Церква зорієнтована на країну, яка вбиває і поневолює українців, і яка не впустила до храму померлого християнина, може тільки покаятися і саморозпуститися

09:46 | 22.01.2020 / Рубрика: Погляд / 30 коментарів

Що робить із нас людей, або чому деякі з homo sapiens стають тваринами?

У моєму окрузі є село Сусваль. Ну, Сусвалем воно стало декілька років тому, будучи названим на честь загиблого в АТО односельця. У цьому селі, як і багато в інших – увесь минулий рік йшла боротьба за перехід православної громади до Православної Церкви України. В принципі, ця боротьба триває і наразі. Хоча храм офіційно переданий ПЦУ.

На днях у селі відійшов у вічність батько голови місцевої ОТГ п. Степан. Прожив життя в цьому селі, до речі, його ж батько був закатований поляками і похований на подвір’ї місцевої церкви.

Коли п. Степан був живий, при опитуванні про перехід з УПЦ МП до ПЦУ, він віддав свій голос за ПЦУ і заповів, щоб, коли помре, його занесли до храму. І ось, прийнявши останню сповідь від настоятеля ПЦУ, невдовзі помер. Сім’я вирішила поховати покійного з священником ПЦУ. Похоронна процесія вирушила до церкви. Прийшовши, побачили храм закритим. Священник УПЦ МП відмовився впустити родину до храму, а парафіяни МП стали стіною перед дверима.

Під час цього процесу труна з покійним стояла навпроти храму. Людина, яка прожила життя в рідному селі і хотіла піти в останню путь зі своєю церквою і у своєму храмі – не змогла це зробити.

Християнське милосердя? Християнське співчуття? Християнська повага?

Мораль проста…

Церква зорієнтована на країну, яка вбиває і поневолює українців сотнями віків, і яка не може пустити до сільського храму померлого християнина, не може претендувати ні на що.

Окрім того, як покаятися і саморозпуститися.

І наше спільне завдання цього добитися. Рано чи пізно!

* Редакція не впливає на зміст в розділі Погляд і не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють на сторінках видання «БУГ»
Вайбер
30 коментарі
 1. Цікаво, чи похоронну процесію ПЦУ пустили б до свого храму представники УПЦ КП чи УГКЦ?

  • Так, пустили б, тому що повага до померлих присутня у всіх конфесій. Точніше, майже у всіх, як показу життя, в упцмп поваги ні до чого та ні до кого нема.

  • УГКЦ впустили б, це правда

 2. Не пустили померлого до храму… А ще й дивуються чому упцмп так нелюблять… Ця організація недостойна називатись церквою.

 3. Священики ПЦУ самі відєднали людей від православної церкви, то чому дивуються що їх не впустили у храм? Все, там священник який лишився вірний своєму зову серця, ви відійшли… то шукайте шановні свого серед своїх, а не іти у чужий для вас храм.( Я знаю що зараз посиплеться багато негативних коментарів у мою адресу, можете не напрягатися я їх не читатиму.)

  • Судячи з кількості лайків під вашим дописом, багато ще на Волині любителів Кирюхи-правої руки Пуйла. На жаль. В якій країні живете і кого фінансуєте, зелебобіки?

   • А цікаво, а скільки любителів московського попа, які тут поставили лайки, повідправляли своіх дітей сювоювати на донбасі. Переконаний що абсолютний нуль.

 4. Ой щось за сильно замахнувся обранець,з корупцією краще боріться.

 5. Не забудьте коментарі повидаляти які не подобаються вашому господарю…

 6. А чого не понесли відспівувати у церкву пцу?

 7. Свідомий українець / 22.01.2020 - 18:12 / Відповіcти

  Наш Патріарх Філарет!

 8. Сергію Степановичу
  ,співчуваю Вам.Татові бажаю Царства Небесного.

 9. Оу,розворушив пан депутат осине московське гніздо, а воно ой яке кусюче. Безмозгле, але кусючее..І авторитети в нього – один в Москві зад пуйлу вилизує, а інший в Україні – Янелох42, якому пофіг на кого молитися, лиш би на асфальті.

 10. Сутність МП відображена у першому ж реченні. Молодець. Розрухав кубло, а правда очі ріже.

  • був ТОП, став DOWN, тому і ріже

  • А цікаво, а скільки любителів московського попа, які тут поставили лайки, повідправляли своіх дітей сювоювати на донбасі. Переконаний що абсолютний нуль.

   • А ще більше цікаво, якщо свічка=патрон (як Міша Луцький глаголить), то скільки ж батальйонів/полків/бригад чоловічків (з якими отакі стамбулофіли шлють воювати чужих “своїх дітей”) укомплектували попи ПЦУ, закуповуючи церковний інвентар у російському Софріно???

 11. Чому ПОПи керують релігійними громадами? Яким законом це передбачено? Хто і коли передав ім у власність культові споруди, ще й памятки культури, архітектури? Хто дозволив ПОПам замість Богослужіння займатись бізнесом, при тому мати статус неприбуткових організацій? Коли правоохонці перестануть бути глядачами цих правопорушень, а почнуть встановлювати та притягувати до відповідальності тих хто перешкоджає віруючим використовувати культову споруду для проведення Богослужінь

 12. Кому ви служите, сатані???? Сварки, дракі, покайтесь.

 13. Правильно, якщо помер представник ПЦУ то і відспівувати його необхідно в храмі ПЦУ, раз вже переметнульсь туди, а в церкву УПЦ, це церква УПЦ…

  • Шановний пане ! Церкву будували в Жовневому всі жителі села і покійник теж , це є власністьГРОМАДИ а не свящнника. А бог один І Україна наша теж одна … Зробіть висновки

 14. Іванна Семенюк / 25.01.2020 - 14:50 / Відповіcти

  Страшно це читати не дай Боже пережити! Закликаю люди схаменіться! Ми ж українці, ми ж люди, а не бидло!!!!!!!!

Додати коментар


Як не стати жертвою нападу собаки і що робити, коли це сталось
Систематично натрапляю в мережі на скарги на те, що велосипедисти, діти, перехожі чи бігуни стали жертвою нападу собак. От нещодавно про це написала і прихильниця та ...
А що ти зробив для екології в Нововолинську?
Таке питання дуже часто чую від знайомих, від колег з депутатського корпусу, навіть від звичайних перехожих. Сталось, що є очільником комісії при міській раді, котра ...
Чисті та прибрані цвинтарі – завдання громади
Знаєте, зараз дуже багато розмов точиться навколо того, хто більше виграє від доєднання – місто чи село, адже до Нововолинська доєднаються Грядівська та Грибовицька ...
Як моторошне минуле зробити туристичною атракцією
Володимир-Волинський – місто з багатою історією. Є на його сторінках і темні, криваві, страшні моменти. Пам’ятаючи про минуле, ми не забуваємо про день завтрашній, в ...
Зміни в місті мають поліпшувати рівень життя усіх його мешканців
Багато у Володимирі говориться про розвиток туризму, та на ділі воно важко просувається –  треба реально дивитися на речі і на те, що ми маємо. Ми, мабуть, найбільше ...