Про заборону Верховною Радою будувати українцям дрібні домашні сонячні електростанції

23:45 | 25.04.2019 / Джерело / Рубрика: Погляд / 11 коментарів

25 квітня ВРУ заборонила українцям будувати дрібні домашні сонячні електростанції на землі. Це було зроблено законом 8449-д, правка номер 24, автор Олександр Домбровський (БПП). При чому правка ставилася на голосування двічі.

На сьогодні біля 10 тис українських сімей збудували такі домашні СЕС. Ще десятки тисяч або розглядали таку ідею, або почали будівництво. Найбільше постраждають ті, хто вже почали. Адже заборона вступає у дію негайно, з моменту публікації закону. Це втрачені тисячі та десятки тисяч доларів для таких українців, які заплатили аванси. І для багатьох це серйозні гроші.

Також, від такої несподіванки, закриються сотні невеличких фірм, бізнесом яких було будувати ці дрібні СЕС.

Звичайно, дрібні СЕС можна було врегульовувати:

а) дозволяти будувати тільки, якщо є житловий будинок із споживанням;

б) знизити тариф на 10%-20%, але дозволяти будуватися тощо.

Але вирішили зробити повну заборону негайно.

У той же час той же закон дозволяє і далі до 2020 року будувати непотрібні нашій енергетиці гігантські сонячні станції на півдні України по «зеленому» тарифу втричі більше, аніж у Німеччині. Лідером таких будівництв є ДТЕК Р.Ахметова, який планує до кінця року збудувати декілька сотень МВТ потужностей, отримати цей високий «зелений тариф» (5,4 грн) і працювати із ним до 2030 року.

Звичайно, якби Зеленський вже мав повноваження, я би йому рекомендував ветувати закон і повернути у Раду із своїми зауваженнями на користь середнього класу. Як поступить Порошенко, не знаю, але оптимізму не відчуваю.

Немає чарівної кнопки, коли Україна стане європейською державою із міцним середнім класом. Це тисячі таких от рішень, які або роблять міцнішим середній клас, або олігархів.

Ваша оцінка – цей парламент за середній клас чи за олігархів? І якщо середній клас виступає конкурентом олігархів, то на чию сторону стає парламент?

* Редакція не впливає на зміст в розділі Погляд і не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють на сторінках видання «БУГ»
Вайбер
6 коментарі
  1. Чого маніпулювати? Заборонили ж до певної потужності Квт. Цих Квт достатньо для господарства.

  2. Так сімї чи підприємства? Теж мені експерт.

  3. А от ви за одного олігарха так це точно.

  4. готуйтесь платити за повітря…

  5. Нововолинці! Це той Герус, що працював в комісії по регулюванню тарифів на які ви так нарікаєте? То чого ви ним так пишаєтесь, а не кричите Ганьба? І це нова команда?

  6. Якщо робити висновки з прямого ефіру політичних ток-шоу, то складається враження, що саме представники того “середнього класу” у парламенті, які хочуть швидко розбагатіти щоб стати “олігархами”, якраз і заважають розвитку економіки нашої Держави.

Додати коментар


Тактильні смуги на тротуарах у Володимирі-Волинському розміщені з порушеннями і дезорієнтують незрячих
В цьому році, на центральних вулицях нашого міста, понизили ряд пішохідних переходів та встановили тактильні смуги перед пішохідними переходами. Проте вони розміщенні з ...
У мене виявили злоякісну пухлину. Починаю боротися і закликаю жінок бути уважними до себе
Спочатку я піймала себе на бажанні закритися, нікому не розповідати про хворобу, але згодом зрозуміла, що ми мусимо змінити ставлення до онкохворих у суспільстві та закликаю ...
Хто може посприяти, щоб знову запрацював кіоск біля хлібозаводу в Нововолинську?
Велике прохання! На території Нововолинського хлібозаводу працював продуктовий кіоск. Жителі навколишніх вулиць, а з них у приватному секторі більшість пенсіонери і люди ...
Люди, припиніть поширювати ганебну інформацію щодо обміління Світязя
Звертаюся до всіх, хто подібно робить, або поширює ганебну інформацію понад 2-3 місяці щодо обміління озер. Люди припиніть так чинити, ви не покращите ситуацію публікуючи на ...
Штат районних державних адміністрацій треба скоротити на понад 18 тисяч позицій
Рішення про скорочення було непростим, але необхідним. Ми маємо суттєво підвищити ефективність роботи державних органів і спробуємо добитись, щоб 18 499 службовців РДА, які ...