Вишніва. Залишається ще дискусія між сільрадами Рівне та Гуща. І до Любомльської громади ніби мають приєднатися піврайону.
Ігор Гузь зауважив, що, на жаль, часто-густо політичні моменти заважають процесу децентралізації, однак, всі ми маємо розуміти, що на сьогодні іншої альтернативи немає.
«Держава зробила ставку на децентралізацію. І моя філософія проста – чим швидше громади об’єднаються, тим швидше вони розвиватимуться. Бо сьогодні держава спрямовує значні кошти на їх розвиток. І прикладом цього є Зимне і Устилуг. Ці громади показують, скільки вони коштів закумулювали, в тому числі, з різних грантових програм», – зазначив депутат.
Ігор Гузь також розповів про роботу в парламенті щодо адміністративної реформи. «Є багато законопроектів щодо децентралізації, які я підтримую. Наприклад: законопроект «про олійну пляму», суть якого полягає в тому, що дозволяє об’єднання громад без проведення виборів на тій території, до якої приєдналися інші сільради. Законопроект визначає процедуру приєднання до вже існуючих ОТГ, проведення довиборів у громадах, які приєдналися, а також порядок визнання громад спроможними, у випадку, якщо вони не відповідають перспективному плану. Також я підтримав законопроект про створення Оваднівської громади», – додав він.
Наразі команда нардепа ініціює співпрацю сільських голів з польськими гмінами.