Лукашенко зустрівся з Путіним і повідомив умови інтеграції з Росією
Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що згоден на інтеграцію з Росією, але при рівних економічних умовах для підприємств. При цьому він не домагається від Москви зниження цін на газ або нафту.
Про це повідомляє БЕЛТА, – передає 24 канал.
“Не просимо нічого, не наполягаємо ні на чому. Ми домовилися давно, розвиваючи наш договір, – люди і суб’єкти господарювання повинні мати рівні умови для життя і роботи. Рівні умови – більше нічого не треба”, – сказав Лукашенко на переговорах в Сочі з президентом Росії Володимиром Путіним.
Лукашенко наголосив, що не домагається від Москви зниження цін на газ або нафту, але хоче, щоб інтеграція відбувалася в умовах економічної рівності для підприємств.
“Ми не просимо, як, дехто каже, дешевий газ, дешеву нафту. Ми готові і по 200 доларів газ купувати (на сьогодні – 127 доларів) і нафту купувати не по 63 долари за барель. Головне, щоб рівні були умови”, – сказав білоруський лідер.
Зауважимо, що відразу після протокольних вступних слів президентів двох країн у приміщенні зникло світло.
“Це Діма Пєсков. Я знаю”, – пожартував Лукашенко.
Що відомо про протести в Білорусі проти інтеграції з Росією
7-го грудня в Мінську кілька сотень людей вийшли на протест проти інтеграції Білорусі з Росією. Протестувальники з національними прапорами тримали в руках плакати з написами “Ні російському фашизму і бандитизму”, “Ніякої інтеграції”, “Це не інтеграція, це окупація”.
З вигуками “Нехай живе Білорусь!” активісти рвали і палили портрети Путіна. Під час акції на площу прийшли невідомі в цивільному і влаштували сутички з активістами.
Що відомо про інтеграцію Білорусі з Росією
Ще наприкінці 2018 року Білорусь і Росія вирішили створити робочу групу з врегулювання проблемних питань та розвитку інтеграції. Нещодавно у Держдумі Росії заявили про завершення підготовки проєкту Концепції зближення законодавств обох держав.
- Росія і Білорусь тепер ведуть переговори про єдиний Податковий кодекс, Громадянський кодекс і зовнішньополітичну торгівлю.
- Планують уніфікувати облік власності та соцгарантії, об’єднати банківський нагляд, залишивши 2 центробанки;
- створити єдиний регулятор ринків нафти, газу і електроенергії;
- частково об’єднати платіжні системи, а з 2021-го року запровадять єдиний доступ до держзакупівель.
Тим часом Лукашенко переконує, що не здасть незалежність і суверенітет країни, а Білорусь із Росією не ведуть діалог про створення єдиного парламенту.
При цьому нещодавно Лукашенко повідомив, що робота над програмою дій щодо поглиблення інтеграції в межах Союзної держави і над пакетом “дорожніх карт” перебуває на завершальній стадії.