<
Інші розділи

Байден обрав кандидата на посаду посла в Україні, – Bloomberg

Цей запис опубліковано більш як рік тому
09:08 | 1.02.2022 / Новини / , /
Перегляди
161
/ Коментарі відсутні

Президент США Джо Байден обрав кандидата на посаду посла в Україні. Ним стала Бріджит Брінк.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на повідомлення журналістки Bloomberg Дженніфер Джейкобс в Twitter.

«Адміністрація Байдена обговорює кандидатуру Бріджет Брінк на посаду посла США в Україні», – написала вона.

Наразі Брінк є послом в Словаччині. Вона займає цю посаду з 2019 року. Раніше Брінг працювала в Раді національної безпеки США.

За інформацією джерел CNN, Байден поки офіційно не висунув Брінк послом у Києві, тому що уряд України ще не узгодив кандидатуру. При цьому джерело зазначило, що українська влада перевіряє кандидатуру Брінк.

Отримання схвалення від іноземного уряду є частиною стандартного процесу вибору послів і зазвичай займає від декількох днів до декількох тижнів.

Зазначимо, що посада глави посольства США в Києві залишається вакантною з травня 2019 року, коли попередній посол Марі Йованович була відкликана до Вашингтона. Йованович отримала призначення в Україну у 2016 році ще за каденції 44-го президента США Барака Обами.

У травні 2019 року вона покинула посаду на особисту вимогу тодішнього глави держави Дональда Трампа, який звинуватив її в нелояльності.

Складні завдання для посла

Бріджит Брінк прийняла присягу посла в Словаччину 1 липня 2019 року (американські дипломати перебувають у країні перебування два роки плюс один можливий додатковий). Тому Брінк вже час переїжджати, пише Політика країни.

На сайті Держдепу сказано, що вона вже понад двадцять років перебуває на дипломатичній службі і більшу частину цього терміну фокусувалася на Європі та Євразії.

Почала Брінк свою кар’єру в Белграді – саме напередодні бомбардувань югославської столиці авіацією НАТО 1999-го. Потім до 2002 року працювала в американському представництві на Кіпрі.

Ще одна віха роботи Бріджіт Брінк була пов’язана з колишнім СРСР – з 2005-го по 2008 рік вона була секретарем посольства з політики та економіки у Тбілісі. То справді був період активної підготовки грузинської армії до війни у Південній Осетії, яку здійснювали американські інструктори.

Саме в останній рік роботи Брінк у Тбілісі ця війна й вибухнула та закінчилася розгромом грузинської армії.

У 2011 році вона повернулася до Грузії та стала заступником голови посольства (це було ще за президентства Михаїла Саакашвілі).

У перерві між грузинськими відрядженнями Бріджіт Брінк займалася у Держдепартаменті питаннями Вірменії, Грузії, Азербайджану, Туреччини, Греції та Кіпру. Тобто регіоном Закавказзя та Егейського моря.

Події 2014 року в Україні застали Бріджіт Брінк в Узбекистані – вона була там заступником голови посольства. З 2015 року вона обіймає посаду заступника помічника секретаря у Бюро у справах Європи та Євразії у Держдепі, відповідаючи за Східну Європу, Кавказ та затяжні конфлікти в Європі (має бути “занурена” у проблематику Донбасу).

Посол Брінк говорить російською та сербською мовами, на базовому рівні – по-грузинськи та по-французьки.

В інтерв’ю ЗМІ в спокійній Словаччині вона розповідала про красу країни та улюблені місця для прогулянок. В Україні на неї чекають зовсім інші питання.

“Найбільшим терміновим питанням буде реалізація якихось глобальних домовленостей щодо безпеки в Україні та загалом у Східній Європі, які можуть бути досягнуті між США та Росією. Якщо взагалі жодних домовленостей не буде, то зростуть ризики ескалації, тоді чекатимемо нових поставок зброї, координації дипломатичних зусиль.

Це кризис-менеджмент, яким займатися прямо з корабля на бал складно. Або контроль над реалізацією цих самих домовленостей, посередництво між Штатами та Україною. Можливо, тоді біля посла з’явиться якийсь помічник – новий Волкер (колишній спецпредставник Держдепу по Україні Курт Волкер, – ред.), який допомагатиме йому працювати у цьому треку”, – каже народний депутат восьмого скликання Ігор Попов, який входив до парламентської групи дружби з США.




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

23 Листопада, Субота
22 Листопада, П’ятниця