Як не стати жертвою нападу собаки і що робити, коли це сталось

13:14 | 23.09.2020 / Рубрика: Погляд / 1 коментар

Систематично натрапляю в мережі на скарги на те, що велосипедисти, діти, перехожі чи бігуни стали жертвою нападу собак.

От нещодавно про це написала і прихильниця та пропагандистка здорового способу життя Надія Самох. Мушу відреагувати і розповісти про те, як комфортно співіснувати людям і пухнастикам.

Важливо! Якщо ви бачите собаку, яка рухається вам на зустріч, то краще змініть свій маршрут. У бродячих собак є чіткий розподіл території проживання. Особливо треба уникати таких зустрічей з ними в період гуляння та вигодовування цуценят. Вчені довели, що собака дуже гостро реагує на викид адреналіну, яким супроводжується людський страх.

Ніколи не дивіться незнайомим (та й знайомим теж небажано) песикам в очі – вони не люблять “дуелей поглядами”, цим можна спровокувати до нападу.

Якщо собака поводиться агресивно, відразу тікати не рекомендується.

Якщо ж напад неминучий, відходити треба так: задкувати, але жодному разі не тікати. Водночас шукати очима безпечне місце – це огорожа, якась височина або автомобіль.

Якщо собаці вдалося вас звалити на землю, закривайте руками та зігнутими ліктями обличчя і шию, постарайтеся не рухатися. Тоді собака втратить до вас інтерес.

Що робити коли вкусив безпритульний пес?

Головне – невідкладно звернутися до медиків! Категорично не рекомендується самостійно обробляти рану йодом або зеленкою, адже це заважатиме лікарю визначити ступінь тяжкості рани.

Можете промити рану дезинфікуючим розчином – перекис водню, розведене у воді мило. Не використовуйте спиртовмісні рідини, адже спирт обпалить і так пошкоджену тканину.

Якщо кровотеча після укусу не дуже інтенсивна, то краще її не зупиняти. Так можете забезпечити вихід крові зі слиною тварини, в якій може міститися небезпечний вірус. Також в слині собаки велика кількість бактерій, які можуть нашкодити вашому здоров’ю. Тому важливо дати час, щоб організм самостійно вивів слину з рани.

Проблема безпритульних тварин є досить актуальною проблемою нашого міста. Притулку в Нововолинську не існувало. На стерилізацію безпритульних тварин коштів з бюджету нашого міста виділяються не в такому обсязі, в якому було б варто. Це проблема, яка потребує невідкладного рішення, оскільки кількість безпритульних собак зростає швидко, а їхня наявність у місті несе загрозу здоров’ю та життю нововолинців, що призводить до погіршення санітарно-епідеміологічного стану, оскільки розносять небезпечні хвороби (наприклад, сказ).

Стерилізація є цивілізованим та ефективним методом регулювання чисельності тварин у місті. Це ж стосується і кошенят, яких масово викидають на смітники міста.

На сьогодні волонтери своїми силами самостійно за власні кошти стерилізують бездомних тварин у місті. Місцеві ветеринари ідуть на зустріч цим проблемам.

* Редакція не впливає на зміст в розділі Погляд і не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють на сторінках видання «БУГ»
Вайбер
1 коментар
  1. Диво, але моя подруга “укозькає”, практично, любу собаку. Нещодавно, в районі монастиря нас оточила ціла зграя бродячих собак і вони почали проявляти до нас агресію, і неабиякий апетит. Я, згорнув швиденько свою чоловічу гордість і раптом терміново захотів додому. Але моя супутниця, настирливо підбадьорюючи мене вигуками “Не бійся! Ідемо далі!”, нагадала, що штани ношу таки я і, обравши пса, що був найближче до неї, не роздумуючи протягнула руку, й почала його гладити. Й, о диво! Зграя, як зачарована, замовкла і, незважаючи на мене, вся зібралася навкруг неї й почала лащитись(!). Коли ми йшли на зад, деякі з собак ще підбігли до неї полащитись, але більшості вже не було. Що це?

Додати коментар


Минуле, сьогодення і майбутнє «червоної» школи
Про неї говорять, за неї сваряться, її відстоюють, біля неї фотографуються. Вона така – одна і єдина. І найкраща. Бо унікальна. Ми називаємо її червона школа. Насправді, це ...
Влада повинна відреагувати на потреби усіх, але не забути про тих, хто формує бюджет Володимира – підприємців, платників податків
Коронавірус став справжнім викликом для людства. Починаючи від березня, українці живуть в режимі карантину. Світ досі не знає, що робити, як боротись. Має місце і недбальство, ...
Ці вибори є вододілом між епохою «ефективних» міських голів з одного боку, та новою ерою молодого лідерства – з іншого
Вибори як одна із небагатьох можливостей реалізації прямої демократії містять в собі з одного боку значний потенціал консолідувати суспільство, а з іншого – величезну ...
Звернувся до правоохоронців, щоб з’ясувати, чому вони перевіряють роботу підприємців Володимира
Коронавірус диктує свої умови. Україна і світ накриває хвилею, статистика невтішна. А ще вельми невтішна ситуація, з котрою зіткнулись ті, хто наповнює казну міст – ...
Думаєте, доступність – це не ваша проблема?
Поняття доступності більше пов’язують із особами з інвалідністю. Можливість зайти в адмінбудівлі, користуватись транспортом, отримувати освіту, повноцінно торкатись ...