Мертві “гори” на Волині, Або подорож червоними поверхнями. Фото
Редакція інтернет-видання “БУГ” продовжує прогулянку нововолинськими териконами – цього разу терикон діючої шахти №9.
Терикони Нововолинська – як величні гори, що здіймаються над містом, здатні викликати дике захоплення у новоприбульців, а місцеві мешканці лише тихо усміхаються, мовляв, теж знайшли визначну місцину…
Схід сонця з-за терикону виглядає не гірше, ніж серед карпатських вершин. Ті, які бачать їх вперше, захоплюються величчю цих штучних “гір”. Але це небезпечна краса – двоокис сірки з териконів піднімається у повітря, а згодом повертається на землю кислотним дощем. Також ці дивні гори можуть горіти. Навіть коли згори сочиться не дуже помітний дим, температура всередині може збільшуватися до декількох тисяч градусів.
Ця червона марсіанська краса є важливою проблемою довкілля, й науковці займаються актуальним питанням «оживлення» териконів. Проте на відвалі пустої породи прижитися може далеко не кожна рослина, а тільки найвитриваліші й найменш вибагливі: акація біла , осика та декілька інших видів рослин.
Вражаєшся, коли бачиш, з яким відчаєм ці рослинки чіпляються корінням ледь не за каміння терикону, а згодом ростуть, розвиваються, тим самим даруючи невеличкі паростки життя уже давно мертвим териконам.