<
Інші розділи

У Китаї клонували собаку-поліцейського

Цей запис опубліковано більш як рік тому
08:33 | 21.03.2019 / Борщ /
Перегляди
1
/ 1 коментар

У Китаї розпочали тренування першої клонованої собаки-шукача перед початком її служби в поліції.

Тримісячне щеня на ім’я Куньсюнь пройде навчання на поліцейській базі в місті Куньмін – адміністративному центрі південно-західної провінції Юньнань, – інформує Прямий.

Куньсюнь народився 19 грудня 2018 року на експериментальній базі китайської компанії Sinogene Biotechnology. Це клон 7-річної самки собаки-нюхача породи Куньмінська вівчарка (виведена в Китаї на основі гібрида собаки і вовка – Ред.) на ім’я Хуахуанма. Протягом багатьох років вона служить в поліції міста Пуер і вважається одним з найбільш цінних “співробітників”: в 2016 році Хуахуанма отримала нагороду від міністерства громадської безпеки КНР за внесок в розслідування справ про вбивства. Дослідження показало, що ДНК двох тварин збігається на 99,9%.

“Народження Куньсюня відкриває нові можливості в клонуванні поліцейських собак. Це також дозволить значно скоротити час на навчання і тренування тварин”, – сказав заступник генерального директора Sinogene Biotechnology Чжао Цзяньпін.

За інформацією видання, навчання собаки до рівня Хуахуанма обходиться приблизно в 400-500 тисяч юанів (60-74 тисячі доларів) і займає від 4 до 5 років. Однак, за словами провідного дослідника Куньмінской бази підготовки поліцейських собак Ван Цзюшена, Куньсюнь зможе приступити до виконання своїх службових обов’язків вже в віці 10 місяців.

Експерти також відзначають, що даний метод розведення поліцейських собак висококласного рівня як і раніше має ряд обмежень. Одне з них – вартість клонування, яка поки що не розголошується. Інша причина – людський фактор. Як сказав Ван Цзюшен, “тренер і умови навчання відіграють чималу роль в підготовці собак”.

Як зазначив фахівець, говорити про масове розведенні тварин таким чином поки рано.

“Однак у майбутньому ми все ж націлені на створення національного банку соматичних клітин передових службових собак з метою збереження і подальшого використання цього матеріалу”, – сказав Ван Цзюшен.




один коментар
  1. А в Україні і клонувати не треба, у нас кожен третій поліцай – собака жіночого роду. Нє?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *