<
Sinoptik - logo

Погода на найближчий час

Бійці 100 бригади розповіли про переваги і недоліки американської БМП Bradley

18:54 | 9.04.2025 / Новини / /
Перегляди
5709
/ Коментарі відсутні

Американська бойова машина піхоти M2 Bradley з’явилася на озброєнні 100 окремої механізованої бригади з Волині кілька місяців тому. Нині її використовують у боях на Торецькому напрямку.

Один з екіпажів розповів про переваги і недоліки іноземної бойової машини та про те, як вона зарекомендувала себе у бою. Розповідь бійців, з якими спілкувалися кореспонденти військового каналу “Армія TV”, пише Суспільне.

В екіпажі бойової машини піхоти — троє військовослужбовців механізованого батальйону: Антон (позивний “Адам”), Любомир (позивний “Любаха”) і Олексій (позивний “Кіпіш”).

Bradley і протитанкові міни

Антон — командир екіпажу. Каже: про Bradley раніше ніколи не чув. Коли бойова машина піхоти потрапила на озброєння бригади — екіпаж вивчав її з нуля.

“Бувало наїжджали на протитанкову міну, і не одну, але екіпажу і десанту взагалі нічого не було, всі цілі, — каже боєць. — Піхота дуже дякує, бо це та машина, яка заїжджає туди, куди інша техніка дуже важко дістається”.

“Дурак тільки не боїться”

Навідник Олексій — колишній кондитер. Після мобілізації спершу був піхотинцем. Пригадує: в один із виходів провів на позиціях 28 діб. Після цього отримав від командира роти пропозицію працювати з технікою.

“Перший виїзд у мене був 1 січня, було страшно, думав не вийде нічого. Дурак тільки не боїться. Завдання було: приїхати на точку і поки піхота міняється, подавляти противника вогнем. Все вийшло”, — говорить Олексій.

“Кіпіш” у екіпажі відповідає за озброєння, йому подобається використовувати фугасні снаряди. Військовий ділиться: перед кожним завданням відчуває відповідальність за побратимів: “Їду завжди і знаю, що хлопці чекають і їх треба обов’язково забрати, бо ж я був на їхньому місці і знаю, як це”.

“Не пропустити поворот”

Механік водій Любомир каже: його головне завдання — швидко орієнтуватися на місцевості, реагувати на загрози і бути маневровим.

“Моя задача, коли часу небагато і треба висадити чи посадити піхоту — не пропустити поворот. Я маю слухати командира, запам’ятовувати дорогу”, — розповів Любомир.

Військовослужбовець також додав, що вага Bradley — 38 тонн. По рівній місцевості бойова машина може з максимальною швидкістю 60 км за годину, зі спуску — до 70 км за годину і більше. Додає: плюсів у БМП Bradley більше, ніж мінусів. Техніка слабо справляється із болотистою місцевістю, але добре зарекомендувала себе під час морозів — її не доводилося прогрівати і машина миттєво заводилася і була готова до виконання бойових завдань.




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

18 Квітня, П’ятниця
17 Квітня, Четвер