Російське вугілля, яке блокують у Соснівці, потрібне, щоб змішати з Львівським та відправити у Центренерго

19:42 | 24.09.2019 / Джерело / Рубрика: Погляд / 1 коментар

Відвідав у неділю 22-го вересня блокаду вагонів із вугіллям у Соснівці, пояснив учасникам блокади для чого потрібне російське вугілля, ніби домовились. Потім читаю – Семен Семенченко закликає блокувати вагони РЖД ще й у Рівненській області. А тим часом російська компанія – власниця вагонів, нараховує штрафи: 1 млн грн за день простою. 20% з яких піде в якості податку у Держбюджет Росії, така собі війна з окупантами…

Трохи передісторії.

Новий парламент та уряд почали роботу 29 серпня. Рівень запасів вугілля на складах ТЕС/ТЕЦ був трохи понад 700 тисяч тонн, це 50% від запасів вугілля на ту ж дату минулого року.

На сьогодні рівень запасів складає 1,2 млн тонн, це + 500 тисяч тонн за 3 тижні, це вже 62% від минулорічного рівня, але все одно надто мало.

У середині серпні (після 9-ти місячного ремонту) при запуску в роботу горить генератор на 2-му блоці Хмельницької АЕС (в системі охолодження забули пиж із тканини, яким чистили систему охолодження). Відбувається повна автоматична зупинка атомного блоку потужністю 1000 МВт. Для заміщення виробітку е/е потрібно позапланово додатково понад 1 млн тонн вугілля до кінця року.

Загалом на сьогодні 5 із 15 атомних блоків у неробочому стані.

Звичайно, у таких умовах нам потрібне вугілля з усіх напрямків, звідки воно тільки може їхати.

На Соснівці стоїть російське вугілля, яке призначається для Центренерго. Це високоякісне вугілля з Кузбасу із золою 13%. Воно мало змішуватися із вугіллям Львіввугілля із золою 45%-55% та відправлятися на Центренерго, яке приймає вугілля із золою 25%.

Фактично ні це російське вугілля не може самостійно поїхати на Центренерго (бо надто низька зола), ні із Львіввугілля не може поїхати (бо надто висока зола). Але можна змішати і забрати максимально великий обсяг високозольного вугілля Львіввугілля, щоб відправити на електростанцію.

Також є проблема на шахті Бужанська (Волиньвугілля), там на складах лежить 15 тисяч тонн вугілля із золою 47%-55%. Таке вугілля не приймає жодна електростанція, бо вимоги – не більше 25%.

Таким чином, це російське вугілля не є конкурентом нашому, ним розбавляється наше, щоб усереднити/понизити золу, понизити собівартість, зробити товарний концентрат і відправити на ТЕС. Саме тому ці російські вагони стояли не десь на електростанції, а у Соснівці біля Червоноградської збагачувальної фабрики (ЦОФ).

Урядом зараз розробляється план фінансування української державної вугільної галузі. Можна обговорювати створення спільної комісії задля контролю використання цих коштів. Можна здійснювати контроль, що російське вугілля використовується тільки для змішування із українським, якщо це вугілля пропускається на ЦОФ. Все це обговорювалося у неділю.

У жовтні у нас на ремонт зупиняється ще один блок – №1 Хмельницької АЕС. Саме його мало замінити Центренерго, тому критично необхідні додаткові обсяги вугілля.

У неділю ми це все обговорювали із учасниками блокади, ніби всі це розуміють, знають, що новий уряд за 3 тижні не може зробити дива. Була досить конструктивна розмова, домовилися, що разом шукаємо шляхи виходу із ситуації, сфотографувалися та розійшлися на позитиві.

Повертаюся на позитиві у Київ. Підтверджуюсь, що жодних силових дій у Соснівці зараз точно не буде – передаю інформацію хлопцям на місце. І тут ввечері читаю …., пан Семенченко виступає із новим закликом – захоплювати залізничні станції та вагони ще й у Рівненській області.

Оскільки у хлопців було тверде рішення зараз не пропускати вагони на ЦОФ, то звернувся із пропозицією, щоб взагалі забрати ці вагони із Соснівки, щоб не дратували там людей. Але також відмова – вагони не можна ні відправляти на ЦОФ, ні забирати із станції.

Російська компанія-власник вагонів вже нараховує українській компанії штрафи за невчасне повернення вагонів. На сьогодні це 5 млн грн, а кожен новий день це додатково 1 млн грн до штрафу. 20% із цього, як податок на прибуток, піде у держбюджет РФ. Трохи дивна боротьба із агресором.

Коротше, я спробував, але нічого з того не вийшло, видно я поганий переговорщик. Маю дещо інше бачення, як будується енергетична незалежність нашої держави, щоб при цьому гарантовано було світло та адекватні тарифи. Ми це робимо не на словах, а у діях, як по російському дизелю, але це треба робити правильно, цивілізовано та підготовлено.

Не буду про попередників, але нагадаю – новий уряд та парламент приступили до роботи 3 тижні тому. І отримали країну у тому стані, у якому отримали.

* Редакція не впливає на зміст в розділі Погляд і не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють на сторінках видання «БУГ»
Вайбер
1 коментар
  1. Семен, тримайся ! не дай зрадникам грітися вугіллям окупантів ! і сам не грійся, надай приклад !

Додати коментар


Вам телефонують з невідомого номера і млосно мовчать у слухавку?
Не поспішайте з висновками. Це може бути не таємна шанувальниця чи шанувальник. І навіть не шахраї. Принаймні у їх звичному вигляді. Наші читачі поскаржилися, що їм ледве не ...
Шацький армагедон, або як людська байдужість вбиває Світязь
Колись мені зустрівся такий анекдот. «Син підійшов до батька і запитав – Що таке некомпетентність, і що таке байдужість? – Батько трохи подумав і відповів – Не знаю, ...
Цілу ніч володимирчани простояли у черзі за ліками, а зранку їм сказали, що кошти закінчилися
Так, вони знову займали чергу з 16 години 30-го вересня, щоб 1-го жовтня зранку встигнути отримати ліки. Хтось спав у машині, частина ніч провели в ганку приймального відділення, ...
Дружба з вовком вилазить боком
Вчора Росія перекрила білоруський коридор постачання енергетичного вугілля в Україну. Ситуація з наповненням вугільних складів ТЕС напередодні зими й без того була ...
Де текст документу так званої «формули Штайнмаєра»
Парламент повинен знати, які рішення приймає Україна, Президенту не варто проводити закулісні ігри. Володимир Зеленський грається з вогнем… – Де текст документу, про ...