Замість закритих шахт у Німеччині створюють озера. До 2020 там з’явиться водойма розміром з Нововолинськ

13:26 | 21.08.2018 / Джерело / Рубрика: Погляд / 1 коментар

Замість закритих шахт у Німеччині створюють неймовірні озера. До 2020 там з’явиться водойма розміром з Нововолинськ (17 км.кв)

Містечко Коттбус ( , що має 100 000 населення, дуже еко – активно переходить на відновлювальні джерела енергії, сортує сміття, створює велоінфраструктуру та перетворює на озера ліквідовані вуглевидобувні підприємтва.

Українська команда з 6 молодих людей із шахтарських міст переймала досвід життя європейських шахтарських міст. В делегації були прекдставники Донбасу, Червонограда та Нововолинська.

Зустрічалися з депутатами, екологами, лісниками, керівниками громадських організацій, підприємцями та освітянами, що є дотичними до процесів, пов’язаних з копальнями.

Відвідали місця, які колись були шахтами – зараз це мальовничі озера з портами, лісами, виноградниками і кав’ярнями. Ці водойми поєднані каналами – можна з однієї перепливти в іншу. Дивишся – і не віриш, що ще декілька років тому тут працювали шахтарі, йшов видобуток бурого вугілля.

Як я вже згадував, зараз триває процес створення одного з найбільших штучних озер, яке до 2020 матиме площу 17 кв. км ( якщо вірити Вікіпедії – такою є площа Нововолинська)
В рамках проекту також відбулося 4 важливих воркшопи з написання статей, роботи з відео та аудіо та якісного та цікавого сторітелінгу. Один з яких провів я дякую за таку можливість організаторам.

Результатом, ще двох міжнародних зустрічей в рамках проекту “Бачення майбутнього вугільних регіонів” стане створення медіа-ресурсу, де буде зібрано багато корисної інформації для мешканців вугільних територій.

Поспілкувалися з німецькою пресою та розповіли про особливості життя в українських містах,де вугледобування є містоутворюючою галуззю.

Дякую за титанічні зусилля в організації цього дійства і подальшу співпрацю Mariia Kryvokhyzhyna ти молодчинка, Диана Попфалуши (Diana Popfaluschi) дякую, наш капітан.
Глеб Веременко (Gleb Veremenko), дякую за фото, вони неймовірні.

Незабаром буде відео та більше фото.
Розпочинаємо роботу над створенням сайту.

Про пригоди на кордоні буде окремий пост 🤨😛

#meetup_evz #visions_for_coal_regions

1 коментар
  1. смішно.. як там озеро в Благодатному поживає ? а, згадав, воно ж нікому не потрібнє… а в Новіку ? а, згадав, до нього небезпечно наближатися… то треба ще кудись поїхати, розуму набратися…

Додати коментар


Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

В американському містечку Пенсакола три керівника і лише сім депутатів
Підходить до завершення дуже насичена поїздка до маленького містечка Пенсакола, штат Флорида. Це місто має 53 тис. жителів, де живуть хороші і веселі люди. Програма була дуже ...
Як я опинилась в Грузії на тренінгу для молоді з усієї Європи. Хапай можливість з Erasmus+
Якщо ти «молодий» (18-30) займаєшся громадською діяльністю та активний в суспільстві і тобі не байдужий як особистісний розвиток, так і розвиток твого оточення. Отож, до чого я ...
Нововолинці, ми маємо знати, чим нас труять
У Нововолинську можна створити проект громадського бюджету участі, щоб провести моніторинг забруднення повітря. Коли пробуєш змінити життя на краще в цьому місті, більше ...
Українського історика Григорія Купріяновича можуть позбавити волі на 3 роки
Це – Григорій Купріянович. Український історик, активний громадський діяч у Польщі. Ми з ним знайомі особисто. Він знає, що таке дискримінація історичної правди з ...
Поїздка в Нововолинськ з Києва – то завжди пекло
Єдині щасливі поїздки, котрі я пам’ятаю, то були на машині по варшавській трасі. Рейсовий автобус на 9 годин – це еталон, ми з Сашою сидимо на останньому ряду, де 5 місць, ...