<

Будете причитати – положу трубку, – стенограма передсмертного дзвінка журналіста “БУГу” на “швидку” шокує

Цей запис опубліковано більш як рік тому
15:49 | 5.06.2018 / Іваничі / , , /
Перегляди
1
/ коментарі 4

Рідні журналіста інтернет-видання “БУГ” Ольги Холмецької, яка раптово померла 28-го травня, у відповідь на інформаційний запит отримали стенограму розмови з диспетчером Волинського обласного центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф. 

Текст стенограми шокує. Ця розмова для Ольги Холмецької стала останньою – диспетчер проігнорував її дзвінок, “швидка” не приїхала на виклик. Вдома не було нікого, чоловік затримався у Києві через поломку автомобіля. Жінку знайшли мертвою через день, поряд лежав телефон.

Ольга Холмецька на роботі скаржилася на проблеми зі здоров’ям. Колегам вона розповідала, що у Іваничівській ЦРЛ їй сказали лікувати бронхіт.

“Я третій день лежу з температурою, не збивається… Зранку піду до лікаря. Мій стан мені не подобається”, – писала вона 27-го травня.

У цей же день о 23:11 було отримане останнє її повідомлення у мережі Фейсбук, яке стосувалося роботи.

Чоловік Холмецької розповідає, що його дружина і справді збиралася в лікарню. У будинку знайшли її тіло і кульок із зібраними речами.

28-го травня близько 17:00 жінці стало дуже погано і вона звернулася на “103”. Диспетчер з приймання викликів і передачі їх виїзним бригадам швидкої, як видно зі стенограми, повністю зігнорував своїми посадовими обов’язками, навіть не поцікавившись адресою проживання людини, від якої був виклик. Працівник вів себе по-хамськи з жінкою, можливо, в останні хвилини її життя, адже розмова раптово обірвалася. З тексту видно, що вона благала про допомогу.

Дзвінок на “швидку” від Ольги Холмецької поступив о 17:08, після цього вона більше не відповідала на телефонні дзвінки від рідних та колег.

Основне, що вимагається від диспетчера, ― забезпечити прийом викликів для надання медичної допомоги пацієнтам за межами закладу охорони здоров’я, простежити за їх виконанням та надавати невідкладну медичну допомогу пацієнтам при їх безпосередньому звертанні на пункт (відділення) невідкладної медичної допомоги.

Близькі Ольги Холмецької вважають, що людина, яка знехтувала своїми посадовими обов’язками, не повинна працювати на “швидкій”.

Головне фото з мережі Фейсбук

коментарів: 4
  1. Сумно, але ж адреси не назвала. Не було куди відправляти бригаду.
    Але те що “положу трубку” – це, звісно, неподобство.

    • Диспетчер насамперед сам повинен запитати місто принаймі! І замість отих заспокойтеся чітко запитати скільки років та адресу! Сумно й те, що навіть у правилах виклику швидкої медичної допомоги не прописали що повинен сказати диспетчер! А лише що повинен сказати той, хто викликає.

  2. Це ж наскільки треба бути байдужому, щоб, розуміючи, що людина благає про допомогу, верзти таке: “Як ви без свідомості, якщо зі мною говорите”? Ще б анекдоти почав розказувати, тьфу! Тож спитай насамперед, куди їхати рятувати, ні? Яким бовдуром треба бути, щоб не зрозуміти, як їй зле було. Текст читаєш і мурашки по тілу, а там же, певно, якісь емоції були? І якщо ти тварюка, а не людина, то які б рнформи в країні не впроваджувалися – тобі вони не допоможуть…

  3. Нічого крім нерозуміння критимності ситуації і не постановці акценту на алресі не побачив. Видно дуже емоційно напруженими були благання,які збили диспетчера з пантелику,тому,а це вже і під кінець дня,не зміг адекватно оцінити критичність станукрайню необхідність допомоги і сконцентруватись на встановленні адреси та направленні бригади. А понаписували своїх тлумачень.насебе бл. Зважте ск ставитесь дотлюдей і реагуєте на них. Розберіться а тоді судіть,судіть не по наслідках а потвині і обгрунтовуйте обєктивно. Ніякої щрубоиті бездушності не побачив в тексті,лише незрозуміння рівня небезпеки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

24 Жовтня, Неділя
23 Жовтня, Субота