<

Юрій Чорноморець

РНБО має заборонити Московський Патріархат в Україні

17:39 | 16.05.2022 / Погляд / , /
185
/ Коментарі відсутні

Коли путін робив свою величезну заяву про визнання так званих ДНР і ЛНР і про пояснення «спецоперації», то він говорив, що одна із причин — це гоніння на Московський Патріархат в Україні.

Представники Московського Патріархату так нічого і не сказали, що вони проти того, щоб путін їх ішов захищати. Вони навпаки підтримали цей путінський міф, що він іде тут воювати за якесь московське православ′я.

Якщо у них московське православ′я, за яке воює путін, будь-ласка, нехай виїжджають у Московію, вони вільні люди. Вони все сподіваються, що такі люди, як Кирило Тимошенко (заступник Єрмака) будуть їх прикривати. Кирило Тимошенко виступає адвокатом, що не можна чіпати Московський Аатріархат.

Загалом я бачу, що Московський Патріархат веде себе так, що треба ухвалювати рішення РНБО про заборону Московського Патріархату в Україні, що всі громади і монастирі мають самовизначитися, тобто або приєднатися до Православної церкви України, що було б канонічно правильно, або сформувати власні нові органи правління.

Але вже явно, щоб без цього єпископату, який повністю себе скомпрометував або принаймні точно без цих членів Синоду, які взагалі виступили як якесь сталінське політбюро і зовсім не розуміють ні часу, ні місця, а просто воюють інформаційно на боці росії, підтримуючи російські міфи про ситуацію, яка тут існує. Цього не можна допускати. На таке треба негайно реагувати. Це абсолютний виклик і ляпас, зокрема і для захисників, які їх захищають, цих людей у “білих шапках””.

Людям, які підтримують агресора, взагалі не місце в Україні,такі люди не мають право керувати жодною громадою православних людей в Україні.

Православні священики мають виходити з їхнього підпорядкування, мають підтримувати ініціативу про засудження патріарха Кирила. 437 священників за кілька днів підписали величезний позов до Вселенського Патріарха та інших давніх патріархів, щоб засудили Кирила як колись засудили патріарха Нікона за єресь. І справді є за що засуджувати.

Вважаю, що Православна Церква України даремно мовчить. Вона мала б підтримати цей позов. Владика Євстратій, владика Єпіфаній так і не зрозуміли, що необхідно підтримати цей позов про єресь патріарха Кирила і про соборне вселенське засудження його, адже світові православні богослови кілька місяців тому підписали декларацію про “руский мір” як єресь”.

* Редакція не впливає на зміст в розділі Погляд і не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють на сторінках видання «БУГ»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Петро Балога
16.06.2022
У деяких християнських спільнотах вірні позиціонують себе як «громадяни Неба». Все на цьому світі сприймають як ...
Михайло Бучак
14.06.2022
Священники Української православної церкви Московського патріархату мають зробити подвиг – вийти з підпорядкування ...
Юрій Вишневський
9.06.2022
Вісім років тому РПЦ не відібрала в УПЦ МП кримські єпархії, але зараз це зробила. Крім того, синод РПЦ фактично заборонив ...
Євстратій Зоря
28.05.2022
Підсумки «Собору УПЦ» можна коротко оцінити словами Митрополита Епіфанія у Доповіді на Архієрейському Соборі ПЦУ: «з ...
Володимир Сущенко
24.05.2022
Організаційно-правова структура релігійних організацій (у тому числі й об’єднання таких організацій) православних ...