<

Ольга Доманська

Вилітання дисків у спині, чи варто їх вправляти?

01:11 | 18.11.2021 / Погляд / , /
274
/ Коментарі відсутні

Дуже часто до мене звертаються пацієнти з проханням вправити диски. Або ж з наслідками після вправляння дисків: таких пацієнтів привозить «швидка» і їх доводиться скеровувати в нейрохірургічне відділення.

Будова хребта повністю виключає можливість “правління дисків”, адже такого терміну, як “вилітання дисків” – не існує!

Якщо певні спеціалісти пропонували або пропонують Вам поставити диск на місце, будьте обачливими! Міжхребцеві диски дуже міцно пов’язані з хребтом, фактично є одним цілим із ним, тому не можуть просто зміститися чи вилетіти. Відповідно, їх не можна вставити на місце чи вправити.

Міжхребцеві диски – це еластичні хрящові “прокладки” між хребцями. Кожен з них складається із зовнішнього фіброзного кільця, що безпосередньо зв’язує хребці та внутрішнього пульпозного ядра, яке по консистенції нагадує щільний гель.

Спереду і ззаду диски покриті потужними поздовжніми зв’язками. Зміщуватися можуть окремі фрагменти внутрішнього ядра диска через тріщини у фіброзному кільці, які виникають внаслідок дегенеративно-дистрофічних процесів хребта, а саме гриж дисків.

Неможливо якимось чином здійснити вправлення цих фрагментів назад. Тож практикам “вправляння вилетівших дисків” ні в якому разі довіряти не варто!

Коли є грижа диску, в залежності від розмірів, проводиться оперативне чи консервативне, санаторно-курортне лікування. Періодичне виникнення хрускоту чи клацання в хребті при фізичних навантаженнях чи різкому необережному русі аж ніяк не повязане з вилітанням дисків.

В рідині, яка знаходиться в міжхребцевих суглобах, міститься розчинений азот. При різкому натисканні на хребці чи русі в суглобах може відбутись швидке зниження тиску, розчинений азот переходить в газоподібний стан, що і супроводжується характерним звуком.

Чому ж настає полегшення після мануальної терапії та масажу?

Тому що зникає м’язевий спазм. Так, масаж корисний при остеохондрозах, коли є мязевий спазм. Але категорично протипоказаний, коли є протрузії та грижі дисків, тому що може спровокувати ще більше загострення хвороби і може закінчитись оперативним лікуванням.

Отож, коли виникає біль в спині, перш за все потрібно обстежитися. Звернутись до невролога, враховуючи що біль в спині може бути причиною багатьох хвороб. Бережіть свою спину!

* Редакція не впливає на зміст в розділі Погляд і не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють на сторінках видання «БУГ»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Володимир Шаповал
28.11.2021
Як ж добре бути опозицією! Ти не несеш жодної відповідальності ні перед ким, адже ти її не маєш. Ти маєш повну свободу ...
Ганна Доскоч
26.11.2021
На запрошення власника частини будинку за адресою: вулиця Ковельська, 36 Мстислава Бражнікова та власника арт-крамнички, ...
Яна Никитюк
20.11.2021
Все починалося з того, що одного дня треба було взяти відповідальність на себе. Тож почну ділитися своєю історією. Ви ...
Олеся Поруцька-Сакович
16.11.2021
Напевне, не тільки ми звернули увагу на те, який вигляд мають «нелеґали» біля кордону Польщі. Напевне, саме нам, ...
Руслан Бормовий
13.11.2021
Десь зо 50 тисяч років тому було просто: без племені ти ніхто. Вигнання – смерть. Їжі поза племені немає. Іншими словами, ...