«З позиції свого віку і досвіду підтримую намір Ігоря Пальонки очолити Володимир-Волинську громаду», – Валерій Діброва
Один з найуспішніших бізнесменів краю, керівник потужного аграрного підприємства ТзОВ «П’ятидні» і Почесний громадянин Володимир-Волинського району Валерій Діброва водночас є досвідченим політиком. Народний депутат Верховної ради України ІІІ скликання, він також упродовж багатьох каденцій і до цього часу був депутатом обласної ради. На виборах-2020 Валерій Діброва не балотується, однак охоче поділився власним баченням розвитку і перспектив місцевого самоврядування і висловив підтримку кандидату на посаду міського голови Ігорю Пальонці.
Інтерв’ю для Слова правди провела журналістка Віталіна Макарик.
– Валерію Григоровичу, які тенденції спостерігаєте у цьогорічній виборчій кампанії?
– Однозначний позитив у тому, що в політику ідуть молоді люди – такі, зокрема, як нинішній голова Зарічанської ОТГ Ігор Пальонка. Молодість має перспективу. Тому з позиції свого віку і досвіду я підтримую його вибір поборотися за крісло міського голови. Він кандидат сильний, хоч і суперників має серйозних. Вважаю, треба віддати належне і чинному міському голові Петру Саганюку, за час багаторічної каденції якого місто дійсно змінилося на краще.
Однак рано чи пізно доводиться приймати рішення, продовжувати політичну боротьбу чи ні. Я для себе вирішив зійти з цієї дистанції і сфокусувати увагу на бізнесі, великі потужності якого зосереджені безпосередньо на території Володимир-Волинської та ще дев’яти територіальних громад області. Успішно працює сучасний зерновий елеватор європейського зразка. Тут же, у північному промисловому районі міста, маємо намір збудувати олійно-жировий комбінат. Уже склали інвестиційний проект на 30 мільйонів євро, однак коронавірусна пандемія завадила втіленню планів. Сподіваємося, повернутися до них уже наступного року. Таке потужне підприємство справді потрібне громаді. Воно забезпечить багато робочих місць і зміцнить експортні позиції України на теренах Євросоюзу, адже безпосередня близькість до його кордону дозволить працювати значною мірою на експорт готової продукції.
– З нинішньою міською владою ви співпрацювали чимало. А як склалися стосунки з Ігорем Пальонкою?
– Знаю його з моменту, коли він став головою Зарічанської сільської ради. Потім Ігор Пальонка став одним із рушієм створення Зарічанської ОТГ. Оскільки я був обраний в обласну раду по округу, до якого входить, зокрема, і територія цієї громади, то нам довелося разом попрацювати по багатьох проблемних моментах. Спільною перемогою можна назвати створення дитсадка у Заріччі. Це був тривалий процес, адже за технічно складну роботу – реконструкцію частини приміщення сільського будинку культури під заклад дошкільної освіти – мало хто з підрядників був готовий взятися. Мені особисто вдалося підшукати відповідального, досвідченого і технічно грамотного підрядника, який ці роботи зрештою виконав.
Загалом із Зарічанською громадою і її очільником нас пов’язує тісна співпраця. ТзОВ «П’ятидні» – це соціально відповідальне підприємство. І кожній громаді, на території якої ми працюємо і обробляємо землі, намагаємося допомагати у забезпеченні потреб. Це не обов’язково якісь глобальні речі. Але таких поточних потреб зазвичай акумулюється багато, і щоб їх задовільнити, громаді потрібні значні кошти. Ми ж готові підставити плече і частину цього фінансового навантаження взяти на себе, закривши певні статті витрат. Це і допомога учасникам АТО, і новорічні подарунки школярам та дошкільнятам, і поліпшення умов та матеріально-технічного забезпечення шкіл і дитсадків, інших закладів соціальної сфери. Безпосередньо у Зарічанській громаді ми також опікуємося дорогою Заріччя-Амбуків, підсипаємо, грейдеруємо.
З Ігорем Пальонкою у нас склалася справді хороша співпраця. І не тільки на особистому рівні. У Зарічанській громаді ТзОВ «П’ятидні» обробляє більше 1,5 тисячі гектарів землі, ми маємо правовідносини з майже 700 жителів ОТГ, які дали нам землю в оренду, і, зрозуміло, час від часу виникають різні питання. У нас контакти налагоджені настільки добре, що за потреби Ігор Пальонка може сконтактувати з будь-ким із моїх заступників і оперативно залагодити їх. Ми ж зі свого боку справно платимо податки до місцевого бюджету, а в цьому році збільшили їх у півтора рази.
Взагалі ж зауважу, що життєдіяльність будь-якої громади залежить від того, чи функціонують на її території бюджетоутворюючі підприємства. Об’єднання ОТГ – це така собі «цукерочка», але якщо вона залишиться суто на місцевих доходах, то смакувати нею без таких підприємств буде не солодко. Якщо керівник громади спроможний привабити їх, створити сприятливий клімат для інвесторів, налагодити взаємовигідну співпрацю, як це зумів Ігор Пальонка, – то це ознака хорошого керівника, якому вдасться втримати і розвивати громаду.
– Як вважаєте, чи під силу йому буде керувати містом?
– Гадаю, перед ним стоятимуть значно серйозніші виклики, ніж перед будь-ким, хто претендував на мерське крісло досі. Адже створюється велика ОТГ, яка включатиме і міські, і сільські населені пункти. Вона буде значно різноріднішою, проблемнішою, ніж досі. До того ж ті правила, які диктує держава в плані розподілу дотацій з держбюджету, стають все жорсткішими.
Однак в Ігоря Пальонки є ряд переваг. Він має досвід роботи в місті і знання міських проблем, бо керував одним із найважливіших комунальних підприємств – ЖЕКом. В ОТГ він знає кожного мешканця, адже не відгороджується від людей, тісно спілкується з ними, переймається їхніми клопотами і допомагає їх вирішувати. Він вміє налагоджувати партнерські стосунки з людьми бізнесу і знаходити підхід до потенційних інвесторів. Тож, вважаю, з усіма викликами він впорається.
– Як досвідчений політик молодому, що порадите йому в ці передвиборчі дні?
– Зосереджувати свою кампанію на позитиві. Тим більше, що хороших прикладів його роботи дійсно вистачає. З повагою ставитися до попередників – як би там не було, а внесок у розвиток міста вони зробили великий. І бажаю успіху!