Місто буде стояти на державницькій позиції. В пріоритеті надання якісних освітніх і медичних послуг та збереження адміністративного центру

23:41 | 30.01.2020 / Рубрика: Погляд / 5 коментарів

Останнім часом активно обговорюється питання об’єднання міста та Зарічанської ОТГ, про що свідчать численні публікації на шпальтах місцевих газет та інтернет-видань.

Сьогодні представники Зарічанської громади приїхали в обласну державну адміністрацію, щоб висловити свій спротив проти такого об’єднання.

Відтак, аби почути думку обох сторін, керівництво області запросило представників влади міста та ОТГ до діалогу. Ігор Пальонка переконував присутніх, що громада є самодостатньою, а мешканці переживають, що можуть суттєво програти від такого об’єднання, хвилюються за збереження земельних наділів.

Мені, своєю чергою, довелося вкотре навести аргументи, чому потрібно об’єднуватись, а саме:
– формування центру округу, що нагально потребує збільшення кількості населення та території;
– визначення освітнього округу (значна частина дітей громади здобувають освіту в місті);
– спільна реалізація інфраструктурних проєктів (очистка річки Луга, утилізація сміття, водопостачання та водовідведення, будівництво доріг);
– спільне комунальне підприємство, що надає медичні послуги;
– фактично с. Заріччя і с. Федорівка злилися з містом;
– частина виробничих потужностей птахофабрики, яка є основним ринкоутворюючим підприємством об’єднаної громади прилягає безпосередньо до міста і громаду міста хвилює питання екології.

Вислухавши аргументи обох сторін, представники ОДА вирішили повторно подати пропозиції міста і ОТГ до Міністерства розвитку громад та територій України.

На попередньому засіданні в Києві ми пропонували приєднати ще Оваднівську ОТГ до міста, але підтримки в міністерстві не отримали.

Я розумію занепокоєння людей та все ж вважаю, що в пріоритеті мають бути надання якісних освітніх і медичних послуг та збереження адміністративного центру. Місто буде стояти на державницькій позиції.


Це питання потребує спільного обговорення, а перемогти має здоровий глузд.

* Редакція не впливає на зміст в розділі Погляд і не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють на сторінках видання «БУГ»
Вайбер
5 коментарі
  1. Місту, щоб стати адміністративним центром треба мати 40 тисяч, а є тільки 38… Де ж їх узяти? Вихід є – загарбати Заріччя!!! Та й земельки магнатикам-олігархикам урвемо!

  2. Щоб стати центром округу, ви ладні забрати те, що вам не належить? Чи не завелика ціна? А люди вірили, що децентралізація – це добровільний вибір шляху розвитку.

  3. Українка / 1.02.2020 - 15:01 / Відповіcти

    Приєднуйте Льотниче, село взагалі розташоване у місті.

  4. Питання не в Заріччі питання в цілому ОТГ що з ним буде, в Суходолах ворони будуть розвиртатись, а за Ласків взагалі забудуть

  5. Позиція громадян які не бажають приєднуватись звичайно не є державницькою. Так визначив пан Матвійчук. А той факт, що станом на сьогодні принцип добровільності чітко прописаний в Законі України – то фігня, тому що це суперечить думці та інтересам цього пана.
    Ви не посаду Пальонці пропонуйте, а дайте публічне зобов’язання від імені депутатського корпусу, мешканцям Ласкова та ін. віддалених сіл зробити дороги, та ін. З зазначенням терміну виконання.

Додати коментар


У нас епідемія! Епідемія глупоти, злості й браку співчуття…
Поки всі новини ґелґочуть про епідемію коронавірусу в Китаї, справжня епідемія розповсюджується в Україні. Епідемія глупоти. Читаючи новини про те, як мої співвітчизники ...
Мій тато на Майдані загинув і так, я з цим живу. І плачу, коли беркутівців у Росію відпускають…
А ви знаєте, що у мене тато загинув? 6 років тому. В Києві. На Майдані. Не пам’ятаю, чи писала я про це тут прямо. Мабуть, ні. Я була дитиною, коли його вбили. Мені було 12. Того дня я ...
Хочу власним прикладом показати, що робити добро – це просто
Сьогодні вийшла в центр Шацька і просила перехожих подарувати мені 100 гривень. Ті гроші потратила на продукти для бабусі, для якої банани – це розкіш. Я зробила це! Це не ...
Устилуг може втратити статус міста: у ВР зареєстрували законопроєкт
На сайті ВР зареєстрували законопроєкт, за яким статус міста надаватимуть тим населеним пунктам, в яких проживає 20 тисяч осіб і більше. Тобто наш Устилуг може стати селом. ...
Міноборони у судах намагається відібрати «копійчані» виплати учасників бойових дій
Супроводжуючи судові справи по виплатах інвалідам війни, я дивуюсь з якою завзятістю держава, в особі Міністерства оборони, намагається відібрати ті «копійчані» виплати в ...