Ігор Гузь розповів секрет, у чому полягає ідея волинського владного “трикутника”
Депутат Верховної Ради Ігор Гузю поділився секретом, у чому полягає ідея волинського владного “трикутника”?
Про це розповів парламентар у інтерв’ю Заслуженому журналісту України Віктору Вербичу для Інтернет-видання “Волинська правда”.
– Про Вас як одного з найефективніших (сказав, цитую: “Він міцний народний депутат”) парламентарів висловився в інтерв’ю для “Волинської правди” нинішній голова ОДА генерал-полковник Олександр Савченко. До речі, Ви оприлюднили інформацію про те, що на Волині буде новий очільник президентської владної вертикалі, ще в грудні 2017-го, хоч відповідний указ Глава держави підписав у березні. На Вашу думку, доцільно було Банковій за рік до президентських виборів “міняти коней на переправі”?
– Це запитання я б розділив на дві частини. Перша стосується соціально-економічної ситуації в області. Я маю на увазі – й здатність Володимира Гунчика об’єднати еліти, співпрацювати з Волинською обласною радою та народними депутатами України. Тут провал.
– Я чув думку, що, в той час, як Волинь ділили між собою два фінансово-бізнесових угрупування, Володимир Петрович принципово працював на Президента і був приречений стати жертвою домовленостей.
– Це окрема і дискусійна, якщо не сказати неправильна, думка. Володимира Гунчика треба було міняти значно раніше. Я знаю причину, чому цього не відбулося.
– Поясніть, будь ласка.
– Готовність відправити у відставку Володимира Гунчика була давно. Але не могли відшукати підходящої кандидатури на посаду голови Волинської ОДА.
– Генерал-полковник Олександр Савченко – оптимальна кандидатура?
– З приводу цієї кандидатури… Олександр Ілліч – це людина, яку, не секрет, запропонувала група «Континіум» (і ті, які входять до цієї фінансової структури, і ті, які належать до депутатської групи «Воля народу», – зокрема Степан Івахів). Значить, так вони вважали за потрібне.
Але є певні нюанси. Савченко – не місцевий. Щоб вникнути в ситуацію, в наші, так би мовити, нетрі волинські, треба багато часу. Навіть, щоб познайомитися з депутатами, адміністрацією, депутатами районних рад – це буде достатньо довго.
– Чинний голова ОДА наголошує, що наразі розраховує на виконання своїх повноважень упродовж тільки одного року.
– Якби, напевне, він мав можливість очолити Волинську ОДА принаймні за два роки до президентських виборів, то за півроку – рік, очевидно, освоївся б. А далі принаймні рік міг би працювати. Але такий вибір Президента.
Я з Олександром Іллічем зустрічався один раз у його кабінеті. Ми говорили, напевне, години півтори. Була відверта розмова. У тому числі – про різні моменти. До речі, я сказав, що познайомився з ним, як і ваша дочка Зоряна Вербич, 9 березня 2001 року, коли нас, студентів-політологів, “Беркут” побив у Києві. Тоді нас затримали… Савченко очолював цей процес. Таким було наше перше заочне знайомство.
А потім, коли на Волинь, у Павлівку, приїжджали президенти України та Польщі Леонід Кучма й Олександр Квасневський, довелося з Олександром Савченко познайомитися вже не заочно, а, так би мовити, очно. Тоді, 2003 року, Кучма мав просити вибачення. Ми (Сергій Годлевський , я та інші – всього 80 чоловік) йшли до Павлівки табором. Олександр Ілліч відповідав за питання безпеки, громадської безпеки. Нас знову “Беркут” кинув у силовий спосіб в автобуси та везли до Горохова в СІЗО. Правда, цим планам тоді не судилося збутися. Адже Василь Червоній зі своїми людьми зупинив ці автобуси та повернув їх на Павлівку.
Але ми порозумілися з Олександром Савченком у тому плані, що це ж була його робота. А я відстоював тоді свою політичну позицію. Тому претензій не було.
– Під час недавньої півторагодинної зустрічі?
– Так. Ми плідно поговорили з Олександром Іллічем, обмінялися думками. У принципі, хоч не можу сказати про якісь великі позитиви чи негативи, але бачу, що він хоче працювати. Він багато їздить по районах, намагається вникати в теми. Я сказав голові Волинської ОДА Олександрові Савченку: “Спробуймо об’єднати зусилля для того, щоб в області за цей період часу (а є інструментарій) щось зробити”. Тобто, створити такий трикутник: голова ОДА – голова облради – народні депутати від Волині. І є сподівання на те, що це вдасться. Олександр Савченко не йде на конфлікт. Він, дискутуючи, намагається напрацювати спільні позиції.
Чи зважає Савченко на сумний досвід Француза, не знаю. Але те, що він не робить необачних політичних кроків, це факт. Теза, нібито “присилають Савченка випалювати тут землю і готувати вибори для Порошенка”, поки що не підтверджується. І це правильно.
Повна версія інтерв’ю з народним депутатом Ігорем Гузем опублікована опублікована ТУТ.
Спілкувався Віктор Вербич