«У Нововолинську люди і влада живуть у паралельних світах» – Борис Карпус
Борис Карпус, який у Нововолинську кинув виклик Віктору Сапожнікову на виборах мера, цими днями активно спілкується із мешканцями міста.
Саме після однієї з численних зустрічей у дворах журналіст Кордону Олег Шишко спілкувався із Борисом.
— Дуже імпонує активність людей. Приходить чимало містян, питань надзвичайно багато. У мене враження №1 — влада абсолютно не спілкується з громадянами, а люди прагнуть контакту, часто хочуть просто виговоритися, — розповів Карпус про перші зустрічі у дворах Нововолинська.
— Про що запитують передусім?
— Це найактуальніші питання щодо комунального сектору. Зазвичай просять вирішити питання, яке стосується будинку чи двору — дитмайданчик, дахи, асфальтування доріжок, мережі, іржава вода, тріщини в будинках… Усе це накопичується роками, з людьми ніхто не говорить. Ми часто вислуховуємо все на світі – навіть про наркоманів у недобудовах.
— Знаю, що такі зустрічі — не перша ваша практика…
— Торік з нардепом Ігорем Гузем ми провели 80 зустрічей, всього ж за п’ять років — приблизно 200. За результатами зустрічі пишемо звернення і запити на місцеву владу, адже це її компетенція.
До речі, відчули, як болить містянам ситуація в Нововолинській лікарні. Люди ділилися своїми історіями про керівництво, дякували, що ми допомогли підняти питання щодо головлікаря Мороза.
— Ви ідентифікуєте проблеми Нововолинська, але увесь час умовним «пожежником» бути не можна. Як дати раду цьому валу запитань?
— Теоретично це мало б бути делегування повноважень на місця — створення ОСББ, асоціації ОСББ, центрів підтримки і т.п., а кошти мерія мусить спрямовувати саме на підтримку таких самоврядних органів громадянського суспільства.
Якщо ж цього поки немає, то місцева влада мусить сама це робити — іти й записувати все на олівець, виконувати. Це її обов’язок, але ж бачимо, що у Нововолинську люди і влада існують в паралельних світах.
— Настрій людей під час зустрічей вловили?
— 70-80% людей у дворах хочуть змін у місті. Чи підтримають мене? Сподіваюся, що так.
— Виборча кампанія виходить у найгарячішу пору. Як проведете її?
— Маю програму, розповідаю і розповідатиму про неї у дворах, на інших зустрічах. А ж до кінця кампанії буду проводити їх. Презентуватиму людям окремі програмні елементи.
— Усі ваші пункти вимагатимуть коштів, які в умовах коронакризи і загального спаду економіки, закритих кордонів із Євросоюзом нині важко завести у міський бюджет. Чи маєте програму щодо бізнесу?
— Діалог веду не тільки у дворах. З бізнесом також відбуваються перманентні зустрічі. Секрет простий — «зелене» світло для бізнесу. Хоч левова частка регулювання — це загальнодержавна компетенція, але місцева влада мусить створити максимально комфортні умови. Головне – не заважати і прискорювати усі дозвільні процедури.
Це в інтересах містах, бо бюджет можна збільшити за рахунок ПДФО — оподаткування доходів громадян. Тому влада «приречена» сприяти створенню нових робочих місць. Інший напрямок – єдиний податок. Він додасть грошей в скарбницю, якщо збільшаться обороти в бізнесу, розшириться податкова база.
— У Нововолинську досі обговорюють рекордне оновлення стадіону «Шахтар» і запитують — а де проводити уроки фізкультури у школах?
— Немає іншого варіанту, як впливати на нову владу, аби вона будувала міні-стадіончики біля навчальних закладів. Це мусить бути співфінансування — міський і державний бюджети, меценати.
На такі проекти витрачаються кошти бюджету розвитку. Він формується від відчуження комунального майна – нерухомості і землі. Активізуємо цей процес — матимемо кошти на спортмайданчики. Так у моїй програмі і вказано. Ми бачимо приклади майданчиків, які звели в районах щільної багатоквартирної забудови. Вони користуються шаленим попитом, а люди самі дбають за ними, бережуть.
Зустрічі у дворах:
Де можна ознайомитися з повною програмою кандидата?
Борю, та дожив би ти та докрав при владі до його літ то побачив би як тобі все було паралєльно чи перпендикулярно)..
Взагалі по загалях і ніякої конкретики.