Єврокомісія визнала Telegram месенджером, який сприяє поширенню піратського контенту
Європейська Комісія визнала Telegram месенджером, який сприяє поширенню піратського контенту, та включила його в «піратський список».
Про це інформує Центр демократії та верховенства права на своїй сторінці у фейсбуці.
ЄС розуміє масштаб охоплення аудиторії та здатність платформи спричиняти негативні наслідки для суспільства: поширення піратського контенту, дезінформації, фейків, дитячої порнографії, закликів до терористичних дій, крадіжка персональних даних, шахрайство.
Завдяки Digital Services Act ЄС може регулювати дуже великі онлайн-платформи та покладати на них окремі зобов’язання.
Telegram поки що не вважається такою платформою, адже має менш як 45 мільйонів активних користувачів у ЄС щомісяця. Але це не означає, що Telegram випадає з поля зору ЄС. Менші платформи – під наглядом національних регуляторів.
У травні 2024 року ЄС ухвалив рішення, що Бельгійський інститут поштових послуг і телекомунікацій моніторитиме роботу Telegram.
Інститут був заснований ще у 1991 році для регулювання ринку електронних комунікацій, поштового ринку, а також аудіовізуальних медіапослуг та послуг платформи обміну відео в Брюсселі. А з 2024 року він також наглядатиме за діяльністю Telegram.
Інститут забезпечує виконання зобов’язань щодо прозорості, накладених на платформу, має повноваження штрафувати її, якщо Telegram не буде дотримуватися його вимог.
Зобов’язання щодо прозорості – це звітність про кількість активних користувачів, тип видаленого контенту, причини його видалення або обмеження доступу до нього, кількість скарг та спорів тощо.
У дослідженні Центру демократії та верховенства права йдеться, що понад 43 тисячі Telegram-каналів діють в Україні, а кількість української аудиторії платформи складає понад 10 мільйонів.
«Цифри говорять про популярність додатку та можуть переконати, що кількість користувачів дорівнює якості продукту. Однак варто лиш заглибитися в зміст питання, як стане зрозуміло, що цей привабливий, зручний, інтуїтивний додаток — російський шпигун у вашій кишені, який сприяє масовому поширенню дезінформації, ІПСО, збирає персональні дані і передає їх спецслужбам Росії. Та ці недоліки не єдині. Telegram є місцем масового порушення авторських прав», – йдеться у дослідженні ЦЕДЕМ.