<
Зеленський запропонував «економічний Рамштайн»: пошкоджено 40% енергетичної інфраструктури

Цей запис опубліковано більш як рік тому
01:04 | 2.11.2022 / Новини / /
Перегляди
159
/ Коментарі відсутні

Зеленський на зустрічі з комісаром Європейського Союзу з питань енергетики Кадрі Сімсон обговорив подальші кроки із забезпечення енергетичної безпеки України.

Про це повідомляє пресслужба глави держави, пише “Європейська правда“.

Зеленський поінформував єврокомісарку про наслідки енергетичного тероризму з боку Росії, яка серйозно пошкодила вже близько 40% усієї енергетичної інфраструктури України, зокрема ТЕС, ТЕЦ та ГЕС, а також про заходи, яких вживає наша держава для стабілізації роботи енергомережі.

“На жаль, через удари ракетами та безпілотниками-камікадзе з боку РФ по нашій енергосистемі ми призупинили цей процес. Але я впевнений, що ми все відновимо, і в більш спокійний час, коли буде стабілізована ситуація в нашій енергосистемі, ми продовжимо експорт електроенергії у Європу”, – наголосив президент.

Глава держави докладно розповів про потреби України для відновлення енергетичної інфраструктури й закликав Єврокомісію відігравати координаційну роль у залученні допомоги з боку держав членів ЄС.

Зеленський звернув увагу на доцільність створення платформи для підтримки української економіки, зокрема енергетичної сфери, на зразок Контактної групи у форматі “Рамштайн”.

“Ця платформа, такий “економічний Рамштайн”, будується й почне працювати. Питання енергетики сьогодні йде поруч із фінансовою кризою та дефіцитом зброї, тому має бути створений такий майданчик”, – сказав він.

Окрему увагу сторони приділили подальшому посиленню енергетичних санкцій проти рф.

Президент України закликав запровадити цінові обмеження на російський газ на додачу до цінових обмежень на нафту, а також обмежити постачання російського скрапленого газу до країн ЄС у межах наступного санкційного пакету.

Сімсон прибула до Києва у вівторок після ракетних ударів РФ по енергетичній інфраструктурі України і заявила про необхідність збільшення підтримки українського енергосектору.

Нагадаємо, близько 30% енергетичної інфраструктури України було уражено російськими ракетами 10-11 жовтня. Після цього РФ ще кілька разів масовано атакувала енергетику Україну, востаннє – зранку 31-го жовтня.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

10 Грудня, Неділя