Замість закритих шахт у Німеччині створюють озера. До 2020 там з’явиться водойма розміром з Нововолинськ

13:26 | 21.08.2018 / Джерело / Рубрика: Погляд / 1 коментар

Замість закритих шахт у Німеччині створюють неймовірні озера. До 2020 там з’явиться водойма розміром з Нововолинськ (17 км.кв)

Містечко Коттбус ( , що має 100 000 населення, дуже еко – активно переходить на відновлювальні джерела енергії, сортує сміття, створює велоінфраструктуру та перетворює на озера ліквідовані вуглевидобувні підприємтва.

Українська команда з 6 молодих людей із шахтарських міст переймала досвід життя європейських шахтарських міст. В делегації були прекдставники Донбасу, Червонограда та Нововолинська.

Зустрічалися з депутатами, екологами, лісниками, керівниками громадських організацій, підприємцями та освітянами, що є дотичними до процесів, пов’язаних з копальнями.

Відвідали місця, які колись були шахтами – зараз це мальовничі озера з портами, лісами, виноградниками і кав’ярнями. Ці водойми поєднані каналами – можна з однієї перепливти в іншу. Дивишся – і не віриш, що ще декілька років тому тут працювали шахтарі, йшов видобуток бурого вугілля.

Як я вже згадував, зараз триває процес створення одного з найбільших штучних озер, яке до 2020 матиме площу 17 кв. км ( якщо вірити Вікіпедії – такою є площа Нововолинська)
В рамках проекту також відбулося 4 важливих воркшопи з написання статей, роботи з відео та аудіо та якісного та цікавого сторітелінгу. Один з яких провів я дякую за таку можливість організаторам.

Результатом, ще двох міжнародних зустрічей в рамках проекту “Бачення майбутнього вугільних регіонів” стане створення медіа-ресурсу, де буде зібрано багато корисної інформації для мешканців вугільних територій.

Поспілкувалися з німецькою пресою та розповіли про особливості життя в українських містах,де вугледобування є містоутворюючою галуззю.

Дякую за титанічні зусилля в організації цього дійства і подальшу співпрацю Mariia Kryvokhyzhyna ти молодчинка, Диана Попфалуши (Diana Popfaluschi) дякую, наш капітан.
Глеб Веременко (Gleb Veremenko), дякую за фото, вони неймовірні.

Незабаром буде відео та більше фото.
Розпочинаємо роботу над створенням сайту.

Про пригоди на кордоні буде окремий пост 🤨😛

#meetup_evz #visions_for_coal_regions

1 коментар
  1. смішно.. як там озеро в Благодатному поживає ? а, згадав, воно ж нікому не потрібнє… а в Новіку ? а, згадав, до нього небезпечно наближатися… то треба ще кудись поїхати, розуму набратися…

Додати коментар


Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Про силу фейсбуку, батьківський бюджет, який йде на ремонт та меблі в садку, та чому про це треба мовчати…
Депутати, міська влада, мають право всюди говорити і звітуватися про те, що зроблено для садків, а батьки повинні мовчати! На жодній освітянській конференції чи в ЗМІ не ...
Закликаю творити перемоги і пишатися перемогами один одного
Думаю, що сьогодні ми маємо згадати, що 2018 рік – це сторіччя УНР. Сторіччя перемог і сторіччя історичної поразки української нації в боротьбі за свою державу. Я не буду довго ...
Куди ми йдемо далі: до цивілізованого світу чи до мордору
Я в громадському русі – з сімнадцяти років. Це – майже півжиття. І весь цей час мої рідні та близькі постійно акцентують на тому, що займатися громадською активністю – ...
Ось і все! InvictusGames 2018 завершилися! Я лиш навчилася засинати тут вночі, а вже потрібно повертатися
27-го жовтня була церемонія закриття, як на мене, набагато грандіозніша за попередню. Наша збірна виглядала на фоні інших трохи напруженою. Ще б пак, основний месидж з яким нас ...
Маховик передвиборчої кампанії набирає оберти
Мені, як очільнику «Вар’яти-шоу», це стало зрозуміло ще кілька місяців тому, коли зондуючи можливості промоції наших концертів у тих чи інших містах, ми наштовхувались на ...