Чого ви не знали про італійську кухню
Коли мова йде про італійську кухню, в більшості людей виникає асоціація з піцою, пастою та пряними заправками. Це так, хоч різноманіття традиційних страв просто вражає.
Доторкнутися до частинки італійської культури можуть жителі Запоріжжя, відвідавши затишний ресторан «Розмарин». Дізнатися про нього більше можна тут: https://rozmarin.zp.ua/. Головна особливість італійської кухні — використання свіжих продуктів, вдалі комбінації смаків та простота блюд.
Основні складові італійської кухні
Італійська кухня набагато багатогранніша, ніж ми можемо собі уявити. В кожному регіоні є свої традиції та автентичні рецепти. Залежно від географічного розташування населених пунктів у стравах переважають інші інгредієнти. Наприклад, на півночі використовують багато м’яса, молока, сиру, а на півдні в стравах переважають пряні трави, зелень та морепродукти. Проте є в Італії страви та складники, притаманні для всіх регіонів, і сьогодні вони асоціюються з цією країною.
- Піца. Вона виникла в Неаполі і значно відрізнялася від сучасної версії. Традиційна неаполітанська піца має тонкий корж та кілька складників, зазвичай соус, зелень, анчоуси.
- Сир. Його справедливо називають королем італійської кухні, адже важко уявити будь-яку страву без додавання пармезану чи моцарели. Загалом, налічується понад чотириста видів сиру, і кожен має унікальний смак.
- Оливкова олія. Завдяки особливостям клімату в Італії налагоджене вирощування оливок різних сортів, тому олія використовується як база для приготування соусів та заправок.
В Італії особливі не лише страви, а й прийоми їжі. Вони розпочинаються з закусок. Під час обіду ніхто не поспішає, а сповна насолоджується кожним шматочком.
Паста — «перша скрипка» італійської кухні
Італійці можуть їсти пасту на обід і вечерю, в будні і свята. Їм ніколи не набридає ця традиційна страва. Можливо тому, що це більше ніж макарони, і вони мають кілька секретів. Пасту виготовляють з твердих сортів пшениці, які вирізняються високим вмістом глютену та білка. Завдяки цьому макарони не розварюються під час приготування і добре утримують густі соуси.
Щоб зварити якісну пасту, потрібно дотримуватися рекомендацій стосовно її приготування. Страва не була б така смачна, якби не різноманіття соусів, які додають до неї. А тут уже можна експериментувати. Найчастіше блюдо доповнюють томатним соусом, болоньєзе, песто, картокіо тощо. Куди ж без твердих сирів, які додають страві завершального штриха. Та головне — розділити трапезу з близькими людьми та з’їсти з насолодою.