<

Астронавти NASA повернулися на Землю після девʼяти місяців на МКС

15:32 | 19.03.2025 / Новини / /
Перегляди
126
/ Коментарі відсутні

Двоє американських астронавтів повернулися на Землю після того, як на понад дев’ять місяців застрягли на Міжнародній космічній станції (МКС) через технічну несправність свого космічного корабля.

Про це стало відомо із трансляції NASA, пише Суспільне.

Бутч Вілмор і Суніта Вільямс, які через технічні проблеми провели на Міжнародній космічній станції дев’ять місяців замість восьми днів, успішно повернулися в капсулі космічного корабля Crew Dragon компанії SpaceX у Флориді після 17-годинного польоту з МКС.

Екіпаж місії Crew-9, до складу якого входять американський астронавт Нік Гейг і російський космонавт Олександр Горбунов, доправлять у Космічний центр NASA в Г’юстоні для проходження медичного огляду.

Бутч Вілмор і Суніта Вільямс вирушили до МКС 5 червня 2024 року на кораблі CST-100 Starliner компанії Boeing, проте їхнє повернення відклали через неполадки в маневровому двигуні та витік гелію в сервісному модулі корабля.

Пара астронавтів стартувала в космос як перший екіпаж Starliner у червні для восьмиденної випробувальної місії. Але проблеми з силовою установкою Boeing Starliner призвели до затримки з поверненням додому.

Багатомісячне перебування в космосі може мати різні наслідки для людського організму — від атрофії м’язів до можливого погіршення зору, відзначає Reuters.

Час безперервного перебування у космосі цих двох астронавтів — 286 днів, це більше, ніж середня тривалість шестимісячної місії на МКС, але значно менше, ніж у американського рекордсмена Френка Рубіо. Його безперервний 371 день у космосі, що закінчився у 2023 році, став несподіваним результатом витоку охолоджувальної рідини на російському космічному кораблі.




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

25 Квітня, П’ятниця