<

Інші розділи
Sinoptik - logo

Погода на найближчий час

Президент Південної Кореї попросив вибачення за введений воєнний стан та заявив, що зробив це через «відчай»

13:09 | 7.12.2024 / Новини / , /
Перегляди
110
/ Коментарі відсутні

Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль виступив зі зверненням до народу. Він попросив вибачення за нещодавно введений воєнний стан та заявив, що «щиро шкодує» за викликане у громадян занепокоєння.

Про це пише південнокорейське агентство Yonhap, пише Громадське.

Під час свого звернення глава країни пообіцяв більше не робити подібних спроб, а також заявив, що запровадив воєнний стан через «відчай». Водночас він спростував чутки про те, що воєнний стан повториться знову.

Як пише Yonhap, звернення до народу відбулося за кілька годин до того, як парламент Південної Кореї — Національна асамблея — голосуватиме за імпічмент чинного глави країни. Юн Сук Йоль наголосив: «Я не уникну юридичної та політичної відповідальності, пов’язаної з цим оголошенням воєнного стану».

Якщо парламент проголосує за імпічмент президенту, то замінити чинного керівника країни може лідер опозиційної Демократичної партії Лі Чже Мун. Дострокові вибори проведуть за 60 днів після імпічменту. А втім, сам Лі теж має чимало проблем: йому загрожують кілька судових процесів за звинуваченнями в корупції та інших злочинах.

Якщо ж спроба імпічменту провалиться, то керівна партія може розглянути різні заходи, зокрема і внесення поправок до Конституції, аби скоротити термін повноважень президента й надати більше влади прем’єр-міністру, який зараз виконує переважно церемоніальну роль.

Що сталося в Південній Кореї?

3-го грудня президент Південної Кореї Юн Сук Йоль у вечірньому зверненні несподівано оголосив, що у країні вводять воєнний стан. Причиною він назвав «антидержавну діяльність» опозиції, яку звинуватив у підтримці Північної Кореї.

Про це Юн заявив після кількох тижнів політичних суперечок щодо законопроєкту про новий держбюджет — опозиційна Демократична партія відмовилася схвалити його. Натомість опозиція подала в парламентський бюджетний комітет скорочений проєкт бюджету, а також подання про імпічмент державному аудиторові та головному прокуророві.

Запровадження воєнного стану дало президенту змогу отримати жорсткий контроль над політичною діяльністю та засобами масової інформації. Рішення Юна шокувало навіть його партію, а лідер «Партії влади народу» Хан Дон Хун назвав це «неправильним».

Після оголошення про воєнний стан будівлю парламенту було заблоковано військовими. Вони не пропускали всередину опозиційних депутатів, які після заяви Юна прийшли, аби скасувати його рішення.

Зрештою, близько першої години ночі за місцевим часом 190 із 300 депутатів Національної асамблеї проголосували за скасування воєнного стану. Окрім того, перед будівлею зібралися тисячі людей, які вимагали відставки глави держави.

На тлі цих подій південнокорейська валюта впала до найнижчого із жовтня 2022 року рівня відносно долара США.

Наразі шість опозиційних партій Південної Кореї подали прохання про імпічмент президента Юн Сук Йоля. Усі старші помічники президента Юн Сук Йоля, включно з керівником його апарату, заявили про бажання піти у відставку. У ЗМІ припускали, що Юн також стикнеться із закидами у держзраді.




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

11 Грудня, Середа

Sinoptik - logo

Погода на найближчий час