Україна опустилася в рейтингу народжуваності
За офіційними даними Держстату, тільки за три квартали цього року українців стало менше на 150 з гаком тисяч.
Висока смертність доповнюється дуже низькою народжуваністю, повідомляє ТСН.
За показником появи на світ нових людей Україна займає в рейтингу ООН 172 місце у світі. Серед основних причин – фінансова неможливість забезпечити дитині бажаний рівень добробуту.
“Якщо не маєш заробітку, або чоловік не забезпечує сім’ю, то це дуже важко”, – кажуть українки. Молоді мами нарікають, що державних виплат не вистачає навіть на памперси. Тоді як у бюджеті наступного року збільшення цієї статті соціальних витрат, незважаючи на зростання цін, не передбачено.
У Мінсоцполітики запевняють, що вже неодноразово виступали за збільшення виплат, проте це може й не дати бажаного ефекту. А батьки повинні народжувати, коли готові до цього морально й фінансово.
“У Радянському Союзі були трудові династії. У нас – династії одержувачів соціальної допомоги. Це цілі родини, які не працюють, а цілими сім’ями сидять на соціальних виплатах”, – скаржиться профільний міністр Андрій Рева.
Нехай те ч,м,о проживе на тих 840грн що дає!! а ще в лікарню попаде та вдіти щось захоче! і комуналку заплатить !
Раніше коли я народжувала, це були 1991 та 1998р нам ніхто не виплачував допомогу при народженні дитини,ми народжували для себе і розраховували тоже тільки на себе, а не на якогось дядю. Хоча це були роки перестройки і нам теж було дуже важко, по півроку не виплачували зарплати, а якщо платили то по якихось 10-20процентів,але якось виживали. Перед тим, як народити потрібно все зважити, чи зможете ви цю 2-3 дитину самі підняти на ноги і дати її все те, що зобов’язані дати дитині,поставити її на ноги, дати освіту, щоб в подальшому в неї склалося життя. А на сьогоднішній час дійсно є багато сімей, які народжують тільки ради тих грошей, що виплачує держава, но рано чи пізно гроші закінчуються і що далі?