Місту Володимир-Волинський хочуть повернути історичну назву
Перейменування міста Володимир-Волинський підняли в черговий раз. Міський голова підтримав відповідне звернення молодіжної ради.
12-го червня на черговому засіданні молодіжної ради при виконавчому комітеті Володимир-Волинської міської ради розглянули питання, яке неодноразово порушувалось, щодо повернення місту історичної назви Володимир.
Аргументували свій погляд тим, що назву Володимир-Волинський місто отримало у 1795 році під час приєднання до Росії у якості повітового міста новоутвореної Волинської губернії.
«Досить послуговуватися тією назвою, що була покликана стерти історичну пам’ять нашого народу і яку обрали великоімперські царі Російської імперії, найгірші представники якої, сьогодні в чергове хочуть позбавити нас права самостійно вирішувати свої долю», – зазначили на засіданні ради.
Як відомо, назва Володимир існувала майже 9 століть від початку заснування міста. Представники молодіжної ради вважають, що напередодні величного ювілею – 1030 річниці літописної згадки про заснування древнього Володимира, йому необхідно повернуту історичну назву, що була отримана волею хрестителя України-Русі – Святого Володимира Великого.
Молодіжна рада звернулася до міського голови Петра Саганюка та виконавчого комітету міськради з клопотанням про створення робочої групи з питань підготовки та проведення заходів, спрямованих на повернення місту історичної назви Володимир, до складу якої включити представників молодіжної та громадської ради, представників інститутів громадянського суспільства, ЗМІ, духовенства, інтелігенції тощо.
Голова ради з питань молодіжної політики Максим Климюк розповів, що мер підтримав відповідні клопотання та звернення і дав вказівку разом з виконавчим комітетом готувати склад робочої групи по даному питанню.
Протягом двох місяців панують провести широке громадське обговорення питання перейменування міста.
Мешканцям Володимира-Волинського редакція «БУГу» пропонує у коментарях висловити свою думку щодо ймовірного перейменування міста.
Не тим займаєтесь…..
максим дурку гоне хоче прославитись
це ж скільки документів прийдеться переробляти..
Давно пора і не треба дивитись на якісь труднощі ,все владнається і наше місто буде мати свою історичну назву ,а не придуману кацапами ,бо бачите ,десь там в мокшанських болотах є ще один Володимир .
Правильно! Тільки ВОЛОДИМИР!
Повний дибілізм…..
Згоден
Питання повернення місту історичної назви вирішити було необхідно вже давно. Зволікання із року в рік питання не вирішує, а лише затягує час.
Ми всі добре знаємо хто і чому змінив назву міста. Зараз саме час позбутися негативного спадку!
Точно, нехай молоді створюють своє місто!!! Ми будемо допомагати.
Історичну назву місту повертати треба, так місто назвали його засновники. І вони певно не хотіли б щоб народжене ними дитя називали по іншому. Тим більше, ідея перейменування неодноразово піднімалась в місті. Фінансовий бік питання- тема для глибокого вивчення і обговорення. На допомогу- досвід перейменування багатьох українських міст (не в рамках декомуніз.)
Мене аж коробить коли всюди пишуть Вол.Волинський
мене коробить $ по 26 соляра по 26 мін зарплата 100 Євро пенсія 40 $ Стабільність 0
перспективність 0 рівень життя , смертність більша за народжуваність , промислова держава перетворилася на сировинний придаток – оце має коробити
А ви самі з Вол.Волинського будете?
шо вміють те й роблять…
Які черги потрібно буде відстояти,щоб усі документи поміняти!Дурдом.
Перейменовували колись вулиці, хтось якісь документи міняв ? З часом все само собою помінялось. Ясно печатки організацій, вивіски, деякі документи все ж доведеться переробляти, але це здебільшого стосується юр.осіб. А от те що місто князя Володимира називають “Вол.-Волинський” або “В.Волинський” це і є повний дебілізм. Якщо вже комусь і кортить скорочувати назву то принаймні зараз треба писати “Володимир-Вол.”. Так що я цілком “ЗА”
нарешті прийшов здоровий глузд
Я проти,хай вже буде та назва до якої ми вже привикли.Стільки клопіт з оформленням документів,їх переоформленням.Краще б думали як змінити місто на краще,а не саму назву міста.Почніть з себе,а не з формальності.