Учені назвали тварину, яка переживе всіх
Мікроскопічні безхребетні тварини тихоходки переживуть усі інші організми на планеті в разі глобальних катастроф космічного масштабу.
Про це йдеться у статті вчених Гарварда й Оксфорда в журналі Scientific Reports.
Дослідження показали, що тихоходки будуть існувати на Землі ще мінімум десять мільярдів років, що значно більше, ніж людська раса та інші види.
У 2007 році вчені з’ясували, що тихоходки можуть вижити після тривалого перебування у відкритому космосі і навіть розмножуватися в умовах повної невагомості та відсутності їжі і води.
Примітно, що 18 відсотків ДНК тихоходок “запозичені” в інших організмів – бактерій-екстремофіл, рослин, грибів і архей.
Минулого року кріобіологи оживили двох тихоходок, які провели три десятиліття в заморожених антарктичних мохах у стані анабіозу. Після розморожування вони змогли продовжити рід.
А нещодавно вчені виявили, що клітини тихоходок містять у собі унікальні білки, які захищають їх від смертельних доз радіації.
Озброївшись цими фактами і знаннями, які космічні катаклізми можуть загрожувати Землі, учені вирішили з’ясувати, що може знищити тихоходок.
Вони розглянули три сценарії можливих катастроф, які здатні знищити життя на Землі в найближчі мільярди років: удар великого астероїда, вибух наднової в околицях Сонця і гамма-спалах.
“На наш подив, ми з’ясували, що хоча спалах за близькістю наднової або удар астероїда виявиться катастрофою для людства, тихоходки не постраждають”, – пояснив доктор Девід Слоан з Оксфордського університету.
Дослідники вважають, що живучість тихоходок, неодноразово доведена під час наземних і космічних експериментів, є серйозним аргументом у припущенні про життя на інших планетах.
Чимсь нагадує не то Саганюка не то Рожилюка.