Російське вугілля, яке блокують у Соснівці, потрібне, щоб змішати з Львівським та відправити у Центренерго

19:42 | 24.09.2019 / Джерело / Рубрика: Погляд / 1 коментар

Відвідав у неділю 22-го вересня блокаду вагонів із вугіллям у Соснівці, пояснив учасникам блокади для чого потрібне російське вугілля, ніби домовились. Потім читаю – Семен Семенченко закликає блокувати вагони РЖД ще й у Рівненській області. А тим часом російська компанія – власниця вагонів, нараховує штрафи: 1 млн грн за день простою. 20% з яких піде в якості податку у Держбюджет Росії, така собі війна з окупантами…

Трохи передісторії.

Новий парламент та уряд почали роботу 29 серпня. Рівень запасів вугілля на складах ТЕС/ТЕЦ був трохи понад 700 тисяч тонн, це 50% від запасів вугілля на ту ж дату минулого року.

На сьогодні рівень запасів складає 1,2 млн тонн, це + 500 тисяч тонн за 3 тижні, це вже 62% від минулорічного рівня, але все одно надто мало.

У середині серпні (після 9-ти місячного ремонту) при запуску в роботу горить генератор на 2-му блоці Хмельницької АЕС (в системі охолодження забули пиж із тканини, яким чистили систему охолодження). Відбувається повна автоматична зупинка атомного блоку потужністю 1000 МВт. Для заміщення виробітку е/е потрібно позапланово додатково понад 1 млн тонн вугілля до кінця року.

Загалом на сьогодні 5 із 15 атомних блоків у неробочому стані.

Звичайно, у таких умовах нам потрібне вугілля з усіх напрямків, звідки воно тільки може їхати.

На Соснівці стоїть російське вугілля, яке призначається для Центренерго. Це високоякісне вугілля з Кузбасу із золою 13%. Воно мало змішуватися із вугіллям Львіввугілля із золою 45%-55% та відправлятися на Центренерго, яке приймає вугілля із золою 25%.

Фактично ні це російське вугілля не може самостійно поїхати на Центренерго (бо надто низька зола), ні із Львіввугілля не може поїхати (бо надто висока зола). Але можна змішати і забрати максимально великий обсяг високозольного вугілля Львіввугілля, щоб відправити на електростанцію.

Також є проблема на шахті Бужанська (Волиньвугілля), там на складах лежить 15 тисяч тонн вугілля із золою 47%-55%. Таке вугілля не приймає жодна електростанція, бо вимоги – не більше 25%.

Таким чином, це російське вугілля не є конкурентом нашому, ним розбавляється наше, щоб усереднити/понизити золу, понизити собівартість, зробити товарний концентрат і відправити на ТЕС. Саме тому ці російські вагони стояли не десь на електростанції, а у Соснівці біля Червоноградської збагачувальної фабрики (ЦОФ).

Урядом зараз розробляється план фінансування української державної вугільної галузі. Можна обговорювати створення спільної комісії задля контролю використання цих коштів. Можна здійснювати контроль, що російське вугілля використовується тільки для змішування із українським, якщо це вугілля пропускається на ЦОФ. Все це обговорювалося у неділю.

У жовтні у нас на ремонт зупиняється ще один блок – №1 Хмельницької АЕС. Саме його мало замінити Центренерго, тому критично необхідні додаткові обсяги вугілля.

У неділю ми це все обговорювали із учасниками блокади, ніби всі це розуміють, знають, що новий уряд за 3 тижні не може зробити дива. Була досить конструктивна розмова, домовилися, що разом шукаємо шляхи виходу із ситуації, сфотографувалися та розійшлися на позитиві.

Повертаюся на позитиві у Київ. Підтверджуюсь, що жодних силових дій у Соснівці зараз точно не буде – передаю інформацію хлопцям на місце. І тут ввечері читаю …., пан Семенченко виступає із новим закликом – захоплювати залізничні станції та вагони ще й у Рівненській області.

Оскільки у хлопців було тверде рішення зараз не пропускати вагони на ЦОФ, то звернувся із пропозицією, щоб взагалі забрати ці вагони із Соснівки, щоб не дратували там людей. Але також відмова – вагони не можна ні відправляти на ЦОФ, ні забирати із станції.

Російська компанія-власник вагонів вже нараховує українській компанії штрафи за невчасне повернення вагонів. На сьогодні це 5 млн грн, а кожен новий день це додатково 1 млн грн до штрафу. 20% із цього, як податок на прибуток, піде у держбюджет РФ. Трохи дивна боротьба із агресором.

Коротше, я спробував, але нічого з того не вийшло, видно я поганий переговорщик. Маю дещо інше бачення, як будується енергетична незалежність нашої держави, щоб при цьому гарантовано було світло та адекватні тарифи. Ми це робимо не на словах, а у діях, як по російському дизелю, але це треба робити правильно, цивілізовано та підготовлено.

Не буду про попередників, але нагадаю – новий уряд та парламент приступили до роботи 3 тижні тому. І отримали країну у тому стані, у якому отримали.

* Редакція не впливає на зміст в розділі Погляд і не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють на сторінках видання «БУГ»
Вайбер
1 коментар
  1. Семен, тримайся ! не дай зрадникам грітися вугіллям окупантів ! і сам не грійся, надай приклад !

Додати коментар


Українці не слухають пісні українською. Гірко та смішно, правда?
Я відкрив топчик з популярними в Україні піснями, а там більшість російською та англійською. Мені сильно заболіло від цієї реальності. Що ми як нація провалили найпростіше ...
В Устилузі зроблено крок до створення культурно-туристичного комплексу, лишились: благоустрій території музею-садиби Стравінського та реставрація будинку Білянкіна
Місто Устилуг із садибою музеєм композитора Ігоря Стравінського та будинку Білянкіна, що потребує завершення реставрації, а також Володимиром-Волисньким зі своїми ...
Автоматичні розсилки картинок на свята — це неповага
На ті свята хоч бери і заблоковуй месенджери. Дзенькають і бамкають непрошені свині, ялинки, вогні псевдовифлеємські та інший графічний шлак, призначення якого викликати ...
Чому істерика – це не найкраща стратегія зовнішньої політики
Офіційний Тегеран зрештою визнав факт збиття українського літака авіакомпанії МАУ, стверджуючи, що це була помилка, і їхні засоби ППО помилилися, прийнявши цивільний борт за ...
Фейк: більше 350 генералів в ЗСУ, а в Америці їх 40
Як правило на цьому все і закінчується. Така армія і генералів тільки 40, а в нас під чотири сотні… Давайте розберемось як є насправді в цьому грішному світі. Генералів в ...