<

Інші розділи

Скільки потрібно оперативної пам’яті в ноутбуці?

Цей запис опубліковано більш як рік тому
18:43 | 29.01.2022 / Статті / /
Перегляди
1951
/ коментарі 2

Оперативна пам’ять – це по суті, не записана пам’ять, яку ваш ноутбук використовує для обчислювальної потужності. 

Ми, як правило, зосереджуємося на центральному процесорі пристрою, щоб розшифрувати об’єм процесорної потужності, але оперативна пам’ять настільки ж важлива. Це надає вашому центральному процесору та іншим апаратним функціям (наприклад, графічному процесору) необхідний розподіл пам’яті для виконання того, що потрібно зробити.

У 2021 році ноутбуки мають широкий діапазон оперативної пам’яті. Деякі мають 4 Гб, а інші – можна придбати з полиці до 16 Гб. Багато професійних ноутбуків легко конфігуруються до 64 ГБ оперативної пам’яті. Рівень оперативної пам’яті за замовчуванням становить близько 8 Гб, але чи достатньо 8 Гб оперативної пам’яті?

Можливо, ви задавились питанням “скільки мені потрібно оперативної пам’яті”, і це актуальне питання. Тут ми обговоримо, скільки достатньо, як отримати більше оперативної пам’яті, та обговоримо найкращі способи управління продуктивністю вашого ноутбука.

Перш ніж купувати ноутбук у 2022 році, перевірка рівня оперативної пам’яті є критично важливою. Деякі основні програми займають набагато більше оперативної пам’яті, ніж ви можете подумати!

Ось декілька рекомендацій щодо того, скільки оперативної пам’яті слід шукати у 2022 році при покупці нового комп’ютера:

  • 2 Гб: Якщо ви знайдете ноутбук із 2 ГБ оперативної пам’яті або менше, вам прийдеться збільшити ОЗУ, тому що неможливо буде працювати з цим. Це буде дуже повільно. Можливо, ви зможете робити такі прості речі, як користування електронною поштою або переглядати інтернет, але продуктивності буде бракувати. Якщо у вас 4 ГБ ОЗУ, і ви хочете збільшити до мінімум 8 ГБ, ви можете перевірити свій ноутбук на zeto.ua, підтримує він більше оперативної пам’яті чи ні.
  • 4 Гб: це базовий рівень оперативної пам’яті, пропонований більшістю виробників ноутбуків. Він підходить для основного використання ноутбука – інтернету, електронної пошти, основного використання додатків, але не зможе зробити набагато більше. Ми порадили б це для дитини, але не для професійних потреб.
  • 8 Гб: Якщо ви думали, скільки оперативної пам’яті мені потрібно для ігор, це відправна точка. Цей рівень оперативної пам’яті стане чудовою відправною точкою для більшості користувачів і залишить їм достатньо оперативної пам’яті для багатозадачності на будь-якій платформі.
  • 16 Гб: Це той випадок, коли справа починає покращуватися. Майте на увазі, сучасні MacBook Pro починають з 16 ГБ оперативної пам’яті, але 16 ГБ – це варіант оновлення для MacBook Air. Він підходить для будь-яких завдань, включаючи ігрові та інші важкі додатки.
  • 32 ГБ або більше: iMac Pro починається з 32 ГБ оперативної пам’яті і може бути налаштований аж до 256 ГБ. Стільки оперативної пам’яті призначено для професіоналів галузі, яким потрібна маса обчислювальних потужностей. Стільки вимагатимуть продюсери відео, музиканти та інші. Геймери просто цього хочуть!

Майте на увазі, оперативна пам’ять зазвичай пропонується з кроком у 2 рази (2 ГБ, 4 ГБ, 8 ГБ тощо), але ви можете знайти й інші рівні. Наприклад, деякі ноутбуки мають 6 ГБ оперативної пам’яті. 

Що таке оперативна пам’ять і як вона працює?

Оперативна пам’ять діє як тимчасовий простір пам’яті, до якого має доступ лише ваш ноутбук. Ви не можете зберегти файли або папки в ньому. Оперативна пам’ять на вашому пристрої є, тому ваш процесор або графічний процесор може запускати програми або ігри. Дані в оперативній пам’яті можна швидко записати та переписати, а є окремі дані призначені лише для збереження в оперативній пам’яті під час виконання завдання.

Думайте про оперативну пам’ять, ніби це робочий стіл вашого ноутбука в магазині; саме там розміщуються всі необхідні інструменти та працюють над проектами. Якщо ви грали в гру або запускали інтенсивну програму, ваш ноутбук весь час буде писати, переписувати та перезаписувати дані в оперативній пам’яті. Після завершення програми або гри ваша оперативна пам’ять очищається від даних, пов’язаних із грою.

Оперативна пам’ять також використовується, коли ви щось робите на пристрої, наприклад, переходите до папок або файлів. Ось чому ноутбуки з меншою оперативною пам’яттю працюють повільніше; ваш ноутбук має менше місця для обробки команд, тому навіть найпростіші завдання займають певний час. Це як майстер з маленькою робочою лавочкою! Щоб виконати інше завдання, вони повинні спочатку прибрати свій невеликий стіл або лавку, а не просто працювати над новим проектом в іншому місці на своєму робочому столі.

Як перевірити оперативну пам’ять

Коли вам потрібно дізнатися та побачити, скільки у вас оперативної пам’яті, це може здатися важким завданням. Але це не так! Найпростіший спосіб зробити це, через меню вашого Mac. Ось як:

  1. На панелі меню Mac натисніть логотип Apple
  2. Виберіть “Про цей Mac”
  3. Переконайтеся, що вибрано “огляд”

Там, де ви бачите термін “пам’ять”, це обсяг оперативної пам’яті, який ви маєте на своєму комп’ютері. 

(Майте на увазі, оперативна пам’ять – це не те, скільки пам’яті у вас є для збереження файлів. Щоб це знайти, повторіть перші два кроки вище, а потім перейдіть до заголовка „Зберігання“. Це говорить про те, скільки місця для запису, для програм, файлів, папок та інші речі.)

Це основний спосіб перевірити свою оперативну пам’ять – і це чудово! Це в короткому порядку повідомляє, скільки оперативної пам’яті у вас на пристрої. Але є кращий спосіб перевірити використання оперативної пам’яті та керувати нею. 

Одне з цих меню має розділ “Пам’ять”, який швидко повідомляє вам, скільки оперативної пам’яті використовується та скільки вільної. Це найкращий спосіб перевірити на своєму ноутбуці, якою є його продуктивність. 

Скільки оперативної пам’яті потрібно в 2022 році?

Ось декілька рекомендацій щодо оперативної пам’яті для поширених випадків використання:

  • Потокове передавання медіа. Ми радимо, щоб 4 ГБ були базовою пам’яттю, яку ви повинні отримати. Браузери є інтенсивними, і деякі веб-сайти (Netflix тощо) мають власні процеси, які вимагають більше вашої оперативної пам’яті. Майте на увазі, якщо у вас є ноутбук з 4 ГБ оперативної пам’яті, потокове передавання медіа-файлів буде все, що ви можете зробити.
  • Перегляд веб-сторінок: достатньо 4 Гб, але краще 8 Гб, особливо з урахуванням того, що сучасна мережа настільки важка для процесів, і той факт, що ви, мабуть, занурюєтеся і занурюєтеся через кілька вкладок, які потрібно часто відкривати.
  • Продуктивність в офісі: 8 ГБ – це найнижче, що вам треба. Залежно від вашої роботи, звичайні “офісні” завдання краще виконувати на машині з 16 ГБ і більше.
  • Редагування фотографій: як не дивно, це залежатиме від типу редагування та програми, якою ви користуєтесь. Наприклад, Photoshop є досить важким процесом. Чудовий легкий редактор – CameraBag Pro, вимагає не так вже й багато. Ми б порадили, що 8 ГБ є базовими, якщо ви використовуєте хороший легкий редактор, але краще – 16 ГБ.
  • Ігри: Геймери завжди хочуть якомога більше оперативної пам’яті. Ми пропонуємо починати із 16 ГБ.




коментарів: 2
  1. Пам’яті, як грощей – чим більше, тим краще, але :
    ноут з 2гб і 2-х ядерним процом без проблем крутить мультікі з youtube, дитині нормально.
    ноута з 4гб и 2-х ядерним процом вистачить для бухгалтера і того, хто хоче подивитись курси і почати працювати в интернеті копірайтером чи чимось подібним. На нього можна поставити і ранню версию photoshop, буде працювати, google-документи теж без проблем. Більшості цього вистачить, якшо ви не IT-шник.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *