<

Інші розділи

Четверта ніч протестів у Грузії завершилася розгоном мітингувальників на проспекті Руставелі і новими арештами

12:36 | 2.12.2024 / Новини / , /
Перегляди
91
/ Коментарі відсутні

У Грузії тривають протести проти «Грузинської мрії», спровоковані заявою влади про припинення процесу євроінтеграції до 2028 року. У Тбілісі протестувальники продовжували активно використовували піротехніку, а поліція — сльозогінний газ.

Четверта ніч протестів у Тбілісі завершилася розгоном мітингувальників на проспекті Руставелі і новими арештами.Вранці затримання перемістилися у Ваке, на проспект Чавчавадзе, повідомляють “Эхо Кавказа”, а також канал “NEWSGEORGIA”, пише Суспільне.

“Біля п’ятої ранку на проспекті Руставелі спецназ продовжує заливати газом, протестувальники відстрілюватися феєрверками. Щонайменше двох людей затримано, але показово на камеру без побиття”, — пише “NEWSGEORGIA”.

Зранку поліція почала затримувати учасників акції протесту в метро, передає “Эхо Кавказа”.

Також розпочалися затримання на території району Ваке — за кілька кілометрів від проспекту Руставелі, пише “Эхо Кавказа”.

Як повідомляє “NEWSGEORGIA”, до сьомої ранку поліція і спецназ зачистили проспект Руставелі. Учасники протесту, які залишалися, зібралися біля метро, де почалися жорсткі затримання, знову з побиттям протестувальників.

Інша частина учасників акції рушила в бік Ваке, на проспект Чавчавадзе, тут розгін продовжився. Протестувальників переслідували не тільки на проспекті, а й у дворах і провулках.

Відомо про затримання одного з лідерів опозиційної “Коаліції змін” Зураба Джапарідзе і кількох журналістів.

Чому розпочались протести у Грузії

28 листопада прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що влада країни відмовляється від переговорів щодо вступу до Європейського Союзу до 2028 року. За його словами, кінець 2028 року – це час, коли Грузія буде готова з економічного погляду розпочати переговори про вступ до ЄС у 2030 році.

Раніше Європейська рада оголосила, що процес інтеграції Грузії фактично припинено через дії “Грузинської мрії”, зокрема, через ухвалення законів про “іноагентів” та обмежень прав ЛГБТ-спільноти. Крім цього ЄС не визнав результати парламентських виборів, що відбулись у країні 26 жовтня.

Після цього у Грузії розпочалася нова хвиля протестів. Поліція розігнала учасників акції водометами та перцевим газом. Загалом 28 листопада у сутичках постраждали десятки демонстрантів, журналістів та силовиків. Також правоохоронці затримали щонайменше 43 людини.

Під час розгону багатотисячної акції протесту в Тбілісі з 29 на 30 листопада поліція затримала 107 протестувальників. Силовики використовували проти мітингарів водомети, капсули з газом, перцевий спрей, а також інші спецзасоби.




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

11 Січня, Субота

Sinoptik - logo

Погода на найближчий час