«Волиньгаз» безпідставно завищує тариф на газ для населення

16:35 | 24.12.2018 / Рубрика: Погляд / 11 коментарів

Газопостачальне підприємство ПАТ «Волиньгаз» в жовтні та листопаді поточного року необґрунтовано завищувало ціни за спожитий населенням газ. У зв’язку з цим, як депутат міської ради, вирішив ініціювати звернення до прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б. та Антимонопольного Комітету України від депутатського корпусу Нововолинської міської ради.В свою чергу для вирішення вказаного питання було підготовлено та направлено відповідний запит від Народного депутата України Ігоря Гузя.     

Кабміном з 1 листопада 2018 року було встановлено новий тариф на газ для населення – 8,54892 грн. за 1м.куб. спожитого газу, ціна на газ зросла на 23 %. Проте «Волиньгаз» додатково донарахувало до діючих тарифів ще 6% їх вартості, внаслідок цього ціна за спожитий населенням газ відповідно зросла. Підприємство використовувало неправомірно методику, що визначає величину коефіцієнтів для приведення до стандартних умов розроблену ще 15 років тому наказом Міненерго №116 від 2 лютого 2004 року, яку призначено для застосування до юридичних осіб, але не до населення.

В листопаді тариф склав вже 9,062 грн. за 1 м.куб спожитого газу. При цьому «Волиньгаз» вимагає від побутового споживача сплати саме в такому розмірі,  що  суперечить прийнятим урядом тарифам на газ для населення.

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), Постановою № 1488 від 23 листопада 2018 року заборонила безпосередньо ПАТ «Волиньгаз» здійснювати такі донарахування в платіжках за газ побутовим споживачам. (Пошук на сайті http://zakon.rada.gov.ua/rada/show/v1488874-18)

Тому такий стан справ на газовому ринку грубо порушує права споживачів, антимонопольне законодавство і є неприпустимим та потребує невідкладного вирішення.

Відповідне звернення на сесії Нововолинської міської ради 21-го грудня підтримали депутати. Ми просимо з метою врегулювання даної ситуації  в межах наданих повноважень прийняти прем’єр-міністром та Антимонопольним комітетом відповідне рішення, яким зобов’язати «Волиньгаз»  припинити нарахування по завищеним цінам за спожитий населенням газ, окрім законодавчо встановлених Кабінетом міністрів України діючих тарифів.

* Редакція не впливає на зміст в розділі Погляд і не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють на сторінках видання «БУГ»
Вайбер
11 коментарі
 1. Анатоль_ БІДЗЮРА / 28.12.2018 - 13:22 / Відповіcти

  Хороша публікація пане Валерію. І просто так залишати це неподобство не можна. Проте, вочевидь, нововолинці до таких аналітичних статей ще не доросли. Про що говорить повна відсутність коментарів.
  Ось коли їм прийдуть платіжки за газ із астрономічними сумами – тоді побіжать до депутата Мниха. :)))

  • Цiну на газ нам встановив Порошенко за кредити мвф. Тут вже бiжи до Мниха чи не бiши

   • Почитай закон, хто що встановлює. Мних молодець, звернув увагу, чого решта депутатів не зробила. Бачили очі що обирали

    • Я ж тобi кажу-цiну на газ нам встановив Порошенко, а не депутати чи мери. Мiзок амикай нiколи, як е ще що вмикати

     • гість / 30.12.2018 - 10:03 /

      МВФ вимагає ще підвищити, так шо готуйте вазелін..

 2. Є непогані новини!
  Нацкомісія очікує дозвіл на перевірку облгазів Фірташа через донарахування
  Субота, 29 грудня 2018, 18:20
  Повна інформація на сайті https://www.epravda.com.ua/news/2018/12/29/643993/

 3. Невже ніхто більше того не зауважив?

 4. Мни,чи не мни,а плати

 5. Дуже Вам дякую, пане Валерію, що відреагували на подібну несправедливість. Не одразу це помітила, оскільки не отримую друкованих платіжних документів, а вношу показники на сайті. Сама уже теж готувала звернення до Антимонопольно комітету!

 6. Коефіцієнти складали далекі від науки люди!!!

 7. Нова велика афера газопостачальників для користувачів блакитним паливом

Додати коментар


«Аби в дівках не засиділась»: одружуватись чи народжувати – має бути свідомим вибором жінки, а не тому, що так треба
Сучасні жінки мають рівні права з чоловіками, проте на практиці досі зустрічаються з гендерними стереотипами, булінгом та дискримінацією. Також це стосується ...
Діти мають рости у сім’ях: інтернати – пережиток радянської системи
Ми реформуємо систему інтернатів за європейськими стандартами. Збільшено фінансування на дітей сиріт. Працюємо, щоб за чотири року кількість інтернатів в Україні ...
Здається, що влада платить гроші гірникам лише під тиском масових протестів: заборгованість знову зросла до мільярда
Заборгованість держави перед шахтарями знову наближається до мільярда. Зеленський видав указ «Про невідкладні заходи щодо забезпечення енергетичної безпеки», будемо ...
Чорна п’ятниця – хід маркетологів чи вигода для покупців. Поради для вас: як вберегтись від необдуманих покупок
Попри очевидні переваги Чорної п’ятниці не варто забувати, що це все-таки хід маркетологів, мета якого — аби ви купили якомога більше. Маємо декілька порад, які допоможуть ...
Ми беремося за створення нового Молодіжного центру у Нововолинську і шукаємо партнерів
Це рішення непросте, були миті «зрад« і «перемог», а ще – місяці роздумів, розробки концепцій та бачень. Але, ми беремося за створення нового Молодіжний центр «Нові ...