<
Інші розділи

Чи може вибухнути газовий котел? Причини, проблеми та елементи безпеки

16:13 | 30.10.2024 / Статті / /
Перегляди
381
/ Коментарі відсутні

Використання газового котла, як і будь-якого іншого обладнання та техніки, потребує дотримання правил та умов експлуатації. У споживачів нерідко виникають питання щодо того, як може зламатися газовий котел і чи може він вибухнути. Тому, щоб відповісти на ці питання, потрібно детально розібратися в будові газового котла та особливостях його експлуатації.

Влаштування котлів

Це конструкція з металу, де всередині встановлено систему нагрівання. До агрегату підводять трубу для подачі холодної води та трубу для отримання гарячої води. Додатково є труба для теплоносія в системі опалення та газова труба. У нижній частині встановлений запальник, що працює за принципом звичайної запальнички.

Котел автоматично вмикається, коли відкривається кран із гарячою водою або активується система опалення. Газ підходить до пальника, і він запалюється, після чого утворюється та виводиться теплова енергія. Вода просувається в теплий теплообмінник, звідки потрапляє в кран або опалювальну систему. Сьогодні є можливість купити газовий котел із великим набором елементів безпеки. Імовірність вибуху вкрай мала, але про всі моменти бажано подбати.

Причини вибуху газового котла

Фахівці називають кілька причин:

  1. Самостійне підключення. Виконувати процедуру встановлення повинні професіонали з відповідними сертифікатами та дозволами;
  2. Старе обладнання. Старі радянські колонки не оснащуються системами безпеки та датчиками, тому таких котлів слід позбавлятися. Часто таке обладнання аварійне чи несправне, адже термін експлуатації вийшов;
  3. Зміна конструкції. Іноді котли допрацьовуються самостійно без дотримання правил та рекомендацій виробника.

Це загальні причини, але слід враховувати і технічну сторону питання. Вибух може статися в ситуації, коли труба нагріватиметься без теплоносія всередині. Також може бути відсутня циркуляція води в радіаторах, відповідно вода гріється в одному місці, після чого відбувається перегрів. Дані причини описуються теоретично, адже всі сучасні котли оснащуються системою автоматичного відключення, якщо у роботі є збій.

Системи безпеки

Попередженням аварійних ситуацій займаються такі елементи:

  • термодатчик (відбувається автоматичне відстеження температур і коли вона підходить до критичної точки, датчик подає сигнал платі управління для припинення нагрівання);
  • датчик протоки (контролює швидкість напору води у трубах);
  • гнучка діафрагма (необхідна для відкриття газового клапана, як тільки формується робочий тиск мембрана згинається, а пальник отримує паливо, як тільки тиск зменшується, мембрана повертається у вихідне положення, відповідно подача газоповітряної суміші призупинена);
  • датчик іонізації (він буває сенсорним, відповідно при згасанні полум’я від пальника датчик подає сигнал на плату управління, щоб вимкнути котел).

Іноді їх потрібно регулярно регулювати та обслуговувати.

Де придбати газовий котел?

Помічником у цій справі стане інтернет-магазин Венкон, де є можливість не просто купити котел, але також замовити установку, монтаж і надалі отримувати послуги обслуговування. Фахівці з досвідом пропонують комплексний підхід з детальним інструктажем та рекомендації та експлуатації котла. 




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *