Нам не страшні московські воші…

Цей запис опубліковано більш як рік тому
12:42 | 29.01.2018 / Рубрика: Погляд / 21 комментар

Нам не страшні московські воші. Страшніші українські гниди.
Симон Петлюра.

А ще страшніші є зкацаплені галичани.
Зосим Колбун.

У червні 2011-го року перед Днем Конституції (26.06.2011р.) відійшов у Вічність Федір Свідерський, народний депутат України 1990 року скликання. У червні 2012-го року у Нововолинську традиційно відзначали День Конституції. Сесійний зам Нововолинської міської ради був переповнений бюджетниками нового покоління. Я очікував, що ведучий, заступник міського голови А. Сторонський скаже: “Вшануймо хвилиною мовчання пам’ять про народного депутата Ф. Свідерського”. Не дочекався. Натомість побачив, як нагородили грамотою Марію Болдирєву, колишню комуністку. У присутніх, які хоч трохи знають новітню історію міста, не могло не виникнути запитання – а яке відношення вона має до Конституції України?

То хто ж такий Ф. Свідерський? ВО “Оснастка” було першим підприємством на Волині, де партком КПУ у 1989-му році винесли за межі території заводу. Конференція трудового колективу підтримала ідею осередку РУХу (голова осередку Ф. Свідерський) департизувати підприємство.

7.09 – 9.09.1989 р. відбувся перший нелегальний республіканський З’їзд НРУ за перебудову. Від осередку РУХу на “Оснастці” делегатом був обраний Ф. Свідерський. Запасним делегатом таємно в іншому вагоні їхав член осередку РУХу Ярослав Федина.

У 1989 році Ф. Свідерському від першого секретаря МК КПУ В. Тесленка поступила пропозиція: “навіщо Ви звалили на свої плечі такий тягар? (малось на увазі керівництво РУХом.) Вступайте в нашу партію, ми Вас пошлемо у ВПШ (вища партійна школа) і Ваше життя буде влаштоване”. Отямившись від несподіванки Ф. Свідерський відповів: “можливо в майбутньому я і вступлю в якусь партію. У Вашу – ніколи”. А ще пізніше хотіли купити Ф. Свідерського за 60 карбованців, пропонуючи працювати на “органи”.

Учасники міської краєзнавчої конференції 14.10.2017-го року прийняли ряд пропозицій по декомунізації в місті. Резолюція конференції була направлена міському голові В.Б. Сапожнікову і депутатам міської ради. Була там і пропозиція перейменувати вулицю Маяковського на вулицю Ф. Свідерського. Відповідь дав А. Сторонський – у місті процес декомунізації завершений.

9 березня 2014-го року Україна відзначала 200-річчя дня народження Т.Г. Шевченка. У “молодому соціалістичному місті” Нововолинську, яке у 1986-му році мало стати “містом комуністичним”, не передбачалось спорудження ні культових споруд, ні пам’ятника Т.Г. Шевченку. Першим, хто почав говорити про спорудження пам’ятника поету у місті ще у лютому 1989-го року було Товариство української мови ім. Т.Г. Шевченка (пізніше Товариство “Просвіта”). У березні 2013-го року я подав А. Сторонському перелік заходів, необхідних для відзначення 200-річчя. Перш за все потрібно було гідно вшанувати тих 9-ть осіб (серед них були Володимир Чайковський і Анатолій Борис), які були делегатами установчої конференції в Києві по створенню Товариства. Ні А. Сторонський, ні Л. Кравцова, якій він начебто доручив це зробити, не відшукали і не вшанували цих людей.

28.07.2017-го року у місті був створений оргкомітет по відзначенню 25-річчя першої Літургії 14.10.1992-го року у храмі Святої Покрови Божої Матері і 25-річчя створення Нововолинської станиці Братства вояків ОУН УПА. З Владикою Володимир-Волинським і Турійським Матфеєм і парафіяльною радою церкви була узгоджена програма цих заходів і Хресної ходи від храму Святої Покрови до символічної могили борцям за волю України. Проте А. Сторонський самочинно взявся керувати Хресною ходою повз пам’ятника Шевченку,  де передбачалась короткочасна зупинка і виступи дітей недільної школи при храмі Святої Покрови. Виступи також передбачались і біля стели  загиблим воїнам в АТО .

Після Хресної ходи у приміщенні КР НРУ відбулася краєзнавча конференція і була прийнята Резолюція, 16 пунктів якої стосувалися дальнішої декомунізації в місті. Основні пункти Резолюції:

– перейменування вулиці Маяковського на вулицю Свідерського, про що я писав вище;

– той варіант трансформації мозаїчного панно на буд. №3 бульвар Шевченка (це за спиною стели загиблим в АТО), є блюзнірським і святотатським, принизливим для українців – це така декомунізація по нововолинські;

– у місті має бути пам’ятний знак репресованим і депортованим, яких на початку 90-тих років було біля семи тисяч;

– у місті має бути сучасний пам’ятник воїну АТО – Захиснику Вітчизни;

– на започаткованій 16.09.2001-го року традиції Дня підняття прапора міський голова В. Сапожніков і його перший заступник А. Сторонський повинні запрошувати першопіднімачів прапора над котельнею “Оснастки” у квітні 1989-го року Михайла Базалицького і Миколу Сороку.

Відповідь мені, як голові оргкомітету двічі давав А. Сторонський – у місті процес декомунізації завершений.

 

21 коментарі
 1. цитувати самого себе… об’явити класиком… поставити пам’ятник… Збудували б вже хоч шо-небудь…

  • Зосим Колбун / 3.02.2018 - 10:01 / Відповіcти

   Відповідь З.Колбуна анонімізованому “гостю”. Брехливий “гостю!” Я давно здав “Книгу пожертв” на пам’ятник Т.Г. Шевченку у міський музей. Зайди. Почитай і спробуй знайти хоча б одне прізвище нинішніх місцевих високопосадовців, і минулих теж, які дали хоча б 1 копійку на цю скульптуру. Прочитай мою книгу “Нововолинськ: історія в національно-демократичному та духовному вимірах”. І ти побачиш, що спорудження пам’ятника поету має набагато більше значення, аніж будівництво собачої буди чи гігантської шпаківні, яку на одній із світлин в “Нашому місті” тримає міський голова В. Сапожніков. :)) А.Бідзюра – першорухівець і патріот, приклав певні зусилля до спорудження цієї скульптури. Потім, дозволяю мені анонімно зателефонувати на № 3-56-48. З.Колбун. Першорухівець, краєзнавець, заст. голови міського осередку ГО “УНР”.

   • В Україну більше 50% вугілля завозять з рашки. Впевнений, шо ви, першорухівець і щирий патріот, якому не страшні воші, знизили температуру в хаті в 2 рази, шоб не користуватися теплом з клятого маскальского вугілля ! Бо слова то слова, а от діло – то діло..Поділіться досвідом з народом…

    • Ніколи не ставив діагнози, але ти “гість”, таки придурок. А хіба не за наші гроші, купили 50% вугілля у милої твоєму серцю “Рашки”? То що, як воно із “раші” і вже стало нашим – ми не маємо права його спалювати? Із розумом дружиш?

     • гість / 4.02.2018 - 08:20 /

      спавжній патріот може купити у окупанта тільки зброю ! мдя, пан Анатоль, як були ви пристосуванцем, так і залишились.. ще побачимо вас старостою Новіка… і не має значення, хто буде окупантом…

 2. старий,але не мудрий / 29.01.2018 - 23:38 / Відповіcти

  На жаль, є така закономірність, чим довше людина перебуває при владі тим більша прірва міЖ ЦІЄЮ ЛЮДИНОЮ та народом якому вона має служити. Нічого непередбачуваного я не бачу. Така ситуація в більшості міст та селищ України. Вихід є , негайна зміна владних осіб. А ось яким способом
  , виборами чи радикальним шляхом? Все залежить від того, наскільки поглибиться ця сама прірва.
  Хтось думає інакше?

 3. пан Свідерський зрадив тих хто його вибирав , він як і комуністи в той час коли всі стали злидарями отримав квартиру в Києві невідомо за які заслуги , голосував як кажуть за прихватизацію , яка дала старт нищенню підприємств на Україні , ось так ….

  • старий,але не мудрий / 30.01.2018 - 12:01 / Відповіcти

   Та не зраджував він нікого, ейфорія перших років незалежності та відсутність політичного досвіду ось причина його таких дій. І не тільки це причин помилок перших депутатів багато , саме помилок а не зради. Але це окрема тема Як говорить Канєвський в відомому серіалі:”..ЭТО УЖЕ СОВСЕМ ДРУГАЯ ИСТОРИЯ,”

 4. #скучносидітивдома / 30.01.2018 - 18:40 / Відповіcти

  Сидіти на пенсіі і від нічого робити мемуари виписувати і всіх ганити діло не хитре. А що ж ти зробив для того, щоб місто стало кращим? Але я і так знаю – нічого!

 5. Яке значення може мати “краєзнавча конференція” у якій взяло участь трохи більше десяти людей серед яких маргінали, які зловживають спиртним. Невже таке товариство буде вирішувати як нам жити?

 6. дід бажае залишитися в місцевій історіі, от і пише всяку х.ню

 7. старий,але не мудрий / 31.01.2018 - 23:17 / Відповіcти

  Вельми нешановані “гості” , це ви пишите різну херню.Не знаючі людини та предмету обговорення ви вдаєтесь до образ ,залишаючись при цьому інкогніто. Вам не вистачає духу відкрити себе,хоча знаєте що цей дід не зможе дати ляпаса , в силу своєї інтелегентності та і віку теж.
  Хотів ще додати чогось ,але подумалось , для кого та для чого. Впевнений,що таким як ви ніщо вже не допоможе, бо жаба що душить вас і вам подібних сильніша за вас.

 8. угу, жаба задушила… хай краще ця людина розкаже, як діяльність таких як він покращала життя людей і як йому не страшно жити в самостійній колонії без газу, вугілля і будь-яких перспектив… хоча дійсно, “дедушка старий, йому все рівно”

  • старий,але не мудрий / 1.02.2018 - 12:07 / Відповіcти

   Ось саме через таких “хохло-москаликів” і борсаємось, понад двадцять років, в болоті більшовицького минулого,де нас вчили що за нас думає:… партія та првітєльство. А тут треба мозгі включати і діяти, щоб почати жити по людському, а не по стадному. Коли люди виходили на мітінги, з вимогою змін , ви, крізь шпаринку у вікні виглядали та чекали що з того вийде.
   А може ще й кидали каміння в тих хто бажав змін.Таких на жаль виявилось дуже багато.
   Нажаль формат не дає можливості висловити все що я думаю про таких “гостей”

   • ну так виходьте ще, чи вам хтось заважае ? зруйнуйте те, шо ще не зруйнували, вам пшеки, венгри та рашка будуть вдячні. Вперед, до світлого майбутнього !

 9. На відміну від вас. (окрім “старий, але не мудрий”) З.Колбун пише правду. І не анонімно. “Що ти зробив…”, “Сидіти на пенсії…”,”Зловживають спиртним…”, “Жаба задушила…” – які типові для нововолинського режиму “сапогізму” вислови анонімів, котрий має всі шанси перерости у режим “сторонщини”. Вам, панове, до нього – першорухівця і патріота, як до Києва – раком. Дід іще може й по морді врізати. Як і я.

 10. врізати по морді, зруйнувати, заборонити – це ви можете, і робите всі роки незалежності. I вже досягли рівня Зімбабве. Але ще е куди падати, правда, пан Анатоль ? Я вірю, ви зможете ! Слава Україні !

  • О. Давненько не було сапожніковського тридцятисрібника. З’явився – не запізнився. Нявкніть іще щось, ну хоча б про милості та демократизм свого “благодійника та мецената”.

 11. Ні. Я ремонтую гігантську шпаківню, яку тримав мер на комуністичному суботнику. :))

Додати коментар


Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

“Тендерознавці” всюди або Читай закони не перед сном
Можливо, це тепер культура суспільства така, що людина, не розібравшись, пише про свої «сенсаційні відкриття» в соцмережі, банально сподіваючись отримати за це трохи лайків. ...
Формувати своїх довірених осіб зі списку екс-регіоналів – рішення не зовсім адекватне
Чесних більше? Я намагаюся особливо не коментувати перебіг президентської кампанії. Наразі не маю великого бажання влізати в цей «політичний срач», але… Але коли окремі ...
На мою думку, найкраща квест-кімната у світі – автостанція Володимира-Волинського
Зверніть увагу на два фото. На першому— найкраща у світі квест-кімната на думку пересічних аматорів і дилетантів «SAW Escape Room» у Лас-Вегасі. На другому — справді найкраща ...
Отримала цінний мотиваційний урок від хлопця, що на інвалідному візку стрибає по сходах
Зустріч, яка й досі тримає мене під враженнями і легким шоком та змушує дещо по-іншому глянути на життя і своє “можу”. Це Саша Ващук – приємний, веселий хлопець. Так, ...
Ситуація, що склалася в Іваничівському районі, виходить за рамки здорового глузду
З «подачі» голови Волинської ОДА Олександра Савченка, слідчими відділення місцевої поліції проводяться допити депутатів районної ради, працівників виконавчого апарату. Чи ...