<

Жінки, що працюють, зобов’язані стати на військовий облік: перелік професій

22:00 | 22.12.2021 / Новини / , /
Перегляди
2981
/ коментарів 10

17 грудня 2021 року набрав чинності наказ Міноборони №133. Ним затверджено перелік галузей і професій за якими працюючі жінки мають перебувати на військовому обліку.

Згідно з наказом, взяттю на облік підлягатимуть жінки, що мають спеціальність або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міністерством оборони України, повідомляє Главком.

Також враховуватиметься придатність до проходження військової служби за станом здоров’я та віком (до 60 років).

До переліку увійшли 35 галузей господарської діяльності та сотні різноманітних професій – від громадського харчування до видавництва та поліграфії. Завдяки цьому на військовому обліку мають перебувати як керівництво підприємств зазначених галузей, так і співробітниці робочих професій та спеціалісти.

Контролювати процес взяття жінок на військовий облік мають роботодавці. В разі невиконання цього зобов’язання їх штрафуватимуть на суму від 5100 до 8500 грн.

Саму працівницю, що ухилятиметься від військового обліку очікуватиме штраф від 850 до 1710 грн.

Тож, віднині роботодавцям доведеться перевіряти наявність документів про перебування на військовому обліку не лише в чоловіків, а і в жінок, якщо вони працевлаштовуються на посаду (професію) яка є в Переліку.

Жінок, які вже працюють на цих посадах, роботодавець має повідомити про їх обов’язок стати на військовий облік.

ПЕРЕЛІК спеціальностей або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов’язаних можна поглянути тут.

коментарів: 10
  1. ну що, панове роботодавці, приймаймо жіночок на роботу начорно, до пенсії все рівно не доробитися…

  2. В Ізраїлі вже давно всі жінки зобов’язані як і чоловіки відслужити в армії, і нічого страшного, справляються.

  3. Мерщій всі до воєнкомату! Вони чим ще з рік займатимуться як акупанти відступлять) Зарплату ж (не маленьку) треба за щось отримувати. Ось і будуть жіночки вас оформляти)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

18 Травня, Середа
17 Травня, Вівторок
Погода у Нововолинську та Володимирі