<
Віктор Мартиненко

Єпископат УПЦ на збіговиську в країні-агресорі: про яку віру ви можете говорити, ви ж на балу у сатани

13:08 | 25.07.2022 / Погляд / /
1512
/ Коментарі відсутні

2014 рік. Збіговисько у москві з нагоди чергової річниці гундяєва. Також є свіжі фото: єрарх УПЦ МП, так званий «митрополит Івано-Франківський і Коломийський» Серафим (Залізницький), відвідав країну-агресора, щоб помолитись з московськими єрархами та патріархом Російської Православної Церкви Кірілом.

В стрічці зустрів цей колаж. Промовиста картинка. Правдива. Згадується євангельське: “Приідетъ час, да всякъ іже убіетъ вы, мнится службу совершати Богові” (Настає час, коли кожен, хто вб’є вас, думатиме, що службу складає Богові).

У мене з тим фото свої спогади. Та фотографія не цьогорічна, то з 2014 року. Збіговисько з нагоди чергової річниці гундяєва. Є на тому фото і мій колишній архієрей.

Познайомилися ми, як той ще був ієродияконом. Приятелювали, дружили можна сказати. Спілкувалися, разом працювали і відпочивали. Він вперше з єпископів МП служив панахиду на могилах УПА і не боявся згадувати дядька-бандерівця. Співали разом повстанських пісень…Непоганий же чоловік. Не дурний, веселий. У спілкуванні простий. Зикіну так прикольно копіював.

А тут, як затьмарилося щось. 2014 рік. Вже Крим забрали, увійшли на Донбас. Почалася війна.

– Поїду, – каже – в Москву.

– Ніхто з наших не їде, – кажу йому, – не Симеон не Никодим.

– А я поїду!

От з того лютого я пішов з посади єпархіального прессекретаря. І фотку цю пам’ятаю: “Єпископат УПЦ на збіговиську в країні-агресорі”.І нічого їм за те не було. Бо не на часі. Бо СБУ своя. Начальники у вівтарі стоять. З міністрами бухаємо. А народ всеодно в церкви прийде. І попи мовчатимуть…Зараз інші їздять.

Є свіжі фотографії. Теж огидно від них на душі. Бо особисто знаю кількох. Один навіть однокурсник. Стоїть там один, що носить титул “Івано-Франківський і Коломийський”. Ага, досі вважається Франківським архієреєм. Ніхто його досі не почислив заштат.

– Ой, у нас ганєнія в Іванафранковскє! Ось, подивіться, отці-браття з МП, – то ВАШІ діючі єпископи там стоять.

Вам кинули кістку 27 травня, ви її гризіть, а вони де були там і будуть.

Бо “ідеже сокровище ваше, тамо і сердце ваше будетъ”…”Мнится службу совершати Богові”… Хрестяться, цяцьками своїми один перед одним випєндрюються. Про яку віру ви можете говорити, бляді? Ви ж на балу у сатани!

Моргенштерн з трьома шістками на лобі виявився більш моральним ніж ви! Атеїст Нєвзоров свідчить правду, а ви підтанцьовуєте дияволу! Гламурні інстаргамерши і телеведучі, не боячись переслідувань і арештів, свідчать правду, а бородаті діди, що звуть себе монахами, християнські єпископи, які по сану своєму мали б свідчити істину сильним світу цього – співають осанну Нерону!

“І ви­гукнув він сильно, гучним голосом, кажучи: упав, упав Вавилон, велика блудниця; він зробився житлом бісів і пристановищем усякому нечистому духові, пристановищем усякому не­чистому й огидному птахові; бо лютим вином блудодіяння свого вона напо­їла всі на­роди, і царі земні любо­діяли з нею, і купці земні розбага­тіли від великих розкошів її.” (Апокаліпсис 18,2)

Автор: священник Віктор Мартиненко у фейсбуці

* Редакція не впливає на зміст в розділі Погляд і не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють на сторінках видання «БУГ»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Олена Владика
18.05.2023
19-го травня важливий день, він покаже що для володимирських депутатів важливіше – власні принципи, чи благополуччя ...
Жанна Білоцька
23.04.2023
Рідко закидаю робочу інформацію, але ту, яку вважаю важливою, ставлю на сторінку. Йдеться про особистий кабінет ...
Ганна Доскоч
16.04.2023
Дуже скоро Україна відзначатиме Дні Європи. На словах ми наближаємося до європейських цінностей, а на ділі – ...
Зосим Колбун
14.04.2023
Як у Нововолинську «боролися» з комуністичним символами та свободою слова за часів мерства Сапожнікова та що не ...
Анастасія Азанова
23.03.2023
Я вважаю, що головне завдання школи «Підприємець з нуля» – навчити людей, як згідно з законодавством, прозоро та чесно ...