<

Як не захворіти та що робити у разі застуди – “БУГ” знає відповідь

Цей запис опубліковано більш як рік тому
14:23 | 23.09.2016 / Статті /
Перегляди
1
/ Коментарі відсутні

Ні для кого не секрет, що з настанням осені люди все частіше хворіють застудою. Як пояснюють лікарі, така ситуація пов’язана з раптовим перепадом температури (і це правда, бо ж іще тиждень тому ми ходили в босоніжках).Тому журналісти інтернет-видання «БУГ» вирішили поспілкуватись із лікарем-інфекціоністом, лікарем загальної практики сімейної медицини Тетяною Тиханською, котра пояснила всю суть проблеми та дала поради мешканцям нашого міста як дієво боротися з застудою.

Зазвичай, моніторинг захворювань розпочинається в жовтні. Наразі важких або ускладнених випадків у Нововолинську немає.

Захворюваність на  гострі-респіраторні вірусні інфекції зросла в основному серед дітей шкільного віку. Це пояснюється знову ж таки різким перепадом температури та тим, що діти постійно перебувають у колективі, а це збільшує ризик передачі вірусу.

Основний метод боротьби з грипом та гострими-респіраторними вірусними інфекціями – це, звичайно, уникати контакту з хворими людьми. Важливо регулярно мити руки. Якщо ж немає можливості мити руки під проточною водою, то можна користуватися бактерицидними засобами у вигляді серветок або гелів.

Важливо послуговуватись одноразовими серветками тому, що вірус має можливість зберігати свою активність

Варто уникати місць скупчення людей. Потрібно завжди шукати альтернативу: якщо є можливість не їхати транспортом, де завжди багато чхаючих та кашляючих людей, то краще пройтись пішки, бо ж на свіжому повітрі заразитися не можливо.

Особливо актуальні ці рекомендації вагітним та особам із хронічними захворюваннями.

Важливо адекватно одягатись. У зв’язку з різким похолоданням, пройшло декілька днів, поки люди перелаштувалися та змінили літній гардероб на осінній. А до цього часу дехто вже встиг змерзнути в ноги.

З профілактичною метою рекомендується відпочивати, висипатися та збалансовано відпочивати. Для підвищення кількості вітамінів варто пити зелений чай із лимоном, відвар із шипшини. Це підвищує опірність організму до вірусних інфекцій.

Коли виходите в людні місця, можна змащувати носові ходи оксоліновою маззю для того, аби захистити слизові від потрапляння вірусу.

Першим ділом, коли ви занедужали, не слід відвідувати роботу або школу, варто викликати лікаря або йти на прийом. Якщо відчуваєте, що чхаєте або маєте нежить – чекайте на прийом у масці, аби не заразити інших людей

Звичайно, потрібно багато пити теплої рідини. Не варто самостійно приймати жарознижуючі препарати, бо організм сам бореться з вірусом.

А стосовно питання вакцинації проти грипу – ця процедура є доволі ефективною, та робити її потрібно зараз. Вона знижує ймовірність захворіти, робить перебіг хвороби, в разі чого, легшим. Цю вакцину можна робити навіть діткам від  6-ти років та вагітним жінкам.

Що стосується народних методів лікування, варто послуговуватися головним принципом медицини – «Не нашкодь».

Тому одягаймося тепло, виконуймо всі поради лікарів та не хворіймо!




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *