В Україні хочуть посилити боротьбу з підробкою сертифікатів про вакцинацію
В Україні планують посилити відповідальність за фальсифікацію документів про вакцинацію від коронавірусної інфекції. Покарання посилять і для тих, хто підробляє сертифікати про вакцинацію, і для тих, хто такими документами користується.
Як повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, з відповідною ініціативою МОЗ звернулося в служби МВС і СБУ, інформує Цензор.net.
На думку міністра, необхідно якомога швидше посилити кримінальну відповідальність за підробку документів, які підтверджують проведення вакцинації.
У той же час Ляшко не став уточнювати, наскільки жорсткіше каратимуть за неправдиві дані в ковід-документах, лише підкреслив, що Міністерство охорони здоров’я веде консультації із силовиками.
Відомо, що на сьогодні в Україні вже передбачено покарання за низку правопорушень, пов’язаних із фальсифікацією даних про щеплення. Зокрема, за підробку сертифіката про вакцинацію від COVID-19 можна отримати від 3 до 5 років в’язниці. Загрожує кримінальна відповідальність і тим, хто вирішив скористатися фальшивками.
Як уточнюється, за підробку сертифіката і печаток на ньому можна сісти у в’язницю на три роки. За повторне подібне правопорушення передбачене покарання строком до п’яти років ув’язнення.
Тим, хто користується підробкою, загрожує штраф у 850 гривень або ж два роки в’язниці.
За внесення неправдивої інформації в електронну систему МОЗ медикам доведеться заплатити від 17 тисяч гривень штрафу або ж отримати два роки виправних робіт.
Сторонню людину, яка втрутиться в роботу системи видачі сертифікатів, можуть посадити у в’язницю строком на три роки.
У МОЗ наголошують, що відповідальність буде посилена