<

Білий дім обмежив доступ журналістів до посадовців пресслужби

23:44 | 2.11.2025 / Новини / , /
Перегляди
15
/ Коментарі відсутні

Білий дім запровадив для акредитованих журналістів обмеження на відвідування офісу речниці Керолайн Левітт та інших посадовців підрозділу з комунікацій.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на Reuters.

Нове розпорядження Ради національної безпеки забороняє журналістам заходити до зали, відомої як Upper Press, куди раніше акредитовані представники ЗМІ могли потрапити вільно, без попереднього запису.

Рада нацбезпеки заявила, що ці зміни покликані захистити конфіденційні матеріали, з яким мають справу співробітники відділу комунікацій Білого дому.

За словами директора з комунікацій Білого дому Стівена Чунга, «деяких репортерів ловили на тому, що вони таємно записували відео й аудіо наших офісів, а також фотографували конфіденційні матеріали без дозволу». Він додав, що окремі журналісти «заходили до заборонених зон або підслуховували приватні зустрічі за зачиненими дверима».

Раніше журналісти могли без попереднього узгодження заходити до Upper Press, що неподалік Овального кабінету, аби поспілкуватися з Левітт чи іншими посадовцями.

Журналісти, однак, і надалі матимуть доступ до іншої зони, де працюють представники пресслужби, нижчі за рангом, уточнили в Раді нацбезпеки.

Асоціація кореспондентів Білого дому розкритикувала нововведення, заявивши, що воно перешкоджатиме роботі репортерів.

Принаймні 30 медіаорганізацій, серед яких і Reuters, відмовилися погодитися з новими вимогами, оскільки вони становлять загрозу свободі преси.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 Грудня, П’ятниця
4 Грудня, Четвер