<
Оксана Мороз

Що зараз рф робить в українському інфополі?

20:07 | 14.06.2023 / Погляд /
96
/ Коментарі відсутні

Напишу про те, що зараз рф робить в українському інфополі. Те, що бачу я (тобто це не все).

1 – Контрнаступ ключова тема. Україна намагається дотримуватися тиші, а росія намагається використати цей інформаційний вакуум.

Техніка стара, але від цього не менш дієва. Одночасно вкидається багато фейків про наші нібито невдачі. Розрахунок – у щось одне українці не повірять, але багато інформації примусить засумніватися / ставити публічні запитання / вони залишаться без відповідей (режим тиші) / це збільшить сумніви і почне формувати думку «все погано».

Ключові вектори фейків:

 • Контрнаступ Україна нібито вже програла.
 • Величезні втрати (нібито одна бригада за день втрачає сотні воїнів).
 • Великі втрати західної техніки (нібито вже немає чим воювати, нібито Захід розчарований таким великим втратам і т. д.).
 • Командири нібито кидають солдат на убій, а самі не воюють.

Один прикладів досить комплексного поширення фейків – бригада «Магура». Про них спочатку було багато інформації – люди знали, що вони добре укомплектовані та готуються до наступу – потім вони пропали з інфопростору – росіяни скористалися інфовакуумом (додатково до загального) і зараз продукують багато фейків про них.

2 – Теракт на Каховській ГЕС.

Зараз вектор на залякування – нібито жахливі/значні наслідки для кожного українця. Ціль – створити паніку.

Ключові фейки:

 • Нібито поширення холери та інших хвороб.
 • Нібито масовані відключення світла.
 • Нібито вимкнення води по всій Україні.
 • Шантаж ядерною та хімічною загрозами.

3 – «Розлюднення» українців. Я не знаю хто саме почав цей вектор (росіяни чи наші корисні ідіоти), але рф цим точно користується і для розколу, і для психологічного тиску на людей. Ця тема почалася до «акули» і, на жаль, буде після.

Паралельно ракетний терор з жертвами серед цивільних. Паралельно досить масовані кампанії з фішингу / зламу акаунтів (давненько такого не було). Паралельно створення фейкових сторінок «голів ОДА» і з них поширення фейків.

Що з цим робити? Правила прості і старі:

 • Якщо вам не вистачає інформації з фронту від українських джерел, НЕ потрібно її брати з російських та анонімних. Там НЕ має інформації – там дезінформація.
 • ЗСУ дають інформацію з запізненням, не тому що їм так хочеться, а тому що так треба (100500 разів пояснювали про закріплення на звільненій території).
 • Віра в ЗСУ – це не про коментарі в Фейсбуці, це про спокійний тил (без паніки і поширення російських ІПСО), який теж працює на перемогу.

І останнє. Якщо вам так важко без «визначеності» / новин з фронту, то уявіть наскільки важко хлопцям і дівчатам, які зараз ці «новини» створюють. І зрозумійте, що ваше несвідоме поширення російських тез їм шкодить, а не допомагає.

* Редакція не впливає на зміст в розділі Погляд і не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють на сторінках видання «БУГ»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ігор Мацюк
27.11.2023
Голодомор, репресії, Майдан, рашистька окупація України – невіддільні (частина/ознака) складові нашого Державотворення. ...
Олександра Шептор-Крась
21.11.2023
Люди, якщо вас вистачає лише на те, щоб «обсирати» волонтерів, які стараються «зі шкіри вилізти», забивши на себе, дім і ...
Альбіна Чорнобай
31.10.2023
Хочу реалізувати ідею у Ковелі, а саме – провести фестиваль ковалів, тому й прийшла на Акселератор, щоб повчитися. Назва ...
Володимир Пикалюк
30.10.2023
Питання реставрації та реконструкції пам’ятки національного значення Городище-Вали у місті Володимирі вже досить ...
Ірина Костюк
30.10.2023
Мені дуже хочеться вплинути і зробити Нововолинськ мистецько-привабливим. Є ідея, оскільки місто шахтарське, створити ...