Різниця між 8 та 9 травня дуже проста. Принаймні, якщо порівнювати нас і «іхтамнєтов»

20:18 | 9.05.2020 / Джерело / Рубрика: Погляд / 28 коментарів

8 травня люди кажуть війні “ніколи знову”. 9 травня знаходяться люди які кажуть війні “можем павтаріть”. І це фундаментальна різниця у світосприйнятті. Бо війна – це страшно, це жорстоко, це боляче. Ми побачили це у 2014 і бачимо досі.

Коли в дитинстві я вітав дідуся-ветерана з 9 травня, я і уявити не міг, що в Україні з’являться ветерани війни, які будуть моїми ровесниками, а то й хлопці-дівчата, вдвічі молодші за мене. Ніхто не думав, що і нас торкнеться війна.

Але торкнулась. Завдяки людям, які все ніяк не можуть заспокоїти свої імперські амбіції, які спраглі до крові тих, хто не хоче сидіти з ними в багні і робити вигляд, що їм це подобається.

І вони принесли війну на нашу землю, і зараз на нашій землі гинуть наші солдати – українці. Як і 75 років тому.

Українці воювали проти нацизму у всіх арміях. Ми були у лавах Червоної Армії, та в лавах УПА, ми були американськими піхотинцями та канадськими пілотами, ми воювали у Войску Польському та у Британській Армії, ми були у Французькому русі опору та серед югославських партизан.

І у нас до сих пір немає пам’ятника всім українським солдатам, що боролися з коричневою чумою на різних фронтах!!!!

Кожен сам може обирати, що і коли святкувати. Але рано чи пізно треба дати собі відповідь на просте запитання: ми з ким?
Або бути частинкою сусідського побєдобєсія, де немає місця для українських борців проти нацизму, а тільки рускій чи совєцкий воїн. Або бути частинкою світової спільноти і підкреслювати наш особистий вклад у спільній перемозі антигітлерівської коаліції.

Принаймні, останнє дозволить перестати окремим політикам маніпулювати світлою пам’яттю мільйонів загиблих на догоду кремля!

* Редакція не впливає на зміст в розділі Погляд і не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють на сторінках видання «БУГ»
Вайбер
28 коментарі
 1. Де була б та ” світова спільнота”, якби не Радянська Армія ? Напевно, виграла б війну ще швидше ?

 2. Найбитішляктрафив / 9.05.2020 - 22:44 / Відповіcти

  Надто багато людей загинуло через двох монстрів які не поділили Польщу. Не розумію як люди можуть веселитись в такий день… Невже не можна вшанувати загиблих без цих щорічних танців на кістках?

  • утю-тю.. бідна пшекія.. а не хочеш згадати, як пшекія з адольфом ділили Чехословатчину у 1938-му ?

  • Картіна маслом…
   1945-й, ранок 9 травня, Київ. З усіх гучномовців голосом Левітана передають повідомлення про Перемогу. І старий, і малий ото тіко почули – так чимдуж свої маки понадягали та як давай скорботитися!
   Так, шановний, Ви собі все уявляєте?

 3. 22 червня – “день скорботи”
  9 травня “День Перемоги !”
  хоча може для деяких недобиткив навпаки..

 4. Не всяким задрипанцям дано давати цьому чоловікові поради. Після цього, що він зробив для України і для армії, такі як ви і вам подібні писаки повинні вважати навіть за честь поцілувати його в зад.

 5. Де була б радянська армія якби не ленд-ліз…

  • сам хоч віриш ? нагадай, коли почався той ленд-ліз

  • ну, України точно б не було… крім поліцвїв, і те ненадовго

   • 9 травня день перемоги день радості що війна закінчилась а скорблять лише нацисти бо були позбиті і переможені

 6. ну шо ви все про минуле… розкажить про перспективи вкітучого майбутнього… Еуропа… зарплата… пенсії… зробить приємне…дайте помріяти…

 7. Мешканець / 12.05.2020 - 12:33 / Відповіcти

  Сергій Притула, сам хоть зрозумів що нашкрябав?..

 8. Такі свої роздуми “внук поліцая ” нехай засуне в дупу .

  Для тих хто переміг фашизм :
  22 червня – “день скорботи”
  9 травня “День Перемоги ”

 9. 9 травня день перемоги день радості що війна закінчилась а скорблять лише нацисти бо були позбиті і переможені

 10. A хто такий той притула?
  Під ким він ходить? під dzidziom той що морозиво рекламує?

Додати коментар


Нововолинськ має стати містом, дружнім до тварин
Скільки про це вже писали, а питання досі не вирішене. У Києві котів визнали частиною екосистеми, у Львові є комунальне підприємство “Лев”, а в Нововолинську при владі та ...
Не голосуйте за маніпуляторів з регіональним смородом, вам обіцятимуть все, що завгодно, але вірити не можна
Не питаючи дозволу ексрегіонал Максим Клим’юк використав для свого політичного відео фрагменти привітань знаменитостей до дня народження Володимира-Волинського. ...
Нововолинську потрібні кардинальні зміни або Як зробити процес приєднання Грибовиці до міста комфортним у світлі виборів 2020
Приєднання до міста має свої переваги та недоліки, тож хотілося б зробити його максимально комфортним для мешканців Грибовиці. Так як територіальні громади було сформовано ...
«Варта порядку Нововолинська» – це не підмінювання та підстраховування поліції, а допомога і підтримка
Що таке «Варта порядку» і навіщо вона потрібна. Не буду вкотре нагадувати про те, що криміногенна ситуація у Нововолинську, м’яко кажучи, плачевна. Ми це бачимо в ...
У суспільстві про етику інвалідності не добре знають, у чому пересвідчуюсь постійно
Етика інвалідності. Всіх небайдужих – а я знаю, що ви є! – прошу прочитати. Отже, перш за все, прошу запам’ятати: НЕ РЕКОМЕНДОВАНО вживати термін «людина з обмеженими ...