КМУ розглянув рішення, які ставлять держкомпанії у гірші умови, а приватні енергетичні – отримують привілеї

09:56 | 23.05.2019 / Джерело / Рубрика: Погляд / Прокоментуй!

На засіданні Кабміну 23 травня розглядались рішення у сфері енергетики, деякі з них (голосувались цілим пакетом) навіть не були у Порядку денному.

23 травня вперше, як представник Президента, був присутній на засіданні Кабінету Міністрів України.

На цьому засіданні розглядався важливий пакет урядових рішень у сфері енергетики, зокрема три Постанови КМУ, які стосуються введення нового ринку електричної енергії.

На жаль, це було трохи дивне засідання Кабінету Міністрів, коли одним пакетом були проголосовані рішення, які не були у Порядку денному і навіть не були озвучені з голосу. Деякі рішення, які як потім виявилося, були прийняті, навіть не були серед переліку питань, що розглядалися (і це є зафіксовано).

Таким чином виступити на засіданні Кабінету Міністрів можливості не було. У зв’язку із тим мушу публічно висловити свої коментарі.

  • деякі рішення, які сьогодні розглядалися на КМУ, очевидно, містять дискримінаційні норми, які ставлять державні компанії у гірші умови, а приватні енергетичні компанії отримують привілейоване становище. На жаль, такі рішення приймалися поспіхом ще до отримання відповідного висновку Антимонопольного комітету.
  • на деякі рішення було отримано нарікання від іноземних компаній, які розглядали можливість інвестувати в генеруючі потужності України, що є важливим, як для залучення іноземних інвестицій, так і для демонополізації ринку. Нарікання іноземних компаній зводилися до того, що такі нові правила обмежували конкуренцію і створювали перевагу окремим локальним енергетичним компаніям.

Думаю, це не найкраща практика, коли Уряд так впроваджує новий ринок електричної енергії. Вважаю, такі важливі рішення мають пройти повноцінне професійне публічне обговорення. На мою думку, найкраще у цій ситуації було б, якби на наступне засідання Уряду було повторно винесено такі складні дискусійні питання для повноцінного розгляду та прозорого прийняття рішення.

Разом із тим хочу подякувати членам уряду Іванні Климпуш-Цинцадзе та Павлу Розенку, які наголошували/наполягали на важливості прозорого розгляду таких важливих питань.

* Редакція не впливає на зміст в розділі Погляд і не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють на сторінках видання «БУГ»
Вайбер

Додати коментар


Українсько-Польський конфлікт: Пам’ять – Скорбота – Єднання…
Волинська трагедія – один із кривавих епізодів часів Другої світової війни. 11 липня цього року минає 76-та річниця відтоді, як на землях Волині пролилася кров двох ...
«Зниження тарифів – болюча тема»: нова влада розробила комплексний план
Хочу вибачитися за невдалу фразу про те, що «Зеленський жартував про зниження тарифів». Насправді він уже двічі скликав нараду з цього питання, розроблено поступовий план ...
Ситуація із заборгованістю по заробітній платі на державних шахтах становиться критичною і на Заході
Ситуація із заборгованістю по заробітній платі на державних вугільних підприємствах становиться критичною і на Заході, і на Сході. Шахтарі ДП «Львіввугілля» продовжують ...
Про вклад нардепів у розвиток Нововолинська
Невеличкий екскурс нардепською історією Нововолинська.  Свідерський, Лук’яненко, Діброва, Слабенко, Мельник, Гузь  Комусь із вас ці прізвища скажуть дуже мало, комусь ...
Європейський вектор розвитку, як цілющий засіб від «косоокості»
Росія виношує плани щодо знищення України, однак не усвідомлює, що все це бумерангом повернеться до неї. Вперше за кілька століть боротьби за власну державність Україна ...