<
Інші розділи

Арсеном Охримчуком: “Барбер – чоловічий модельєр зачісок і догляду за волосяним покривом на обличчі”

Цей запис опубліковано більш як рік тому
20:22 | 3.06.2017 / Інтерв'ю /
Перегляди
16
/ коментарі 2

Все більше чоловіків почали заглядати у дзеркало та приділяти увагу своїй зовнішності. Зросла  і кількість фахівців, котрі за лічені хвилини за допомогою ножиць і леза  можуть перетворити будь-якого чоловіка на  голлівудського красеня. Та хто зробить це краще, ніж сам чоловік. Таких майстрів називають «барбер» або  «брадобрей», вони стрижуть та бриють  бороди і вуса, роблять зачіски чоловікам.  «Барбершоп» – «чоловіча цирульня».

Арсен Охримчук – єдиний у Володимирі модельєр чоловічих зачісок вус, борід  та брів, або по-іншому – барбер. І хоча він не так давно надає свої послуги, але вже  має постійних клієнтів, кількість яких зростає з кожним днем, – пише Слово правди.

  – Арсене, розкажи, хто такий барбер і чим відрізняється від перукаря?

– Барбер – чоловічий модельєр зачісок і догляду за волосяним покривом на обличчі. Останній елемент якраз і  відрізняє представників цієї професії від перукарів.  Якщо підстригти волосся можна у будь-якому салоні, то зробити гарними бороду або вуса, надавши їм  оригінальної форми та витримавши індивідуальний стиль, вміє не кожен майстер. А барбери і є тими фахівцями, котрі знаються на цьому. Це суто чоловіча професія. Сама ж культура барбершопів бере початок у 30-ті роки минулого сторіччя, коли у таких американських закладах можна було не лише привести до  ладу волосся і бороду, а й випити спиртного і кави, а також послухати музику. Згодом такі чоловічі цирульні стали   такими собі клубами за інтересами, де можна було поспілкуватися на різні теми, викурити сигару і пригубити чогось  міцного.  З поверненням в Україну барбершопів,  ці традиції почали відновлюватись.

    –  Чому  вирішив обрати цю професію?

– Батьки порадили. Після закінчення 9-го класу у мене був вибір – продовжити навчання у школі чи вступити  до професійного училища і здобути професію, яка б не тільки годувала, а й була до душі, і до того ж з дозволяла постійно розвиватися та вдосконалюватись. Переглянувши пропозиції , дійшли висновку, що перукар-модельєр те, що потрібно. Так я став студентом Сокальського професійного ліцею.


– На що варто зважати під час моделювання зачісок,  яка з них є модною?

– До кожного клієнта мусить бути індивідуальний підхід, адже кожен має  різну форму обличчя, голови, структуру волосся. Крім того, у деяких є певні особливості,  які  треба брати до уваги,  приміром, подвійна маківка, залисини або ж навпаки – кучері над лобом.

Нині серед молоді найбільш популярною є стрижка у стилі фейд.  Спеціальна технологія, за допомогою якої створюється димчатий перехід від шкіри голови до будь-якої бажаної довжини волосся,  допомагає довше триматися зачісці і додає мужності образу. Особливо в  тренді вона серед «лісорубів», які  можуть похвалитися  і пишними бородами. До речі, саме такі чоловіки є постійними клієнтами   барбершопів.

    – Звідки пішло це нове віяння?

– Мода на ламберсексуалів  або як їх ще називають – «лісоруби», бере початок з Північної Америки. Зовнішній вигляд  тамтешніх бороданів, котрі проживали у лісі близько ста років тому, став основою нового стилю.  На перший погляд, коли бачиш брутальних чоловіків  у фланелевих сорочках, потертих джинсах та грубих черевиках, складається враження, що вони не стежать за модою та не дуже дбають про себе. Але це не так. Бо саме «лісоруби» замінили манірних метеросексуалів і внесли свіжий подих у світ справжніх чоловіків.

   –  Як часто такі бородані вдаються до послуг барберів?  Які інструменти застосовуєш у роботі?

–  Усе  залежить від росту волосяного покриву на обличчі і бажання самого чоловіка бути доглянутим. На відміну від домашнього догляду, де більшість чоловіки надають перевагу розрекламованим засобам, користуюсь професійними інструментами, серед яких основну роль відіграють гострі леза.  Процедура гоління вимагає особливої уваги, щоб не поранити клієнта.

   –  Чи  багато клієнтів приходять за такою послугою? Адже більшість  чоловіків звикли голитися вдома?

– Оскільки барберів у місті досі не було, їм нічого не лишалось, як доглядати за своїми вусами та бородами у домашніх умовах. З часом почали навідуватись перші клієнти, котрі  вже стали постійними. Якщо порівнювати з іншими містами, наприклад зі Львовом, ажіотажу щодо догляду за атрибутами чоловічої краси у Володимирі поки не спостерігається. Але кількість відвідувачів щораз зростає.


– Скільки їх у тебе вже є ?

– Близько півсотні, не рахуючи інших клієнтів. І це хороший показник, зважаючи на те, що працювати почав не так давно.

    – Якою була твоя найоригінальніша стрижка?

– Вистрижений візерунок, яка виконується не лише машинкою, а й бритвою. За неї на кваліфікації перукарів-модельєрів отримав найвищий бал. А у Львові на міжнародному чемпіонаті  України з перукарської   справи отримав запрошення від члена журі на навчання в одній з найпрестижніших студій Західної України, яка спеціалізуються на чоловічих зачісках.

   – Чи не плануєш розширювати сферу діяльності і  працювати з жіночими зачісками?

– Поки  – ні. Але в майбутньому не виключаю такої можливості.

    – Що потрібно для того, щоб стати успішним барбером?

– Набити руку і добре зарекомендувати себе. Крім моделювання зачісок, володіння лезами і ножицями, важливо вміти підтримати чоловічу розмову. Цей, на перший погляд, невеликий нюанс, має неабияке значення у роботі професійного барбера. А ще не завадить відповідати тому стилю, який  пропонуєш іншим. Тому  переважно представники цієї професії носять бороди та екстравагантні зачіски, доповнюючи їх татуюваннями і відповідним одягом. Щоб потрапивши до барбершопу,  клієнт відчував себе у «своїй тарілці». І, звичайно, потрібно  постійно вдосконалювати навики.

   – Не збираєшся започаткувати власну справу,  працювати у більшому місті?

– Поки  орендую крісло у перукарні. Але  згодом хочу відкрити барбершоп і навчати майстерності інших.  Маю ще двох молодших братиків. Можливо,  і вони захочуть стати барберами. І тоді у Володимирі буде цирульня Охримчуків.  Робота у великому місті, наприклад у  Львові, де люди розкутіші  стосовно зовнішності, приваблива. Але проаналізувавши усі «за» і «проти», дійшов висновку, що краще зайняти цю нішу у рідному Володимирі.

– Не боїшся конкуренції? Адже з часом модельєрів чоловічих зачісок може побільшати?

–  Ні. Бо навики завжди можна підвищити, а конкуренція підштовхує до пізнання та вдосконалення.

– І наостанок про твої найближчі плани…

– Хочу організувати благодійну акцію, у рамках якої безплатно надаватиму перукарські послуги людям без постійного місця проживання. На мою думку, має бути не тільки місто охайним і доглянутим, а й усі його мешканці,  в тім числі і такі, котрі волею долі стали безхатченками.




коментарів: 2
  1. У перукарні біля магазину “Магнат”. У нього є сторінка у ФБ. Зконтактувати можна там з ним.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *