Про заборону Верховною Радою будувати українцям дрібні домашні сонячні електростанції

Цей запис опубліковано більш як рік тому
23:45 | 25.04.2019 / Джерело / Рубрика: Погляд / 11 коментарів

25 квітня ВРУ заборонила українцям будувати дрібні домашні сонячні електростанції на землі. Це було зроблено законом 8449-д, правка номер 24, автор Олександр Домбровський (БПП). При чому правка ставилася на голосування двічі.

На сьогодні біля 10 тис українських сімей збудували такі домашні СЕС. Ще десятки тисяч або розглядали таку ідею, або почали будівництво. Найбільше постраждають ті, хто вже почали. Адже заборона вступає у дію негайно, з моменту публікації закону. Це втрачені тисячі та десятки тисяч доларів для таких українців, які заплатили аванси. І для багатьох це серйозні гроші.

Також, від такої несподіванки, закриються сотні невеличких фірм, бізнесом яких було будувати ці дрібні СЕС.

Звичайно, дрібні СЕС можна було врегульовувати:

а) дозволяти будувати тільки, якщо є житловий будинок із споживанням;

б) знизити тариф на 10%-20%, але дозволяти будуватися тощо.

Але вирішили зробити повну заборону негайно.

У той же час той же закон дозволяє і далі до 2020 року будувати непотрібні нашій енергетиці гігантські сонячні станції на півдні України по «зеленому» тарифу втричі більше, аніж у Німеччині. Лідером таких будівництв є ДТЕК Р.Ахметова, який планує до кінця року збудувати декілька сотень МВТ потужностей, отримати цей високий «зелений тариф» (5,4 грн) і працювати із ним до 2030 року.

Звичайно, якби Зеленський вже мав повноваження, я би йому рекомендував ветувати закон і повернути у Раду із своїми зауваженнями на користь середнього класу. Як поступить Порошенко, не знаю, але оптимізму не відчуваю.

Немає чарівної кнопки, коли Україна стане європейською державою із міцним середнім класом. Це тисячі таких от рішень, які або роблять міцнішим середній клас, або олігархів.

Ваша оцінка – цей парламент за середній клас чи за олігархів? І якщо середній клас виступає конкурентом олігархів, то на чию сторону стає парламент?

* Редакція не впливає на зміст в розділі Погляд і не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють на сторінках видання «БУГ»
Вайбер
6 коментарі
  1. Чого маніпулювати? Заборонили ж до певної потужності Квт. Цих Квт достатньо для господарства.

  2. Так сімї чи підприємства? Теж мені експерт.

  3. А от ви за одного олігарха так це точно.

  4. готуйтесь платити за повітря…

  5. Нововолинці! Це той Герус, що працював в комісії по регулюванню тарифів на які ви так нарікаєте? То чого ви ним так пишаєтесь, а не кричите Ганьба? І це нова команда?

  6. Якщо робити висновки з прямого ефіру політичних ток-шоу, то складається враження, що саме представники того “середнього класу” у парламенті, які хочуть швидко розбагатіти щоб стати “олігархами”, якраз і заважають розвитку економіки нашої Держави.

Додати коментар


Ви – влада не українська: з року в рік нововолинська управлінська еліта замовчує роль рухівців у незалежницьких процесах в місті
До Дня Конституції України. Спогади першорухівця або що не сказав міський голова 27-го червня 2017 року у своїй доповіді. В кінці червня 2011-го року відійшов у вічність народний ...
Кількість спортивної інфраструктури прямо пропорційно знижує рівень злочинної поведінки
«Корінь зла», або чому рівень злочинності у Нововолинську збільшується – мені дуже зрозуміло. Місто було створене у 50-их роках минулого століття. Приїхали його ...
Яка жорстока та війна, який підступний той «русский мир»: кого вб’ють, кого з’яничарять
Два останніх дні думаю про Іллю Струка, нашого земляка, що загинув на Сході, хлопець планував стати священником. А також згадую ще одного волинянина, що іподияконствує при ...
Ми пройшли сім кіл пекла, поки дочекалися результатів ПЛР-тесту, який обов’язковий перед операцією
“Люди працюють на межі. У мене таких як ви – термінових – 2 тисячі зразків”. Таку телефонну розмову мені передали в амбулаторії, де я здала з дитиною тест на ...
От чому так? Усім можна, а нам – ні!
Я роздратована. Ви навіть не уявляєте, як сильно… От чому так? Усім можна, а нам – ні?! Як це?! Я про те, що з 22-го травня ніби мали дати дозвіл на проведення тренувань в ...