Запроваджена вперше в Україні система монетизації субсидій дала збій
Запроваджена вперше в Україні система монетизації субсидій дала збій. Пільговикам не надходять смс-повідомлення про сплату комуналки. Люди не знають, чи отримують державну допомогу взагалі. Мінсоцполітики завалене скаргами на недіючу схему нарахування пільг та субсидій.
Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.
“Є у мами пільга. Дали цифру, яку потрібно щомісяця віднімати від звичайної суми. Минув місяць, вони знову нарахували ту ж суму й додали ще борг”, – говорить син вдови військового Максим Єфремов.
Працівниці соцзахисту підрахували, скільки родина має заплатити, та запевнили – пільга покрила половину витрат. Як нарахують у грудні, невідомо.
З такими ж питаннями містяни до столичного управління соцзахисту звертаються чи не щодня. Людей інформують навіть у неприймальні дні. Але поки що їхні тривоги переважно безпідставні – боргів немає, запевняє очільниця управління.
“У нас 5300 пільговиків, які отримують знижку на житлово-комунальні послуги. Із них 5% – це готівкова форма, 95% – це люди, які отримують свою пільгу через “Ощадбанк”, – говорить начальниця управління праці і соціального захисту Печерського району Києва Ольга Мозгова.
Ті, хто не написав заяву до 15-го жовтня, мають безготівкову монетизацію. Замість “живих грошей” комуналку за них сплачує державний банк. Багатьом смс з інформацією від банку чомусь не надходять.
“Ощадбанк” може мати некоректні дані. У разі, якщо щось змінилося в людини і можуть бути розбіжності”, – зазначила Ольга Мозгова.
“Це пов’язано з тим, що управління соцзахисту не подало необхідну інформацію до “Ощадбанку”, – пояснила заступниця директора департаменту роздрібного бізнесу банку Марина Ревуцька.
В народі кажуть: сім раз відмір, один раз відріж. А в нас спочатку роблять, а потім думають.