Реконструкція площі у Володимирі-Волинському: потрібно провести археологічні розкопки та історичні дослідження

12:39 | 17.09.2019 / Джерело / Рубрика: Погляд / Прокоментуй!

Однією з головних обговорюваних тем у Володимирі-Волинському є реконструкції площі Героїв. Отож, дозволю собі кілька думок щодо проекту реконструкції площі.

1. Археологія

Треба провести розкопки. Без археологів жодної реконструкції там проводити не варто. На цьому місці люди жили дуже давно. Думаю, там знайдеться чимало цікавих знахідок: захованих і згублених монеток, ґудзиків, документів. Хтозна, може, нарешті, спростують легенди про підземні ходи.

2. Історія

Наразі немає розлогої історії площі: коли сформувалась, коли була реконструкція, які будинки стояли, хто у них жив, коли і чому їх зруйнували, які назви мала, хто, коли й які памʼятники ставив і зносив. Врешті, що ж то за могила з 27 невідомими? Маючи таку історію буде легше визначитись із нашими бажаннями щодо майбутнього площі.

3. По площі проходить лінія межі гетто

Цю лінію треба позначити іншим кольором і структурою бруківки, каміння чи що там буде.

4. На перехресті Ковельської та площі стояв доволі гарний будинок

Відбудовувати не варто – а от якусь візуалізацію (світлову або фото) можна було би зробити.

5. Назва площі – це треба проговорити

Хто ці герої, на чию честь названа площа? Видається, що це радянські герої. Можливо, є сенс повернутись до історичної назви?

6. Капличка – зайва

Але, те місце ідеальне для споруди. Тривалий час саме там стояли памʼятники (на фото видно постамент). Треба проговорити.

Постамент на площі

7. Фонтан – це дорого

Він вимагає дорогого утримання. Його ламають, там купаються, туди кидають сміття. І щонайменше пів року він не працює, бо зима і холодно. Ті, хто хочуть фонтан у Володимирі насправді хочуть виглядати «по-столичному». Є фонтан – значить, «велике» місто. Але, Володимир – місто маленьке. З фонтаном (він буде дешевий, тривіальний та часто непрацюючий) місто виглядатиме як шестикласниця, що вдягнула блискучу мініспідницю та каблуки старшої сестри, невміло намалювала губи маминою помадою та пошкандибала на дискотеку. Це смішно.

8. Зона для відпочинку

Мають бути дерева, лавки, смітники, туалет, велодоріжки та велопарковки, сонячні батареї та розетки для підзарядки. Можна організувати зупинку громадського транспорту (без стоянки і приватних автівок).

Теперішню площу видно справа посередині
Австрійці ремонтують, якщо не помиляюсь, вулицю князя Василька
Ще один постамент на площі
Кінна залізниця
* Редакція не впливає на зміст в розділі Погляд і не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють на сторінках видання «БУГ»
Вайбер

Додати коментар


Вам телефонують з невідомого номера і млосно мовчать у слухавку?
Не поспішайте з висновками. Це може бути не таємна шанувальниця чи шанувальник. І навіть не шахраї. Принаймні у їх звичному вигляді. Наші читачі поскаржилися, що їм ледве не ...
Шацький армагедон, або як людська байдужість вбиває Світязь
Колись мені зустрівся такий анекдот. «Син підійшов до батька і запитав – Що таке некомпетентність, і що таке байдужість? – Батько трохи подумав і відповів – Не знаю, ...
Цілу ніч володимирчани простояли у черзі за ліками, а зранку їм сказали, що кошти закінчилися
Так, вони знову займали чергу з 16 години 30-го вересня, щоб 1-го жовтня зранку встигнути отримати ліки. Хтось спав у машині, частина ніч провели в ганку приймального відділення, ...
Дружба з вовком вилазить боком
Вчора Росія перекрила білоруський коридор постачання енергетичного вугілля в Україну. Ситуація з наповненням вугільних складів ТЕС напередодні зими й без того була ...
Де текст документу так званої «формули Штайнмаєра»
Парламент повинен знати, які рішення приймає Україна, Президенту не варто проводити закулісні ігри. Володимир Зеленський грається з вогнем… – Де текст документу, про ...