<

Зосим Колбун

Порізане політбюро: доповнення до матеріалів щодо присвоєння місту Володимиру приставки «Волинський»

16:25 | 30.06.2021 / Погляд / , /
360
/ 1 коментар

Коли Радянський Союз «тріснув» і стало можливим заглянути в архіви КДБ та компартійні архіви, у Волинській області була створена комісія із колишніх членів КПРС. Туди був запрошений і волинський дисидент Микола Георгійович Коц, який на основі вивчених матеріалів написав кілька книг, зокрема фундаментальну «Волинь в лещатах смерті».

Фотографію “Порізане Політбюро” він не розмістив у цій книзі, оскільки події виходили за часові рамки книги, але передав мені для дослідження.

У 1954 році я навчався у 9 класі, і дуже добре пригадую це помпезне відзначення дати 300-річчя Возз’єднання України із Росією.

У 1954 році – Кам’янець-Подільська область була перейменована на Хмельницьку, відповідно і обласний центр – Проскурів – був перейменований на Хмельницький.

Що ж до перейменування міста Переяслава на Переяслав-Хмельницький, то це відбулось у 1943 році, аби іменем Богдана Хмельницького піднімати дух радянським воїнам.  

Тоді ж, у 1943 році, був заснований орден імені Богдана Хмельницького.

Нагадую, місто Переяслав вперше згадується у 911 році в Договорі князя Олега із Візантією.

Що ж до приставки “Волинський” у м.Володимир, яка була прийнята в царський час і підтримана  радянською владою. В той час – 1954 рік – коли Радянський Союз на весь світ пропагував, яка це велике щастя для України від з’єднання з Росією ( а фактично приєднання ) володимирська молодь під покровом ночі здійснила цей акт – “Порізане політбюро”.

Їх вирахували, але не одразу.  

Організатор цієї акції Степан Фуга уже був призваний у Радянську Армію. Фото цього сміливця передав мені Микола Коц.

Хлопцям дали по 10 років. Подальша доля їх мені невідома. 

* Редакція не впливає на зміст в розділі Погляд і не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють на сторінках видання «БУГ»
один коментар
  1. Справжні герої… Зараз мабудь моляться на тих членів Політбюро за радянську пенсію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Жанна Білоцька
13.01.2022
На жаль, це правда. Бо у нашій країні вони чомусь вважаються старими і непотрібними. Хоча мали б бути на вагу золота. Бо ...
Євген Клопотенко
12.01.2022
Минулого року МОЗ за ініціативою Першої леді запровадив нові норми шкільного харчування. Загальні тези: менше хліба, ...
Олександр Топорівський
6.01.2022
З 10-го по 26-те грудня кожен повнолітній житель Нововолинської громади міг підтримати один великий та малий проєкт. ...
Віктор Мартиненко
24.12.2021
Незмінна традиція останніх років – в кінці грудня інформаційний простір заповнюється питанням «переносу» ...
Олександр Топорівський
24.12.2021
Нещодавно перевів усі нетермінові посилки в Укрпошта (доставка за 3-4 дні) і вкотре звернув увагу: персонал обслуговує ...