<
Інші розділи

Як часто можна чистити зуби тваринам в наркозі?

09:40 | 30.10.2024 / Статті /
Перегляди
102
/ Коментарі відсутні

Стоматологічні проблеми у тварин часто починаються з появи зубного каменю. Спочатку на зубах формується м’який наліт, що складається з білкових сполук, солей, найдрібніших частинок їжі, епітелію. Згодом відкладення нашаровуються один на одного, тверднуть. Чим раніше позбавити тварину каменю, тим менше шкоди він завдасть. У домашніх умовах упоратися з відкладеннями неможливо. Найбільш ефективним методом боротьби із зубним каменем є ультразвук. 

Чим небезпечний зубний камінь?

Тверді відкладення, розростаючись, пошкоджують ясна, провокують розвиток запального процесу та роблять ротову порожнину вразливою до дії шкідливих мікроорганізмів.

Наліт, що затвердів, викликає розвиток серйозних стоматологічних захворювань:

  • пародонтиту;
  • карієсу;
  • гінгівіту;
  • пародонтозу;
  • та інших.

Якщо відкладення не прибирати, вони спричиняють втрату зубів. Від стану ротової порожнини напряму залежить здоров’я шлунково-кишкового тракту, всіх внутрішніх органів. Неможливість повноцінно приймати їжу призводить до постійної інтоксикації організму, пригнічення центральної нервової системи.

Чому наркоз — необхідність?

Чищення зубів коту чи собаці обов’язково відбувається під загальною анестезією. Наркоз дозволяє ветеринарному лікарю повною мірою провести детальний огляд ротової порожнини. Якщо огляд проводити без наркозу, то є ризик пропустити стоматологічну проблему, яка згодом спровокує серйозні ускладнення.

Також під наркозом є можливість почистити зуби із зовнішньої та внутрішньої сторони, не вдаючись до методів жорсткої фіксації тварини, за яких є ризик отримати серйозну травму щелепи чи кінцівки. Без наркозу не вдасться відполірувати зубні поверхні. В результаті вони стануть шорсткими. Наліт та зубний камінь формуватимуться швидше.

Прилад для проведення процедури видає неприємний, різкий звук, який нервує пацієнта. Для зволоження пащі використовують систему упорскування води, що також доставляє вихованку серйозний дискомфорт і створює ризик потрапляння рідини в дихальні шляхи, розвитку аспіраційної пневмонії. Таким чином, під наркозом вихованець не відчуває стрес, який може стати причиною розвитку критичних станів.

Самого наркозу власникам боятися не варто. Сучасні препарати діють бережно і добре переносяться вихованцями. Передопераційне обстеження дає змогу знизити ймовірність розвитку ускладнень практично до нуля.

Як правильно підготувати тварину до процедури?

Основна підготовка до процедури пов’язана з тим, що чищення зубів собаці відбувається під наркозом. Щоб знизити анестезіологічні ризики, лікарі радять заздалегідь обстежити тварину. Здати загальний, біохімічний аналіз крові, зробити УЗД серця тварині. Ці діагностичні процедури дозволяють лікареві-анестезіологу вибрати оптимальне дозування, вид препарату для анестезії.

Перед проведенням процедури необхідно витримати голодну дієту протягом 10-12 год, вода може залишатися у вільному доступі.

Як часто проводити вихованцю чистку зубів ультразвуком?

Ветеринарні лікарі рекомендують приводити кота чи собаку на стоматологічний огляд кожні 6-12 місяців. Це дозволяє своєчасно виявити проблеми, запобігти втраті зубів. Чищення ультразвуком бажано проводити один раз на 1-3 роки або за необхідності.

Якщо ви відзначили у вихованця хоча б один із перерахованих симптомів — подумайте про грамотний догляд за зубами, зверніться до клініки:

  1. Зниження чи повна втрата апетиту.
  2. Яскраво-виражений неприємний запах із рота.
  3. Підвищене слиновиділення (крім великих порід собак, для яких підвищене слиновиділення є поширеним явищем).
  4. Зміна кольору ясен — з блідо-рожевого на червоний або яскраво-червоний.
  5. Зуби не білі та гладкі, а частково або повністю покриті плівкою брудно-білого кольору.
  6. На зубах є камінь (шорсткі відкладення жовто-коричневого кольору біля основ зубів чи по всій поверхні).
  7. Хитаються та руйнуються зуби.
  8. Кровоточивість ясен при незначній дії.
  9. Припухлість під очима.

Якщо відзначаєте 2 і більше симптоми — швидше за все, у вашого улюбленця є проблеми із зубами, які слід вирішувати якнайшвидше.

Виражені тверді відкладення на зубах завдають болю вихованці. Тварина стає дратівливою, втрачає інтерес до ігор, пов’язаних із прикушуванням предметів, виявляє агресію при спробі власника доторкнутися до мордочки.

Як проходить процедура?

Після того, як наркоз подіє, лікар ретельно оглядає ротову порожнину пацієнта, щоб виявити можливі стоматологічні проблеми. Ротову порожнину обробляють антисептичним засобом.

Безпосередньо видалення зубного каменю у собаки роблять за допомогою спеціального ультразвукового скалера. Він розшаровує камінь, не пошкоджуючи зубну емаль.

Маніпуляція в клініці “Авіцена” проходить за такою схемою:

  1. Ветеринарний стоматолог видаляє відкладення з кожного зуба (зовнішньої та внутрішньої сторони).
  2. Санує ясневі кишені.
  3. Шліфує, полірує за допомогою щітки зі спеціальними насадками та абразивною пастою поверхню зубів.

Процедура займає від 30 хвилин до півтори години, залежно від ступеня розвитку проблеми. Вихованець залишається в клініці до повного виходу з наркозу. Лікар оглядає хвостатого пацієнта. Якщо не спостерігається ускладнень, вихованця можна забирати додому.

Ефект від очищення зубів зберігається до року. За умови дотримання правил гігієни, профілактики стоматологічних патологій – до двох років.




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *