<

Остап Дроздов

Українці врешті покінчили з патерном страждань і мазохістичним самосприйняттям себе як нещасної жертви

13:32 | 15.01.2023 / Погляд /
172
/ 1 коментар

Віражі злості, лютування, вогнеметної агресії до ворогів, ярості, лютої іритації, несамовитості, оскаженілої мсти – все це свідчить про те, що українці врешті покінчили з патерном страждань і мазохістичним самосприйняттям себе як нещасної жертви.

Раніше над завалами будинку переважали б плачі, схлипування й трагічна жура, адже саме на цей меланхолійно-безсилий мінор кілька століть працювала стражденицька матриця з тужливої поезії-літератури-культурософії, зі скрушністю, печаллю, погибанням, смутком і скорботою.

Тепер на зміну саморуйнівній віктимізації приходить зовсім протилежний патерн – героїчний, звитяжний, лицарський, переможний, мстивий, вендетний. Замість одвічної туги – мужня доблесть. Замість карання – хоробра безстрашність. Замість плачів Ярославни – марші Захисників. Ще вчора сплакана теличка – нині відчайдушна левиця.

Патерн жертви завжди призводив до національного лузерства й немочі будувати успішну експансивну державу. Ідіотський маразм про те, що «щастя приходить як винагорода за муки й тортури» лише поглиблював яму національних психотравм.

З цим покінчено. Уявляння себе «нещасненькими» лишається в минулому. У майбутнє входить патерн героїв-месників, які знають ціну кожній сльозинці і розцінюють її як клич до відплати.

Ці глибинні зміни в етнопсихології неможливо переоцінити. Таке переродження стається раз на енну кількість століть.

Джерело – пост у фейсбуці журналіста Остапа Дроздова.

* Редакція не впливає на зміст в розділі Погляд і не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють на сторінках видання «БУГ»
один коментар
  1. Війна – це біда, розруха, смерть, горе людське, прокльони, сльози жінок, матерів і дітей впершу чергу. А героїзм в наш час – не допустити щоб ЦЕ сталося. Просто поділився думкою. Ніякої агітації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Андрій Козінчук
29.01.2023
Я дуже випадково дізнався, що існує тривожна тенденція у цивільних (тобто нормальних людей), що ми можемо програти. Що ...
Оксана Мороз
5.01.2023
«Чому на моїй вулиці найбільше виключають світло, коли на деяких майже ні?» – наприкінці листопада написав на своїй ...
Андрій Бокоч
15.12.2022
Друзі! Всі ж ви чули про резонансну справу Віктора Циплакова. ЗМІ нагадали про події дворічної давності після того, коли ...
Жанна Білоцька
8.12.2022
Ще зрозумію жіночу половину. Хтось сидить вдома з дітьми, хтось підпрацьовує дистанційно у тому ж інтернеті, їм нудно і ...
Руслан Влодарчик
7.12.2022
Для багатьох із вас Віктор Циплаков, колись патрульний, а сьогодні – поліцейський офіцер громади, що затримав ...