Стартувала реєстрація на НМТ-2025: які зміни очікують випускників на Волині

6-го березня розпочалася реєстрація на участь у Національному мультипредметному тестуванні. Зареєструватися учасники мають можливість до 3-го квітня.
Про це у коментарі розповіла завідувачка обласного відділу ЗНО та моніторингових досліджень Алла Корнейко, пише Суспільне.
Як зареєструватися на НМТ
Зареєструватися на НМТ можна за допомогою застосунку “Дія”, який дозволяє автоматично заповнити основні дані з цифрового паспорта.
Також вступники можуть обрати інший спосіб — заповнити реєстраційну форму вручну через сервіс на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.
“Перший крок, який роблять усі учасники — це створення особистого кабінету на сайті УЦОЯО. Для цього треба мати при собі документи — ідентифікаційний код і документ, який посвідчує особу. Учасник може обирати населений пункт, де він буде перебувати під час проведення НМТ”, — говорить Алла Корнейко.
Внести зміни до даних в особистому кабінеті вступники зможуть до 8 квітня 2025 року.
Для учнів, які не можуть самостійно зареєструватися для участі у НМТ-2025, у Волинському інституті післядипломної педагогічної освіти діє єдиний пункт реєстрації, фахівці якого супроводжують усіх охочих.
Як готуються випускники до НМТ
Учениці випускного класу луцького ліцею № 22 Ельвіра та Анастасія реєструватимуться на тестування. До мультипредметного тесту, зізнаються, готуються без репетиторів, але під супроводом своїх вчителів.
“Найважче – це математика, тому що треба більш вирішувати завдання, а не усі приклади були розв’язані у школі. До того ж там є особливості з параметрами. Плюс – те, що ми не вивчаємо, не проходимо це, — говорить учениця 11 класу Ельвіра Соловйова.

“У нас підготовка на високому рівні порівняно, — каже одинадцятикласниця Анастасія Гасумянц. — За НМТ почали розповідати ще із 9 класу. Ті, хто нормально сприймають інформацію, підготовки у школі достатньо”.
Особливості НМТ-2025
Цього року згідно з ухваленим парламентом законопроєктом, школярі, які бажають вступити у заклад вищої освіти, будуть здавати НМТ з чотирьох предметів. Три з них обов’язкові — це українська мова, математика та історія України. Один буде на вибір: іноземна мова, біологія, географія, фізика, хімія, українська література.
На тестування випускники матимуть 240 хвилин.