Чим керуються водії при виборі місця для паркування: ПДР, власним комфортом чи «шукають вихід із ситуації» ?

19:41 | 24.01.2018 / Рубрика: Погляд / 4 коментарі

Не можна заперечити той факт, що Нововолинськ не пристосований до великої кількості автомобілів, а тому і місць для паркування мало. Однак, бувають випадки, коли не зовсім розумієш чим керуються водії, лишаючи свою автівку, наприклад на пішохідному переході або відразу біля нього.

Мене цікавить питання: «Як водії обирають місце для паркування автомобіля?». Особисто я не маю водійських прав і є учасником дорожнього руху як пішохід. Та хочеш чи ні, часто звертаєш  увагу на те, як припарковані автомобілі в місті.

Ну ось, переходиш дорогу в спеціально відведеному місці, а в кінці на тебе чекає сюрприз. Починаєш виправдовувати водія: «Подумаєш, ну треба було йому зайти на хвилинку в кафе, припаркувався прямісінько на пішохідному переході, з ким не буває, а я ж не трамвай, пройду і повз». Водії, ви приблизно так думаєте, коли порушуєте ПДР таким чином? На пару хвилин, один раз, бо треба терміново можна?

Бувають випадки, коли автомобіль паркують відразу біля пішохідного переходу. Цим самим загороджують огляд іншим учасникам дорожнього руху: людині не видно чи рухається автівка, а водій не бачить пішохода.

Сьогодні помітила, що місце для паркування автомобілів навпроти ліцею, яке планують зробити платним, було повністю заповнене (ну не прогадають, якщо дійсно там зроблять, біля лікарні якраз вдала територія). Якщо всім не вистачає місця, то можна лишити автівку і біля тротуару. Це нічого, що дорога доволі вузька, двосторонній рух і проїхати складно повз припарковані біля бордюр автомобілі. Роблю фото і дивлюсь як машини об’їжджають із цікавим виразом обличчя (мабуть і слова «цікаві» в цей момент згадують).

Можна вийти в місто і цілий день робити фото на тему: «Як і головне Де водії лишають автомобілі», але мене цікавить наступне питання. От скажіть, чим вони керуються при виборі місця?

Для мене, як для пішохода, головне знайти перехід, а якщо є світлофор, то навіть коли він працює не зовсім точно (як наприклад біля бані), то зорієнтуватися все ж таки яке горить світло. Попри ці всі переходи і світлофори пам’ятати, що не ми, пішоходи, головні на дорогах. Навіть якщо дощ і снігопад і водій «не трамвай, об’їде в своєму мерсі з клімат-контролем», потрібно впевнитися у власній безпеці. Не пхати візочки з дітьми поперед себе в надії, що так точно зупиняться, не бігати і не кіпішувати і як мій дідусь говорить: «Спочатку дивись наліво, потім – направо».

А що думають водії, коли паркуються в недозволених місцях? Як я розумію, перш за все важливий власний комфорт. Мабуть буває, що не має іншого виходу, бо якщо і хочеш дотримуватися правил, то інші «паркувальники» не дають можливості або місця взагалі не передбачені. А хто думає про правила дорожнього руху в момент вибору місця для паркування?

4 коментарі
  1. На першому фото все підмічено правильно, а от які претензії до інших двох – незрозуміло. Якщо ви не знаєте ПДР, то не потрібно писати таку статтю.

    • Катерина Костючик / 25.01.2018 - 12:36 / Відповіcти

      Це не стаття, це погляд, в якому йде посил до водіїв із запитаннями чи можна так робити і чим керуються при паркуванні автомобіля? Тому якщо можете, то аргументуйте для чого водії створюють аварійні ситуації, паркуються поза зоною, спеціально відведеною для паркування і чи можна лишати автомобіль на пішохідній зоні ?

  2. А рахунок світлофора біля бані – щоб перейти дорогу, треба ще розібратися який колір світлофора горить!!!

    • Згідна! Але мусимо розбиратися(( І чекати доки їх нарешті реставрують

Додати коментар


Побував у Брюселі і побачив політичну “кухню” ЄС зсередини
В рамках програми Governance in Ukrainian Municipalities: Transferring V4 Experience за сприяння Інститут Політичної Освіти та Robert Schuman Institute (Budapest) відвідали Брюссель. Наша програма тривала 8 місяців: це ...
Ось на яку калюжу перетворилось мальовниче “Лісне озеро”
Ось на яку калюжу перетворилось мальовниче озеро – гарний рекреаційний куточок, де відпочивали ми в дитинстві.  Раніше озеро було облаштоване містками і можна було ловити ...
Пан Курчак вперто іде до своєї мети встановити котел-утилізатор
Так 25-04-2018 в Єдиному реєстрі на сайті Міністерства екології було зареєстроване повідомлення №2018425653. З моменту оприлюднення дається 20 робочих днів для пропозицій громади. ...
Пост, який всі довго чекають – про реконструкцію ставка
У 2016 році ми почали амбітний проект – це реконструкція ставка. Весною, пам”ятаю, пастор церкви “Спасіння” Volodymyr Valentyna Vronskyy на сесії ради розповів, що у 2017 планує ...
Про візит приурочений 900-річчю Цвікаю та перемовини з німецькими партнерами
Візит у рамках святкування 900-річчя партнерського міста Цвікау, що у Німеччині, насичений робочими зустрічами та перемовинами. По прибуттю разом з депутатами міськради ...