Минуле та сучасність Володимира-Волинського
Спеціально до Дня містобудування та урбанізації журналісти інтернет-видання “БУГ” зібрали підбірку фотографій Володимира-Волинського, яким він був близько 100 років назад та сучасний вигляд міста.
День містобудування та урбанізації виник і заснований з ініціативи громадськості та працівників у сфері планування міст і населених пунктів з метою підвищення інтересу в галузі містобудування. Вперше був запропонований професором в Університеті Буенос-Айреса, випускником Інституту міського будівництва в Парижі, на ім’я Карлос-Марія-делла Паолера (Carlos Maria della Paolera) наприкінці 40-х років і проведений в 1949-му році. Дата проведення Всесвітнього дня містобудування (World Urbanism Day) – 8 листопада. Відзначається вже в більш ніж 30-ти країнах світу на чотирьох континентах.
— Вулиця Ковельська, деякі будиночки збереглися до сьогодні, особливо якщо звертати увагу не лише на гарно оздоблений фасад 1-го поверху.
— У минулому Єзуїтський костел (1770 р.), а тепер Собор Різдва Христового УПЦ КП.
— В минулому площа Франца Йосипа. Ліворуч – костел Іоакима та Анни.
–Успенський Собор. Однин з найстаріших в Україні храмів, який був збудований 1160 р. князем Мстиславом – батьком князя Романа, дідом короля Данила Галицького.
— Колись Державна гімназія, а тепер це – педагогічний коледж імені Агатангела Кримського з єдиним у світі пам’ятником цьому видатному українському сходознавцю.
–Часів Польщі на західноукраїнських землях, в цьому будинку знаходилася телефонна станція та пошта
— Залізничний вокзал Володимира-Волинського збудований у 1908-му році.
–Єврейське кладовище, а тепер парк біля ЗОШ №2